چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۶:۱۰ب.ظ
::آخرین مطلب 32 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 4

برای تأسیس ایرتاکسی چقدر سرمایه باید داشته باشید؟

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پروانه بهره‌برداری برای شرکت‌های هواپیمایی در مقایس فعالیت برای منطقه‌ای ۶۹۰ میلیارد ریال، برای ایرتاکسی ۲۳۰ میلیارد ریال و برای فول AOC به میزان…

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پروانه بهره‌برداری برای شرکت‌های هواپیمایی در مقایس فعالیت برای منطقه‌ای ۶۹۰ میلیارد ریال، برای ایرتاکسی ۲۳۰ میلیارد ریال و برای فول AOC به میزان ۸ هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شد.

به گزارش میلاد لارستان، تورج دهقانی زنگنه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره آخرین خبر تعیین کفایت سرمایه برای تأسیس شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: تغییری در موضوع کفایت سرمایه اعمال شد و دستورالعمل ۳۱-۴۰ سازمان هواپیمایی کشوری که مربوط به کفایت مالی است یعنی تبصره بند ۳ پیوست الف به این شکل تغییر یافت، پروانه بهره‌برداری برای شرکت‌های هواپیمایی در مقایس فعالیت برای منطقه‌ای ۶۹۰ میلیارد ریال، برای ایرتاکسی ۲۳۰ میلیارد ریال و برای بار هوایی ۱۱۴۰ میلیارد ریال، در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: همچنین برای چارتری داخلی ۱۲۰۰ میلیارد ریال، برای چارتری بین‌المللی ۴ هزار میلیارد ریال، برای برنامه‌ای داخلی ۴ هزار میلیارد ریال، برای برنامه‌ای بین‌المللی ۴۵۷۰ هزار میلیارد ریال، برای فول AOC به میزان ۸ هزار میلیارد ریالو برای هلی‌کوپتری ۱۳۷۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که چه میزان تقاضا برای تأسیس شرکت‌های هواپیمایی وجود دارد؟ اظهار کرد: در بحث جنرالاوییشن، ایرتاکسی و منطقه‌ای درخواست‌های زیادی داریم و دنبال می‌کنند تا به نتیجه برسند و فعالیت خود را آغاز کنند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سوال که تأمین ناوگان هوانوردی عمومی از چه محل خواهد بود و آیا تقاضایی از سوی شرکت‌ها برای دریافت تسهیلات تأمین ناوگان وجود دارد؟ فعلاً ‌تسهیلاتی برای این کار در نظر نگرفته‌ایم اما اگر متقاضی باشد که از تسهیلات استفاد کند قطعاً سازمان هواپیمایی برای تأمین تسهیلات اقدام و پیگیری می‌کند اما متقاضیانی که تاکنون برای ایرتاکسی و جنرال اویشن مراجعه کرده‌اند تقاضای تسهیلاتی از دولت یا بانک‌ها نداشته‌ است.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۹:۰۰ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1400 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین