سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۶:۲۴ق.ظ
::آخرین مطلب 3 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

احیاء واحدهای تولیدی و حفظ سرمایه انسانی از برنامه کارگروه اقتصادی نماینده مردم در لارستان

مدیر کارگروه اقتصادی دفتر نماینده مردم لارستان، خنچ، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی در لارستان با اذعان به اینکه آنچه باعث نگرانی ما است مربوط به حفظ سرمایه…

مدیر کارگروه اقتصادی دفتر نماینده مردم لارستان، خنچ، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی در لارستان با اذعان به اینکه آنچه باعث نگرانی ما است مربوط به حفظ سرمایه های انسانی منطقه است، گفت: اگر الان به آمارها نگاه کنید می بینید که افراد زیادی از منطقه به دلیل شغل یا تحصیل خارج شده اند که این در واقع یک ضعف تلقی می گردد زیرا ما نتوانسته ایم از سرمایه های انسانی خود برای رونق منطقه استفاده کنیم و بی شک اگربستر مناسبی از لحاظ اقتصادی ایجاد شود شاهد این حجم از خروج و مهاجرت نیروی انسانی از منطقه نخواهیم بود.

امیرحسین یگانه در گفت‌وگو با خبرنگار میلاد لارستان با بیان اینکه اهمیت مسائل اقتصادی در حال حاضر برای مردم آشکار شده و اتفاقا چندین سال است که مقام معظم رهبری به صورت های مختلف به این امر اشاره داشته اند که این نشان از اهمیت اقتصاد در کشور است، اظهار داشت: حال این سوال برای برخی همشهریان به وجود آمده است که نقش کارگروه اقتصادی در لارستان چیست و قرار است چه اتفاق هایی صورت پذیرد.

کارگروه ها بازوهای مشورتی و تصمیم ساز نماینده هستند

وی با تشریح علت ایجاد کارگروه اقتصادی توسط نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی، افزود: نماینده مردم با توجه به حجم کارها و وسعت حوزه انتخابیه شاید نتواند به تمام مسائل با دقت و به موقع ورود کند پس کارگروه‌هایی ایجاد شدند تا نقش مشورتی و یاری‌رسانی را به نماینده داشته باشند.

مدیر کارگروه اقتصادی دفتر نماینده مردم لارستان، خنچ، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی در لارستان با اشاره به اینکه قرار است هر یک از کارگروه های ایجاد شده، مشکلات مربوط به هر شهرستان خود را بررسی کرده و با مشورت گرفتن از متخصصین راهکارها را جهت حل مشکل به نماینده ارجاع دهند تا زودتر بتوان مسائل را پیگیری کرد، ادامه داد: کارگروهی که اینجانب در آن فعال هستم کارگروه اقتصادی است.

نقش کارگروه اقتصادی ایجاد اشتغال نیست بلکه کمک به احیای اشتغال در منطقه است

این جوان لارستانی با اذعان به اینکه برخی از همشهریان به اشتباه فکر می کنند که نقش کارگروه اقتصادی این است که کارخانه های بزرگ را به شهرستان وارد کند یا اشتغالزایی چند هزار نفره داشته باشد یا حتی برخی اوقات تماس می گیرند که فردی که بیکار است را به سر کار ببریم، تصریح کرد: اولا مسئولیت کارگروه افتصادی این موارد نیست و دوم اینکه بحث کارخانه های بزرگ موضوعی ملی و فرامنطقه ای است.

وی با تأکید بر اینکه نقش کارگروه اقتصادی بررسی مسائل و مشکلات مشاغل، تولیدی ها، کارخانه های فعال و همچنین کمک به احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل است تا این واحدها دوباره آغاز به کار کنند، خاطر نشان کرد: البته ما به اهمیت اشتغال زایی در منطقه واقف هستیم و تلاش ما هم در همین اوضاع است و مردم شریف لارستان باید بدانند موضوعاتی نظیر ایجاد شغل زمان بر است.

یگانه با بیان اینکه منطقه لارستان در کشور به عنوان یک بچه پولدار تلقی می گردد که در آن کاری وجود ندارد اما ورود پول به آن از خارج از لار و به ویژه کشور های حوزه خلیج فارس صورت می‌گیرد، عنوان کرد: همه متوجه هستند که منطقه ما علیرغم ایجاد رونق اقتصادی در خود از دیرباز از طریق خیرین و ورود پول از بیرون اداره می شده است.

رمیتانس(استفاده از پول تجار لاری) جهت سرمایه گذاری سرلوحه اقدامات کارگروه اقتصادی است

وی با تأکید بر اینکه مسئله مهمی که به دنبال آن هستیم مبحث (رمیتانس) به معنی استفاده از پول تجار لاری است که خارج شهرستان کار می کنند و می خواهیم سرمایه این افراد را به شهرستان جهت سرمایه گذاری وارد کنیم، یادآور شد: در منطقه جنوب استان فارس این مسئله بسیار با اهمیت است زیرا تجار ورود پولشان به شهرستان را اغلب با خرید زمین و ملک صورت می دهند که خود موجب افزایش قیمت ها می شود و رونق اقتصادی بالایی به دنبال نخواهد داشت.

مشاغل خانگی از جمله حوزه های پیشنهادی سرمایه گذاری است 

مدیر کارگروه اقتصادی دفتر نماینده مردم لارستان، خنچ، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی در لارستان  با اشاره به اینکه ما در پی این هستیم که مشاغلی را پایه گذاری کنیم که نیازمند هزینه و سرمایه گذاری پایین است و حتی این اتفاق به صورت مشاغل خانگی هم می تواند رخ دهد.

وی با بیان اینکه سعی داریم  سرمایه گذاران را به کارآفرینان لارستان برسانیم که با کمک هم موجب رونق شوند، تصریح کرد: در اقتصاد بسیاری از عوامل در سرمایه گذاری دخالت دارند ومیتوانند منجر به رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال شوند.

یگانه اذعان داشت: باور کنید استخراج گاز از شهرستان خنج ، ارتقای مرکز رشد و علم فناوری به برج علم و فناوری، ورود هاب شیراز به لار و… بسیار میتواند تاثیر گذار باشد و ورود سرمایه گذاران را به منطقه افزایش دهد و ما باید از این فرصت ها به نحو احسن استفاده کنیم.

حفظ سرمایه های انسانی منطقه با روش اقتصاد پویا امکان پذیر است

وی با اذعان به اینکه آنچه باعث نگرانی ما است مربوط به حفظ سرمایه های انسانی منطقه است، ادامه داد: اگر الان به آمارها نگاه کنید می بینید که افراد زیادی از منطقه به دلیل شغل یا تحصیل خارج شده اند که این در واقع یک ضعف تلقی می گردد زیرا ما نتوانسته ایم از سرمایه های انسانی خود برای رونق منطقه استفاده کنیم و بی شک اگربستر مناسبی از لحاظ اقتصادی ایجاد شود شاهد این حجم از خروج و مهاجرت نیروی انسانی از منطقه نخواهیم بود.

استراتژی ما در وهله اول احیاسازی واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل است

مدیر کارگروه اقتصادی دفتر نماینده مردم لارستان، خنچ، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی در لارستان  با اشاره به اینکه عده ای از عزیزان مزیت تجاری لارستان را بیان می کنند، گفت: تاجرانی در حوزه خلیج فارس داریم که کارشان تجارت است اما این افراد کار تولید را در مناطق دیگر صورت نمی دهند بلکه با خرید و فروش و تجارت به جمع آوری سرمایه می پردازند.

یگانه با تأکید بر اینکه استراتژی ما در وهله اول احیاسازی واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل است، افزود: در کنار این اتفاق بحث بازاریابی را باید پیش ببریم که تاجران ساکن کشور های حوزه خلیج فارس میتوانند به ما کمک کنند.

 برخی واحدهای تولیدی از ترس مالیات به معرفی محصولات خود نمی پردازند

وی با اشاره به اینکه در لارستان دارای محصولات تولیدی خوبی حتی بصورت مشاغل خانگی هستیم که با توجه به عدم بازاریابی مناسب زیاد شناخته شده نیستند، ادامه داد: بخصوص برخی محصولات خانگی از ترس مالیات و اداره دارایی به معرفی محصولات خود نمی پردازند در حالیکه اگر شرکت ها به ما مراجعه کنند با استفاده از ظرفیت ها و قوانینی که کارگروه از آن با خبر است به رفع مشکل آن ها از طریق معرفی قوانین مربوط به معافیت های مالیاتی ، تامین مالی  و …می پردازیم.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه در کارگروه اقتصادی مسئولین اقتصادی و تجاری لارستان عضو هستند، عنوان کرد: در کنار مسئولین، بازرگانان و مشاورین زبده ای قرار دارند که می توانند مردم را در مسائل اقتصادی یاری رسانند.

یگانه با اذعان به اینکه یکی دیگر از اتفاقاتی که توسط کارگروه اقتصادی در حال رخ دادن است برپائی جلسه بین مسئولین منطقه با کارخانه داران و افرادی است که در بحث اقتصادی فعالیت می کنند تا بتوانیم در جلساتی فشرده و محرمانه مشکلات را حل کنیم، تصریح کرد: جمع آوری اطلاعات از ارگان ها و افرادی است که در منطقه در حوزه اقتصادی قدم برداشته اند از دیگر کارهایی است که انجام شده و این اقدام به آن جهت است تا اگر فردی به ما مراجعه کرد و خواست در حوزه ای فعالیت کند ما او را جهت مشاوره و کمک گرفتن معرفی میکنیم تا همکاری های لازم را با هم داشته باشند و از طرفی با این اتفاق موازی کاری ها هم کمتر خواهد شد و افراد مختلف در یک زمینه قدم بر نخواهند داشت.

وی با دعوت از افراد و گروهای مختلف فعال در در زمینه اقتصادی برای همکاری در جهت رونق منطقه، تأکید کرد: با همبستگی هست که می توان پیشرفت کرد پس باید با کمک یکدیگر به این مهم برسیم و مشکلات را حل نمائیم. هم شهریان و تجار منطقه می توانند با معرفی خود در واتس آپ به شماره ۰۹۳۹۷۴۱۴۵۳۵ همکاری خود در زمینه های اقتصادی را با ما اعلام کنند.

شرکت های استارت آپی یکی دیگر از اهدافمان است

مدیر کارگروه اقتصادی دفتر نماینده مردم لارستان، خنچ، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی در لارستان با اشاره به اینکه شاید این سوال پیش بیاید که کارگروه اقتصادی همان کار کارگروه رفع موانع تولید در منطقه را صورت می دهد، افزود: در کارگروه تولید به شرکت های تولیدی پرداخته می شود در حالیکه در کارگروه اقتصادی ما به تمام فعالیتهایی که در زمینه اقتصاد نقش داشته باشد می پردازیم که به عنوان مثال حل مشکل شرکت های استارت آپی یا دانش بنیان یا حتی مشاغل خانگی با کارگروه اقتصادی می تواند حل شود و مربوط به رفع موانع تولید نیست.

وی یکی از مهم ترین مسائلی را که می توان در جهت توسعه منطقه بر روی آن مانور داد بحث اقتصاد گردشگری در منطقه دانست و گفت: مثلا تورهایی که به سمت داراب یا بندرعباس می روند را می توان به سمت منطقه نیز سوق داد تا دیداری از منطقه هم داشته باشند.

یگانه ابراز امیدواری کرد: تا سال جدید در منطقه کارهای بسیار خوبی در منطقه صورت داده شود.

بسیاری مسئولان اقتصادی لارستان عضو کارگروه اقتصادی اند

مدیر کارگروه اقتصادی دفتر نماینده مردم لارستان، خنچ، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی در لارستان با بیان اینکه افراد مختلفی در کارگروه اقتصادی عضو هستند، اضافه کرد: رئیس اداره صنعت و معدن لارستان، رئیس شهرک های صنعتی لارستان، مشاورین حقوقی و صنعتی و… همه در کارگروه عضو هستند که می توانند در زمینه های مختلف یاری رسانند.

وی با اشاره به اینکه با نگاه به شهرستان های هم تراز خودمان از لحاظ ابعاد فرهنگی، تاریخی، جغرافیایی و اقتصادی نظیر اردکان می بینیم که آنها دارای پیشرفت های بالایی هستند اما متاسفانه ما تازه به فکر پیشرفت کردن افتاده ایم، اضافه کرد: این به معنی نا امیدی نیست و ما میتوانیم مسیر رشد و توسعه را در شهرستان لارستان بسیار کوتاه تر از سایر شهرستان ها طی کنیم.

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲ق.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “احیاء واحدهای تولیدی و حفظ سرمایه انسانی از برنامه کارگروه اقتصادی نماینده مردم در لارستان”

 1. محمد رضا گفت:

  احسنت به جوانان. موفق باشيد

 2. وحید گفت:

  احسنت
  انشاالله خداوند توفیق روز افزون خدمت به مردم عزیزمان را، به شما عطا بفرماید.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین