شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۱ق.ظ
::آخرین مطلب 13 ساعت پیش | افراد آنلاین: 3

تصویب بودجه 64 میلیاردی برای شهرداری لار در سال 99/پارک جنگلی به شهرداری واگذار شود

شهردار لار یکی از مطالبات شهروندان را تغییر در پارک جنگلی دانست و تصریح کرد: درست است شهرداری هزینه های پارک جنگلی را انجام می دهد اما این پارک به…

شهردار لار یکی از مطالبات شهروندان را تغییر در پارک جنگلی دانست و تصریح کرد: درست است شهرداری هزینه های پارک جنگلی را انجام می دهد اما این پارک به شهرداری واگذار نشده است که به همین دلیل از نماینده مردم، فرماندار لارستان، استاندار فارس و حتی مدیرکل منابع طبیعی فارس درخواست داشته ایم که این مکان را در قالب قراردادهای طولانی مدت به شهرداری واگذار کنند.

به گزارش میلاد لارستان، محمدرضا قنبرنژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری نیازمند این است که سایر ارگان ها هم به کمک شهرداری بیایند زیرا خود شهرداری دارای بودجه دولتی خاصی نیست و خوب است که ارگان های دیگر نیز پای کار بیایند، اظهار داشت: شهرداری دارای کارهای عادی مانند آسفالت معابر است که بصورت سالانه توسط شهرداری صورت می گیرد، از طرفی شورای شهر نیز در موضوعات شهری وارد شده است و با ادارت و مسئولین شهری و استانی و کشوری در جهت نیازهای شهری و شهرستانی از طرف مردم وارد شده است.

وی با اشاره به اینکه ما پیگیر مصوبات سفر مقام معظم رهبری نیز بوده ایم تا آنها نیز به اجرا در بیاید، افزود: یکی از مشکلات بزرگ شهر ما در زمینه اشتغال است که به مسئولین تاکید کرده ایم که با وارد کردن صنعت مانند پتروشیمی، منطقه ویژه اقتصادی یا بندر خشک به شهرستان موجب اشتغال جوانان دانشگاهی شوند.

احداث طرح های پیاده روسازی در شهرقدیم لار

شهردار لار با اذعان به اینکه در بحث پیاده روسازی در ۲۰ متری شهید موحدی سمت پارک نخل و ۲۰ متری مطهری نیز این اتفاق بزودی انجام خواهد شد که شهرقدیم لار نیز از این زیباسازی ها بهره ببرد، تصریح کرد: با توجه به اوضاع شیوع کرونا در این مدت معاونت فرهنگی و روابط عمومی شهرداری فعالیت های مختلفی به طرق مختلف انجام دادند که قابل تقدیر است.

برای اجرای گذر تاریخی در شهر لار نیازمند همکاری میراث فرهنگی هستیم

این مسئول در تشریح ایجاد گذر تاریخی در شهر لار، خاطر نشان کرد: در این مورد طرح ما این است که مجموعه های مذهبی و تاریخی شهر را با استفاده از بافت، طراحی و المان های تاریخی به شکل هم در بیاوریم و همسان سازی کنیم.

وی با بیان اینکه مرحله نخست این پروژ از سمت نظرگاه حضرت ابوالفضل(ع) به سمت حسینیه حاج تقی در این مسیر از طراحی های تاریخی بهره خواهیم برد، عنوان کرد: در دیداری که با مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس داشتیم، اعلام کردیم که در زمینه میراث فرهنگی پای کار هستیم اما متاسفانه هماهنگی کافی بین مسئولین وجود نداشته است.

قنبرنژاد با اشاره به اینکه از میراث فرهنگی لارستان خواسته ایم با نظارت خود طرح ها را با کمک شهرداری به اجرا در بیاوریم و در بافت شهری کار کنیم، یادآور شد: برای انجام چنین کاری نیازمند همکاری ادارات هستیم که دیگر نیاز به نامه نگاری و دوندگی زیاد نداشته باشیم.

این مدیر شهری با اذعان به اینکه توقع داریم حتی اگر اشتباهی در اجرای پروژه  داشته ایم از همان اول از طرف میراث فرهنگی تذکر داده شود نه اینکه طرحی را در حال اجرا و هزینه هستیم، بعد از کار تذکرات داده شود، بیان کرد: شهرداری امادگی پرداخت هزینه ها را در حد امکان داریم اما می طلبد مجموعه میراث فرهنگی لارستان همکاری بهتری داشته باشد و طرح های خوبی را ارائه کند تا با نظارت خود میراث طرح ها به نتیجه برسد.

پارک جنگلی با قرارداد بلندمدت به شهرداری واگذار شود

شهردار لار یکی از مطالبات شهروندان را تغییر در پارک جنگلی دانست و تصریح کرد: درست است شهرداری هزینه های پارک جنگلی را انجام می دهد اما این پارک به شهرداری واگذار نشده است که به همین دلیل از نماینده مردم، فرماندار لارستان، استاندار فارس و حتی مدیرکل منابع طبیعی فارس درخواست داشته ایم که این مکان را در قالب قراردادهای طولانی مدت به شهرداری واگذار کنند تا شهرداری نیز با جذب سرمایه گذار از این پتانسیل بهره ببرد چرا که این مکان دارای کمیت بسیار خوبی است اما از لحاظ کیفی وضع خوبی ندارد.

قنبرنژاد در توضیح کوتاهی درخصوص بودجه شهرداری لار طی سال های اخیر، گفت: در سال ۹۸ میزان ۴۶ میلیارد تومان تصویب بودجه ما بود که بالغ بر ۳۴ میلیارد تومان آن محقق شد.

تصویب بودجه ۶۴ میلیارد تومانی برای شهرداری لار در سال ۹۹

وی میزان بودجه مصوب در سال ۹۹ را بالغ بر ۶۴ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: امیدوار می رود با پرداخت به موقع عوارض از سوی مردم، این بودجه طی امسال تحقق یابد.

شهردار لار با بیان اینکه شاید یکی از دلایلی که بودجه سال ۹۸ محقق نشد این بود که در شورای چهارم در سال ۹۴ یک افزایش زیادی در تصویب میزان بودجه رخ داد که تاکنون با افزایش سالانه تغییرات زیاد شده است و این افزایش زیاد موجب عدم تحقق بودجه شده است، خاطر نشان کرد: در زمان حاضر بدلیل افزایش میزان حقوق ها باید بودجه های بالایی تصویب کرد و با اعتمادی که به مردم داریم، امیدواریم که با پرداخت به موقع عوارض خود این بودجه تحقق یابد.

عمده بودجه شهرداری جهت حقوق کارکنان مورد استفاده قرار می گیرد

وی با اشاره به اینکه عمده بودجه شهرداری جهت حقوق کارکنان مورد استفاده قرار می گیرد که با توجه به افزایش میزان حقوق ها این مقدار افزایش زیادی داشته است، بیان کرد: با توجه به ایام شیوع کرونا میزان مجوز پروانه ساختمان در کل کشور کاهش داشته است که خوشبختانه برای لار این مقدار بطور متوسط خوب بوده است.

قنبرنژاد با تأکید بر اینکه کمک های دولتی بصورت ارزش افزوده تعلق می‌گیرد که باز به علت شیوع کرونا این مورد نیز کم شده است، اذعان داشت: سعی کرده ایم کمک های کمی هم که از سمت دولت تعلق می‌گیرد به قسمت هایی از لار که کمتر توسعه یافته اند تخصیص دهیم.

باید در زمین های بلااستفاده بین دو شهر ساخت و ساز شود

این مسئول با انتقاد نسبت به اینکه در خصوص محدوده شهری لار افرادی هستند تلاش می کنند که اطراف شهر را بخاطر زمین هایی که دارند به محدوده شهری اضافه کنند، تصریح کرد: این اتفاق با توجه به افزایش قیمت زمین و افزایش قیمت ساخت و ساز تلاش شده است بخاطر کمتر شدن هزینه ساخت و ساز برای جوانان این اتفاق رخ داده است.

وی با بیان اینکه افرادی به دنبال این بوده اند که مسکن ارزان قیمت بسازند زیرا زمین در اطراف ارزان تر است، عنوان کرد: شهرداری و شورای شهر سعی کرده است از این افراد در جهت کمک به جوانان حمایت کند که این مورد استثنا است که زمین هایی به محدوده شهر اضافه شود و همیشه این مورد تحقق نمی یابد.

هنوز سند تک برگ میدان بار قدیم به نام شهرداری صادر نشده است

شهردار لار در تشریح وضعیت میدان بار شهرقدیم لار نیز یادآور شد: میدان بار شهرقدیم به دستور مجموعه مدیریت شهری در سال ۹۰ تخریب شد و تعدادی از افراد بودند که راضی نشدند مکان خود را تخریب کنند و همانجا ماندند.

قنبرنژاد با اشاره به اینکه ما هر کاری که بخواهیم برای جذب سرمایه گذار انجام دهیم باید در آن مکان دارای سند تک برگ باشیم، ابراز تأسف کرد: متاسفانه چون افرادی در جای خود مانده اند با وجود این که حق و حقوق خود را دریافت کرده اند و این مشکل باعث شده که هنوز سند آن محدوده بنام شهرداری نباشد.

وی با اذعان به اینکه افرادی هم هستند که حقوقی از شهرداری طلب دارند اما قیمتی هم که ارائه کرده اند، بسیار بالاست، تأکید کرد: اگر این افراد راضی شوند که با قیمت خوبی مکان خود را به شهرداری واگذار کنند سعی می کنیم با راضی کردن بقیه افراد در این مکان کارهای خوبی صورت دهیم و در زمان حاضر واقعا شهرداری برای تملک این مکان با مشکل روبرو شده است.

آمادگی شهرداری لار برای احداث پارکینگ طبقاتی

این مدیر شهری همچنین درخصوص تأمین پارکینگ در نقاط شلوغ و پرتردد شهر لار، بیان کرد: با آموزش و پرورش رایزنی شده یکی از مدارس که دارای مکان خطرناکی است به شهرداری واگذار شود تا در آن پارکینگ طبقاتی ساخته شود و در قبال آن ما نیز امتیازاتی به آموزش و پرورش بدهیم.

شهردار لار با اشاره به اینکه سرمایه گذار برای یک پروژه مجوز احداث ساختمان مسکونی چند طبقه را دریافت می کند اما در قانون آمده است که پزشکان می‌توانند در ساختمان آپارتمانی نیز طبابت کنند، تصریح کرد: این اتفاق باعث می شود مکان هایی به کلینیک تبدیل شود و موجب تردد زیاد شهروندان در آن مسیر شود و در واقع این قانون به معضلی در شهر تبدیل شده است.

قنبرنژاد با بیان اینکه پیگیر آن هستیم اگر آموزش و پرورش پای کار بیاید و مدرسه روبروی حسینیه سیدالشهدا را در اختیار ما قرار دهد تا در آن مکان پارکینگ طبقاتی احداث شود، اضافه کرد: واقعا معضل زمین مناسب در آن محدوده برای ما مشکل است وگرنه ما آمادگی داریم تا پارکینگ را احداث کنیم.

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱:۰۵ق.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “تصویب بودجه 64 میلیاردی برای شهرداری لار در سال 99/پارک جنگلی به شهرداری واگذار شود”

 1. ناشناس گفت:

  چه زشت با این تفکر!
  این چه حرفیه که زدی؟
  شهرداری دارای کارهای عادی آسفالت هست
  شما فکر و ایده نداری شهر ما رو به عقب کشاندی

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین