چهارشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲:۳۰ق.ظ
::آخرین مطلب 12 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

مهمترین محورهای سخنان معاون عمرانی استاندار فارس در بیرم چه بود؟

معاون عمرانی  استاندار فارس در سخنانی  با اشاره به اینکه در حال حاضر در زمینه اشتغال روستاییان و اشتغال جوانان دولت تسهیلات ویژه ای را مدنظر قرار داده است تا…

معاون عمرانی  استاندار فارس در سخنانی  با اشاره به اینکه در حال حاضر در زمینه اشتغال روستاییان و اشتغال جوانان دولت تسهیلات ویژه ای را مدنظر قرار داده است تا پاسخگوی نیاز اشتغال در جوانان باشد، تصریح کرد: البته این اتفاق سریع رخ نخواهد داد و نیازمند زمان است و طبیعی است که طی سال های متمادی بتوانیم در این دولت حدود یک میلیون شغل را برای مردم ایجاد نماییم تا با بیکاری روبرو نشویم. رحیمی خاطر نشان کرد: مسکن و اشتغال در دستور کار دولت قرار دارد اما هنوز تا وضع مطلوب فاصله داریم و در استان نیز با تلاش های مسئولین از لحاظ اعتبارات نسبت به کل کشور با کاهش کمتری روبرو بوده ایم.

به گزارش میلاد لارستان عنایت الله رحیمی که جهت پیگیری مشکلات بخش بیرم به این منطقه سفر کرده بود در سخنانی با بیان اینکه عده ای فکر می کنند که اگر عملکرد دولت را زیرسوال ببرند باعث می شوند افراد دیگر به مقام و منصب برسند، اظهار داشت: اینها نمی دانند که در واقع دولت پیشانی نظام است هر چند که انتقاداتی بر آن وارد است اما نمی شود که عملکرد و فعالیت های آن را نادیده گرفت بلکه باید آن را گفت و توضیح داد.

وی با تاکید بر اینکه واقعیت ها را بدون مخدوش جلوه دادن به دیگران باید نشان داد تا مردم بدانند که این نظام در حال خدمت کردن است، افزود: البته مسئولین اگر تمام تلاش خود را نیز انجام دهند در واقع نمی توانند شان و جایگاه این مردم شریف را بجای آورند.

معاون عمرانی استانداری فارس تصریح کرد: انتظار می رود تمام کسانی که دارای تریبون و مخاطب هستند بیان کننده واقعیتهایی از خدمات نظام جمهوری اسلامی باشند و از طرفی برای شنیدن مشکلات و نیازمندی های مردم دارای گوش شنوا باشند و در پی رفع آن موارد باشند.

این مسوول با اشاره به اینکه به طور قطع مردم دارای فشار اقتصادی و معضلاتی در جامعه هستند پس مسئولین باید دست به دست هم دهند تا با هم این مشکلات را کاهش دهند، خاطر نشان کرد: مردم و بخش خصوصی نیز باید مشارکت داشته باشند تا در زمینه اقتصاد که مشکل مردم است موفق عمل کنیم و رفاه و آسایش بیشتری را برای مردم ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید با شرایطی دولت را تحویل گرفت که آن زمان شرایط مناسبی بر مردم و جامعه حاکم نبود و نهایت تلاش رییس جمهور این بود که اعتمادها را بازگرداند، وضعیت اقتصاد را به ثبات برساند و همچنین موجب کنترل تورم و کاهش بیکاری شود، تاکید کرد: به طور قطع از منتقدین در چارچوب نقدهای منصفانه و با چارچوب اجرایی استقبال خواهیم کرد به شرطی که این نقدها با راهکارهای عملیاتی همراه باشد و امیدواریم که منتقدان نیز دلسوزانه موارد خود را مطرح نمایند.

رحیمی با بیان اینکه دولت بر روی تورم و بیکاری و کاهش آنها متمرکز شده است، ادامه داد: در استان فارس از ۱۲٫۹ بیکاری به حدود ۱۰درصد رسیده ایم که رقم خوبی محسوب می شود.

معاون استاندار فارس یادآور شد: در مورد تورم از ۴۵ درصد سال ۹۲ به حدود ۱۰ درصد رسیده ایم که البته این به معنای ارزان شدن اجناس نیست بلکه گفته می شود که روند دارای رشد گرانی مهار شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در زمینه اشتغال روستاییان و اشتغال جوانان دولت تسهیلات ویژه ای را مدنظر قرار داده است تا پاسخگوی نیاز اشتغال در جوانان باشد، تصریح کرد: البته این اتفاق سریع رخ نخواهد داد و نیازمند زمان است و طبیعی است که طی سال های متمادی بتوانیم در این دولت حدود یک میلیون شغل را برای مردم ایجاد نماییم تا با بیکاری روبرو نشویم. رحیمی خاطر نشان کرد: مسکن و اشتغال در دستور کار دولت قرار دارد اما هنوز تا وضع مطلوب فاصله داریم و در استان نیز با تلاش های مسئولین از لحاظ اعتبارات نسبت به کل کشور با کاهش کمتری روبرو بوده ایم.

معاون عمرانی استاندار فارس ابراز امیدواری کرد با روش های مختلف دیگر نیز بتوان پروژه ها و نیازمندی های استان را به نتیجه برساند تا مردم از این نعمات بهره ببرند.

وی با بیان اینکه اشتغال و رفع بیکاری نیازمند سرمایه گذاری و تولید است که باید از منابع داخلی و خارجی برای آن استفاده کرد، افزود: در زمینه افزایش رفاه اجتماعی در سطح استان فارس نیز دولت کارهای خوبی انجام داده که نمونه آن گازرسانی که خود دارای مراحل بسیار سخت و پرهزینه ای است.

رحیمی با بیان اینکه اگر بخواهیم تمام هزینه هایی که در یک شهرستان مصرف می شود را در نظر بگیریم بسیار بیشتر از مواردی است که در قالب های مختلف اعلام می شود، ادامه داد: اولویت هایی که در استان مدنظر است اشتغال، تولید، سرمایه گذاری و بهره وری کردن از این سرمایه گذاری ها است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه اشتغال و تولید بسیاری از کارخانه های استان فارس در حال تعطیلی بودند که با توجه به همین اولویت ها دوباره به خط تولید بازگشتند، گفت: کارهای جدیدی در قالب فولاد، سدیم، آلومینیوم و منطقه ویژه اقتصادی در سطح استان در حال پیگیری و انجام است که باعث تولید و اشتغال می شود.

معاون عمرانی استانداری فارس با تاکید بر اینکه یکی از اولویت ها حمل و نقل ریلی است که در استان راه آهن شیراز به اصفهان تکمیل و در حا ل راه اندازی است، تصریح کرد: این اتفاق باعث صرفه جویی و کاهش آلودگی هوا خواهد شد.

وی از عملیاتی شدن پروژه شیراز به گل گهر و کلنگ زنی راه آهن شیراز به بوشهر در دهه فجر کلنگ زنی خبر داد و افزود: در زمینه هوایی ما افزایش شرکت های هواپیمایی و توسعه ترمینال خارجی در شهرستان شیراز داشته ایم که موجب جذب توریست و رونق استان خواهد شد. وی تاکید کرد: ما وظیفه داریم که میان مردم باشیم و بیش از قبل با آحاد مختلف مردم ارتباط داشته باشیم و بی واسطه این اتفاقات را رقم بزنیم.

رحیمی ادامه داد: باید بیش از قبل به بخش ها و روستاها سر زد تا با مردم ارتباطی چهره به چهره برقرار شود. معاون عمرانی استاندار فارس با بیان اینکه اجازه فاصله افتادن بین مسئولین و مردم را ندهیم و این را اولویت اول خود قرار دهیم، اضافه کرد: نهایت هنر ما این است که بتوانیم راهکارهایی را پیدا کنیم که ضمن رعایت قانون آنچیزی که نمی شود اجرا کرد را انجام دهیم.

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “مهمترین محورهای سخنان معاون عمرانی استاندار فارس در بیرم چه بود؟”

  1. لارستانی گفت:

    معاون. استاندار. اقای. رحیمی. باید. به همه ماطق. لارستان. مثل. اوز. جویم. هم. سر بزنند ومشکلات. مردم. را بشنوند

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین