دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۶:۰۳ب.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

ابراز ناراحتی فرماندار لارستان از انتخاب نماینده اصولگرا برای این شهرستان!!

(*) گویا جناب فرماندار لارستان در روز شنبه هفته جاری در یک نشست که به منظور تجلیل از معلمان در سالن اجتماعات مدرسه شهید فراست گرفته شده بود، از خجالت…

(*) گویا جناب فرماندار لارستان در روز شنبه هفته جاری در یک نشست که به منظور تجلیل از معلمان در سالن اجتماعات مدرسه شهید فراست گرفته شده بود، از خجالت منتخب مردم در آمده و پس از یک برهه نسبتاً طولانی بالاخره روزه سکوت ناراحتی خود را از انتخاب یک اصولگرا در حوزه انتخابیه شهرستانهای لارستان، خنج و گراش شکست که اعلام این موضوع در این جلسه مایه تعجب خیلی ها شده است!!

بدگویی ها و مقصر دانستن دولت قبل در تمامی زمینه ها در جلسات متعدد از جانب جناب نجیب زاده برای مسئولین و مردم لارستان به یک امر عادی تبدیل شده بود اما اینکه ایشان مخالف موضع دیدگاه و خواست مردم باشد یا بجای آنها ابراز عقیده کند، یک امر جدید است!

برای اینکه متن از نامبهمی خارج شود، گوشه هایی از سخنان وی را فقط در بُعد منطقه ای آن مطرح می کنیم و بحث درخصوص دفاع یکجانبه و متعصبانه ایشان از فرجام برجام را به وقت دیگر موکول می کنیم.

فرماندار لارستان اظهار داشته اند: «اگر کسانی فکر می کنند که مردم به اصول گرایان رأی داده اند سخت در اشتباهند و مباحث جناحی و سیاسی در انتخابات دخیل نبوده است  و اگر هم بود خیلی کمرنگ و مسائل دیگر در رأی مردم مؤثر بود.» که در پاسخ ایشان باید گفت که؛

 1. مردم ما بارها اعلام کرده اند که از بازی های سیاسی دچار بیشترین زیان و کمترین منفعت شده اند، در حالی که جناب فرماندار از روز اول انتصابشان تاکنون بجای پرداختن به امور منطقه ای به دنبال دفاع بی چون و چرا حزب متبوع خود و مقصر دانستن دائمی دولت قبل در تمام مشکلات بوده اند.
 2. اینکه در انتخابات اخیر، مباحث سیاسی و جناحی مطرح نبود، اتفاقاً باید گفت که در این انتخابات به اذعان کارشناسان، انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان سیاسی ترین انتخابات تاریخ ایران بوده است چرا که از ماهها قبل احزاب با اتکای به منابع خود بخصوص رسانه ها در پی القائات خواسته های خود بودند که در این دوره، اصلاح طلبان بیشترین بهره را از این پتانسیل در کشور بردند!
 3. در لارستان که در دوره های قبل کمترین میزان سیاسی بازی در انتخابات وجود داشت، در این دوره کاندیداها عملاً در مقابل یکدیگر جبهه بندی شده بودند که در نوع خود بسیار کم سابقه و شاید بی سابقه بود!
 4. اینکه جناب فرماندار با چنین لحن تند می گوید که « اگر کسانی فکر می کنند که مردم به اصول گرایان رأی داده اند سخت در اشتباهند» نشان دهنده این است که از نتیجه انتخابات در حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش بسیار ناراضی است که بیان کردن این موضع در یک جمع عمومی کاری بسیار اشتباه است!!

جناب نجیب زاده در ادامه گفته اند: « اگر مباحث سیاسی و جناحی در انتخابات پررنگ بود با توجه به گرایش سیاسی مردم اعم از شیعه و سنی قطعاً نتیجه انتخابات غیر از این بود. »

در پاسخ این بزرگوار باید گفت که؛ در زمان تبلیغات این دوره مجلس شورای اسلامی، بیشترین مباحث سیاسی از سوی کاندیداها مطرح شد و مردم از روی هوشیاری، اختیار و آزادی اندیشه به فرد مورد نظر خود که یک اصولگرا بود، رأی دادند و دلیل اثبات آن فاصله بیش از ۲۱ هزار رأی یک اصولگرا یعنی منتخب مردم در برابر دیگر کاندیداها و به خصوص کاندیدای اصلاح طلب بود!

جالب است بدانیم که فرماندار محترم در صحبت های خود دو جمله دیگر هم گفته اند که با تمام حرف هایشان متناقض است و مخاطب را دچار دوگانگی می کند و آن جملات این است: «عرض کنم که وظیفه قانونی من است که با نماینده محترم همکاری و تعامل داشته باشم یا همه با هم با وحدت و همراهی و همکاری هم بتوانیم امورات شهرستان را پیگیری نماییم» و باز در جواب این دوست باید گفت: اگر معتقدید که باید با وحدت و همراهی امورات را پیگیری کرد، چرا این مباحث و بحث های سیاسی جناحی را در جمع عمومی مطرح می کنید؟! و اگر همکاری با منتخب مردم را دوست نمی دارید، چرا باز دَم از وحدت می زنید؟!

جناب نجیب زاده عزیز، توصیه ما به شما این است که این سیاسی بازی ها هیچ ثمره ای جز تفرق و عقب ماندگی کما فی السابق برای منطقه ندارد، پس بیاید در این چند صبایی که سکاندار پست مهم فرمانداری لارستان هستید، کمر همت ببندید و امورات بر زمین مانده بزرگ، همچون گازکشی و راه اندازی کارخانه سیمان لارستان، پیگیری مصوبات مهم سفر رهبری به لارستان مثل پتروشیمی و منطقه ویژه اقتصادی، اتمام پروژه های پرشمار نیمه تمام و غیره را به جای حاشیه سازی سیاسی در رأس اقدامات عملی خود قرار دهید.

(*) مطلب ارسالی به قلم یکی از مخاطبان میلادلارستان

نوشته شده در تاریخ:یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۶ق.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

15 Responses to “ابراز ناراحتی فرماندار لارستان از انتخاب نماینده اصولگرا برای این شهرستان!!”

 1. لاری گفت:

  فرماندار. محترم. چون. نتیجه. انتخابات. را. در لارستان. با. کلیت. ان. در فارس. متناقض. دیده. اند. می گویند که. مردم. لارستان. به. دنبال فردی. اصولگرا. نبودند. در حالیکه. مردم. لار. بیشتر به. دنبال. فردی. لاری. بودند. وچندان. به. گروه. ودسته. جات. سیاسی. کاری. نداشتند. بیشتر. ارای. ایشان. از. شهر. لار. وبخش. مرکزی. لار است. وگرنه. پراکنش. ارا. نشان. می دهند. که. مردم. سایر. مناطق. در این. حوزه. انتخابیه. تمایلی. به. نماینده. اصولگرا. نداشتند. خلاصه. کلام تفکر. غالب در. لار. این. بود. که. یک. نفر. لاری. انتخاب. شود. چون. ما. لاریها. دیگران. را. بومی. نمی. دانیم.

 2. دلسوزان لارستان بزرگ گفت:

  آقای فرماندارفکرکنم صحبت کردن ازطرف ملت بزرگ لارستان آن هم درموردانتخابات کارعاقلانه ای نبوده است…

 3. hamed گفت:

  سلام
  فرماندار راست گفته مردم شهر لار فقط از روی تعصب به نمایندرای دادند همین که این حس ناسیونالیستی لاریها همیشه به ضرر خودشان تمام شده که همین امر این دوره هم اتفاق افتاد.
  اما لامرد نسبت به اتر دید سیاسی خیلی بالاتری دارد.بهمین دلیل از یک روستا به بخش وشهر وشهرسنان در مدت کمی ارقا یافتند والان هم ادعای استان شدن دارند .البته با نفوذی که دارند دور از انتظار نیست .

 4. ناشناس گفت:

  اتفاقا آقای فرماندار کاملا درست فرمودند وقتی آقای جعفرپور به اصطلاح اصول گرا جلسه اصلاحات راه می اندازه تو شیراز و آقای محمد جواداحمدی همه کار جلسه را انجام می دهد تا حتی دکتر عارف را هم دعوت می کنند شما باشید چطور قضاوت می کنید یا اگر ایشان اصولگرا هست چرا از نماینده اصولگرای لامرد حمایت نکرد برعکس از نماینده اصلاح طلب شیزاز علی اکبری حمایت کرد

 5. مرتصی گفت:

  اینها نون به نرخ روز خورند کاری به نظام و منویات رهبری ندارند و فقط در ظاهر دم از رهبری میزنند چون چاره ای ندارند وگرنه با مردم روبرو می شوند که حامیان اصلی نظام اسلامی هستند و این را هم باید اصافه کنم که هوای گرم منطقه هم تقصیر دولت قبله

 6. گراشی گفت:

  جرئت سایت میلاد دربرابر انتشار چنین مطالبی ستودنی است.

 7. لاری گفت:

  اگر اقای فرماندار بخاطر اصولگرا بودن اقای جعفر پور ایشان را اینگونه مورد خطاب قرار داده اندمتاسفانه متعصبانه می باشد که دور از منطق و عقلانیت بوده زیرا میزان رای ملت است واگر اقای نماینده در چهار سال گذشته کارنامه قابل قبولی برای منطقه لارستان نداشته روشنگری نماید و با سند و مدرک به اگاهی افکار عمومی برساند که این حقانیت است و وصول مطالبات مردم

 8. محمد گفت:

  به این جناح پرست های سیاست باز امیدی نیست که اگر بود از اینان این همه ضربه نخورده بودیم.

 9. شهروند گفت:

  از بدو ورودش به علت خامی کارش تفرقه افکنی بوده وبس .دید گاه نوشته شود

 10. شهروند گفت:

  تا کور شود هر انکه نتواند دید

 11. شهروند گفت:

  اصلا چرا اینو دعوت کردید که حرفهای بی مورد بزند

 12. علی اکبر گفت:

  جناب فرماندار برای شما متاسفم که با این گونه افکار به اکثریت مردم منطقه توهین کرده و باید پاسخگو باشید

 13. لارستانی گفت:

  زنده باد اصولگرایان لارستان بزرگ

 14. مهرداد گفت:

  از ديدگاه من أصول گرا يا إصلاح طلب بايد حافظ منافع مردم و ملت باشه .. نظر شخصي فرماندار هم محترمه ولي وقتي نظرش رو بيان ميكنه در قبالش بايد پاسخگو باشه و سر تعظيم فرود بياره جلوي رأي مردم.

 15. مهدی گفت:

  البته انتخابات این دوره در لار تقریبا غیرسیاسی بوده و بیشتر بر ابعاد دیگر استوار بوده و فرماندار در این زمینه به درستی اذعان کرده اند…. فهمیدن این موضوع کار سختی نیست…پس لجاجت های بیجا محلی از اعراب ندارد

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1400 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین