چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۳:۲۸ب.ظ
::آخرین مطلب 9 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 1

آغاز ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستا و تیره‌های عشایری لارستان

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان از آغاز ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستا و تیره های عشایری شهرستان لارستان از ۱۶ فروردین‌ماه خبر داد. به گزارش…

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان از آغاز ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستا و تیره های عشایری شهرستان لارستان از ۱۶ فروردین‌ماه خبر داد.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات لارستان، جلیل حسنی از آغاز فرآیند ثبت نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا و تیره های عشایری این شهرستان همزمان با سراسر کشور از روز دوشنبه، شانزدهم فروردین ماه خبر داد.

وی افزود: ثبت نام از داوطلبین از ساعت ۸ صبح روز مذکور آغاز و تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه بیست و دوم فروردین ماه ادامه خواهد یافت.

فرماندار ویژه لارستان در ادامه خاطرنشان کرد: داوطلبین می توانند به چهار روش ثبت نام شامل:

* ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایلی

* ثبت نام از طریق نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه

* ثبت نام از طریق دفاتر پیشخوان دولت در شهرها و روستاها

* ثبت نام از طریق مراجعه حضوری به بخشداری ها

نسبت به انجام فرآیند ثبت نام اقدام کنند.

به گفته رئیس ستاد انتخابات شهرستان لارستان؛ داوطلبان می توانند نرم افزارهای ثبت نام را از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir دانلود کرده و پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی خود را از سرشماره v.keshvar دریافت کنند.

متن اطلاعیه شماره ۱۳ ستاد انتخابات کل کشور به این شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم

به آگاهی عموم ملت شریف ایران اسلامی میرساند، پیرو اطلاعیه ی شماره ۴، ثبت نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دورهی شوراهای اسلامی روستا و تیره های عشایری از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ آغاز و تا ساعت۱۸ روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۲(جمعا به مدت ۷ روز) ادامه خواهد یافت.

داوطلبان گرامی میتوانند به چهار روش زیر اقدام کنند:

۱٫ ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایلی (دانلود برنامه ثبتنام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (v.Keshvar)
۲٫ ثبت نام از طریق نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه (دانلود برنامه ثبت نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (v.Keshvar

۳٫ ثبت نام از طریق دفاتر پیشخوان دولت در شهرها و روستاها و دریافت رسید چاپی ممهور به مُهر آن دفتر و همچنین پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (v.Keshvar)

۴٫ ثبت نام از طریق مراجعه حضوری به بخشداری (از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰ و دریافت رسید ثبت نام.

نکته مهم:

ثبت نام باید با شماره تلفنی (تلفن همراه) انجام شود که شخص داوطلب، مالک آن باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام به شرح زیر میباشد:

۱)ارائه اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد؛

۲) اصل شناسنامه عکس دار و تصویر کلیه صفحات آن؛

۳)اصل کارت ملی و تصویر آن؛

۴) اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم و تصویر آن برای مردان؛

۵) یک قطعه عکس ۴ × ۳ جدید؛

۶) داشتن سواد خواندن ونوشتن برای شورای روستاهای تا دویست خانوار؛

۷) ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر دیپلم برای شورای روستاهای بالای دویست خانوار؛

۸) اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفای مقامات موضوع ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا؛

۹) اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری (جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و همچنین رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه) جهت برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر.

متذکر می گردد :
به استناد ماده۳۰ قانون داوطلبان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند:

*تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.

* حداقل سن ۲۵ سال تمام .

* اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه .

* ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .

* کسانی که سابقه یک دوره کامل عضویت اصلی شورا را دارا باشند به شررطی کره در همران حروزه انتخابیه نامزد شوند، از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند.

* داشتن سلامت جسمانی در حد برخورداری از نعمت شنوایی و گویایی و سلامت روانی، حسب مرورد با گواهی پزشکی قانونی

* اقلیتهای شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند .

* اعضای شوراها باید در محدوده بخش حوزه انتخابیه خود سکونت اختیار نمایند. تغییر محل سکونت هر یک از اعضای شورا از محدوده حوزه انتخابیه به خارج از آن موجب سلب عضویت خواهد شد .

همچنین به استناد ماده ۳۲ قانون اشخاص زیر بواسطه مقام و شغل خود از داوطلرب شردن بررای شروراهای اسرلامی محرومند مگر آنکه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نموده و به هیچ وجه در پست های زیر شاغل نباشند:

۶- رییس جمهور و مشاورین و معاونین وی، نمایندگان خبرگان رهبری، وزرا، معراونین و مشراورین آنران، نماینردگان مجلس شورای

اسلامی، معاونان و مشاوران رییس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، رییس قوه قضاییه ومعاونین ومشاورین وی، رییس دیوان عالی کشور، دادستان کل کشور و معاونین و مشاورین آنان، رییس دیوان عدالت اداری، رئیس دیوان محاسبات کشور و معاونین وی، دادستان دیوان محاسبات، رییس سرازمان بازرسری کرل کشرور و معاونین وی، شاغلین نیروهای مسلح، رؤسای سازمان ها و ادارات عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح، رییس سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران و معاونین وی، دبیر هیأت دولت، رؤسای دفاتر سرران سره قروه، رؤسرا و سرپرسرتان سازمان های دولتی ،رؤسای دانشگاه ها )دولتی و غیردولتی( ،رییس دانشگاه آزاد اسلامی، رؤسای کل و مدیران عامرل بانک ها، رییس جمعیت هلال احمر و معاونین وی، رییس بنیاد مستضعفان و جانبازان، سرپرست بنیاد شهید، سرپرست بنیاد مسکن، سرپرست کمیته امداد امام، روسای سازمان ها، مدیران عامل شرکت های دولتی ) مانند شرکت مخابرات ،دخانیات …( سرپرست نهضت سواد آموزی، رییس سازمان نظام پزشکی ایران، رییس سازمان نظام مهندسری کشرور و اعضای هیات مدیره اتحادیه های صنفی و هیات رییسه اتاق اصناف ایران،مدیران کل و سرپرستان ادارات کل ستادی مجلس شورای اسلامی ،مدیران کل تشکیلات ستادی وزارتخانه ها وسازمان ها و ادارات دولتی وسایر رؤسا، مدیران و سرپرستانی که حوزه مسوولیت آنان به کل کشور تسری دارد از عضویت در شوراهای اسلامی سراسر کشرور محرومنرد مگر آنکه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند.

۲- استانداران و معاونین و مشاورین آنان، فرمانداران و معاونین آنان ،شهرداران و معاونین آنان،بخشداران، مدیران کل ادارات استانداری، مدیران کل، سرپرستان ادارات کل، معاونین ادارات کل، دادستان ها، دادیارها، باز پرس ها، قضرات ،روسای دانشگاه ها)دولتی و غیر دولتی( و روسای شعب آنها، روسای بانک ها ،رییس و اعضای هیات مردیره سرازمان نظام پزشکی، رییس و اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی، رییس و اعضای هیات مدیره اتراق اصرناف ایرران ،رییس و اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی کشاورزی، رییس و اعضای هیات مدیره سازمان نظرام پرسرتاری، رییس و اعضای هیات مدیره کانون وکلا، روسا، سرپرستان ومعاونین سرازمان هرا و شررکت هرای دولتری و نهادهرا و موسسات دولتی ویا وابسته به دولت که از بودجه عمومی به هر مقردار اسرتفاده مری نماینرد و سرایر روسرا، مردیران و سرپرستان استان، شهرستان و بخش به ترتیب جهت عضویت در شوراهای اسلامی واقع در محدوده استان، شهرسرتان و بخش محرومند مگر آنکه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند.

۳- شهرداران، مدیران مناطق شهرداری ومؤسسات وشرکت های وابسته و دهیاران از عضویت در شورای اسلامی شهر و روستای محل خدمت محرومند مگر آنکه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند.

۴- اعضای شوراهای اسلامی و شاغلان شهرداری و موسسات و شرکتهای وابسته و همچنین دهیاران و شاغلان دهیاری در طول مدت عضویت در شورای اسلامی نمیتوانند در مسئولیتهای مذکوردر این ماده مشغول به کار شوند.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۵:۳۵ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1400 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین