پنج شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۹ق.ظ
::آخرین مطلب 4 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

مهمترین بخش های سخنرانی فرماندار ویژه لارستان در راهپیمایی شهر اوز+عکس

مهمترین بخش های سخنرانی فرماندار ویژه لارستان در راهپیمایی ۲۲ بهمن شهر اوز در زیر می آید. به گزارش میلاد لارستان به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان، جلیل…

مهمترین بخش های سخنرانی فرماندار ویژه لارستان در راهپیمایی ۲۲ بهمن شهر اوز در زیر می آید.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان، جلیل حسنی در جمع راهپیمایی کنندگان بخش اوز ضمن گرامیداشت یوم الله ۲۲ بهمن ماه این ایام را یادآور ایثارگری ها، از خود گذشتگی ها، جانفشانی ها و حضور همه جانبه مردان و زنان این کشور در مبارزه با طاغوت، استکبار و استعمار دانست و اظهار داشت: علما و روحانیون عامل وحدت همدلی و اتحاد در سراسر ایران اسلامی بوده و هستند و برادرانه با وحدت و همدلی و همراهی مردم  نقشه هایی را که دشمنان بعد از انقلاب برای کشور ما کشیده اند را در نطفه خفه کرده اند و با رهبری های حکیمانه مقام معظم رهبری و مقاومت و ایستادگی مردم دشمنان هیچ وقت موفق نشده اند .

وی با بیان اینکه اگر فلسفه و شکل گیری انقلاب را در نظر بگیریم به چند موضوع خاص، اهمیت دار و سرنوشت ساز در کشورمان پی خواهیم برد، افزود: در دوران ستم شاهی نبود استقلال سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و حتی امنیتی را شاهد بودیم و در آن زمان میدان تاخت و تاز قدرت های بیگانه استکبار و استعمار بود.

فرماندار ویژه لارستان با اشاره به اینکه در دوران شاهنشاهی ایران وابستگی شدید نظامی اقتصادی و حتی شاهد وابستگی های حکام و دستگاه حاکمه آن زمان بودیم، تصریح کرد: در دوران ستم شاهی فساد و فحشا از طریق صدا وسیما، کتب، نشریات و روزنامه ها ترویج پیدا می کرد به نحوی که می خواستند پایه های اعتقادی جوانان و نوجوانان ما را سست کنند تا سیاست های استکباری خودشان رشد کند و این یکی از عوامل اصلی تقاضای مردم برای تغییر وضعیت موجود آن زمان بود.

معاون استاندار فارس با بیان اینکه امام بزرگوار رهبری نهضت را در دست گرفت و با شیوه های خود وارد میدان شد و حزبی را تشکیل داد که نه به قدرت های جهانی زمان خودشان وابسته گردید و امام تنها راهی را انتخاب کرد راه مبارزه فرهنگی مبتنی بر اعتقادات و ارزش های دینی بود عینیت بخشید، ادامه داد: مردم با دست خالی در برابر نظام تا بن دندان مسلح ایستادند و مقابله کردند و در مقابل گلوله های رژیم ستم شاهی مردانه جنگیدند تا اینکه انقلاب پیروز شد و نظام اسلامی را تثبیت کردند.

وی با اذعان به اینکه بدخواهان روزهای اول انقلاب با ایجاد جنگ های داخلی در شمال و جنوب شرق و ایجاد خانه های تیمی بوسیله دشمنان انقلاب سعی کردند همان حرکت اولیه انقلاب را به بن بست بکشانند و در تدوام جنگی هشت ساله را بر این کشور تحمیل کردند تا منافع شان تامین کنند و منافع اقتصادی آنان مجددا در دست بگیرند، افزود: قدرت های جهانی به وحشت افتاده بود که نه تنها ایران بلکه کشورهای مسلمانان خاورمیانه به تبعیت از نظام  مقدس جمهوری اسلامی منافع آنها را به خطر بیندازد اما رهبری های امام مشارکت مردم و وحدت و همراهی مردم و مستمر از همه ایدئولوژی و نظام عقیدتی مشترکی که در بین مسلمانان وجود داشت باعث گردید که نظام مقدس جمهوری اسلامی در راه خویش حرکت کند.

حسنی با تأکید بر اینکه امروزه راه و روش ما همچنان که تمام تئوری نظری داریم باید مبتنی بر عملکرد، کارآمدی نظام و رضایت مندی مردم، توانمندی اقتصدی و خود کفایی اقتصادی و در تداوم آن جذب اعتماد عمومی، وحدت ملی، ثبات سیاسی پویا وهمچنین امینت پایدار باشد، خاطر نشان کرد: باید از دورن خود را توانمند کنیم که در غیر اینصورت شیوه جدید برخورد استکبار و استعمار ممکن است ما را با مشکل مواجه کند.

فرماندار ویژه لارستان تأکید کرد: برای آنکه بتوانیم در معادلات جهانی تاثیر گذار باشیم باید به عنوان بازیگری قدر و قوی مثمر ثمر بوده و از منافع ملی خودمان در عرصه جهانی دفاع کنیم که تنها راه دستیابی به این هدف کارآمدی نظام، درون زا کردن امنیت اقتصاد و کارآمد و خودکفا نمودن اقتصاد خودمان است به نحوی رضایت مردم در راستای ایجاد اشتغال ، تولید و رونق اقتصادی فراهم شود.

این مسئول با بیان اینکه خاورمیانه از نظر غرب منشاء ثروت است و ایران هم در مرکز این نقطه قرار گرفته است افزود: خاورمیانه و ایران مهد نخبگان علمی هستند و این مهم را امروز غربی ها خیلی خوب متوجه شده اند که چگونه این مراکز و خاورمیانه ایران و کشورهای اطراف آن از منابع غنی اقتصادی تهی کنند و می دانند که چگونه مغزهای متفکر از این کشور را فراری دهند.

وی یادآور شد: همه می دانیم که یکی از پایه های قدرت نظام لیبرال و دموکراسی جهان انباشت سرمایه است به همین لحاظ جنگ های نیابتی را در خاورمیانه ایجاد کرده اند تا سرمایه و سرمایه گذار احساس کند که در خاورمانه و ایران امنیت اقتصادی وجود ندارد بنابریان سرمایه ها از خاورماینه از سمت غرب سوق داده می شود.

معاون استاندار فارس با بیان اینکه دشمنان جنگ های نیابتی را ایجاد کرده اند تا نخبگان علمی را احساس کنند که اینجا جای زندگی کردن نیست و خاورمیانه امینت ندارد و به سمت غرب می روند، گفت: استکبار برای اینکه چالش های خود را ترمیم کند و رونق اقتصادی کارخانجات خود را بازیابی نماید، منطقه را با جنگ های نیابتی به خاک و خون کشیده است تا سرمایه و نخبگان را به سمت خودشان بکشانند و انباشت سرمایه و انباشت نیوهای توانمند فکری تداوم دهند.

حسنی با بیان اینکه امروز به عنوان خدمت گذار مردم وظیفه داریم در راستای رضایت مندی مردم و متناسب با امکانات و اختیارات گام برداریم، ادامه داد: مشارکت علما، روحانیون، فعالین فرهنگی هنری و اجتماعی با مردم را در بخش اوز ارج می نهیم.

وی تصریح کرد: وقتی شهر اوز را شهر پویا، با نشاط همراه با همدلی و همراهی می بینم بر خود واجب می بینم که برای ایجاد رضایت مندی مردم تلاش نمایم.

فرماندار ویژه لارستان افزود: خدا را شاکریم که متناسب با امکانات دولت تدبیر و امید و طی چند سال گام های موثری را در کشور برداشته شده است به نحوی که ثبات سیاسی، آرامش اقتصادی، رفع تمارضات بین المللی و همچنین ثبات اقتصادی و حرکت عاقلانه در مسیر تدوام و خدمات دهی را فراهم کرده است.

 حسنی با اشاره به اینکه در شهرستان لارستان همه زیر ساخت ها و امکاناتی که باید در خدمت مردم باشد نهادینه شده است به طوری که امروز حتی روستاهای ۴ خانواری نیز برق دار شده اند، عنوان کرد: این نشان دهنده این است که پراکنش خدمات رسانی، توزیع امکانات  به صورت عدالت در تمامی روستاهای این کشور توسط دولت و نظام نادیده گرفته نشده است .

نماینده عالی دولت در لارستان ادامه داد: از اول امسال تاکنون هم بیش از ۲۵۰ پروژه عمرانی، زیربنایی و خدماتی با اعتبار قریب به ۳۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی، خیرین و بخش خصوصی  به بهره برداری رسیده است.

حسنی تاکید کرد: بر اساس آمار سرشماری نفوس و مسکن، نرخ بیکاری لارستان از ۱۳٫۴ (سیزده و چهار دهم) درصد در سال ۱۳۹۰ به ۶٫۵ (شش و نیم) درصد در سال ۱۳۹۵ کاهش یافته است و در شاخص اشتغال، این شهرستان اکنون با افتخار در رتبه دوم استان قرار دارد.

وی ابراز امیدواری کرد با حضور مشارکت مردم و با همراهی و همدلی همه ی مسئولین بتوانیم توسعه متوازن که مورد توجه مردم است در شهرستان فراهم نماییم .

به گزارش میلاد لارستان راهپیمایی ۲۲ بهمن  ماه در بخش اوز لارستان با حضور شیخ قاضی زاده امام جمعه اوز، شیخ صالح انصاری مدیر مجتمع علوم دینی امام شافعی، علما و روحانیون، محمد حسین آتش فراز بخشدار اوز، مسئولین، کارمندان،  نیروهای نظامی و انتظامی، کارگران، بسیجیان، هنرمندان، ورزشکاران، دانش آموزان و دانشجویان و قشرهای مختلف مردم از جلو شهرداری اوز آغاز و در استادیوم ورزشی شهر اوز پایان یافت.

اجرا ی گروه سرود، اجرای گروه های ورزشی، قرائت شعر و مقاله، سخنرانی بخشدار اوز در موضوع پیروزی انقلاب و قرائت قطعنامه از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

نوشته شده در تاریخ:یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۵:۲۰ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “مهمترین بخش های سخنرانی فرماندار ویژه لارستان در راهپیمایی شهر اوز+عکس”

  1. لارستانی گارمند گفت:

    بخش بزرگ وکهن اوز سالهاست که در حد وقواره یک شهرستان است مسولان در شهرستان باید برای اوز که شایستگی انرا دارد پیگیری ارتقا نمایند اوزیها همیشه خود را جزیی از لارستان بزرگ می دانند باید از انها حمایت کنیم

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین