شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۳۰ب.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

کشاورزان لارستانی؛ متقاضی استفاده از شیوه های نوین آبیاری

مسئول اداره توسعه سامانه‌های آبیاری نوین جهاد کشاورزی فارس، گفت: شهرستان‌های مرودشت، لارستان، اقلید و شیراز هم از مهمترین شهرستان‌هایی هستند که متقاضی استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری در آن‌ها…

مسئول اداره توسعه سامانه‌های آبیاری نوین جهاد کشاورزی فارس، گفت: شهرستان‌های مرودشت، لارستان، اقلید و شیراز هم از مهمترین شهرستان‌هایی هستند که متقاضی استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری در آن‌ها زیاد است.

 سید ابراهیم دهقانیان در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما، گفت: این طرح‌ها در قالب آبیاری‌های قطره‌ای، نواری، بارانی و کم فشار در باغ‌ها و اراضی کشاورزی فارس اجرا شده است.
وی افزود: دولت برای سیستم‌های قطره‌ای و نواری ۱۰ میلیون تومان، سیستم‌های کم فشار ۴ و نیم میلیون تومان، سیستم‌های بارانی و کلاسیک ساده ۶ و نیم میلیون تومان و آبیاری بارانی با استفاده از ماشین آبیاری ۸ میلیون تومان تسهیلات می‌دهد.
دهقانیان بیان کرد: شهرستان‌های کوار، لامرد، نورآباد ممسنی، شهرستان‌هایی هستند که بیشتر اراضی آن‌ها به سیستم‌های آبیاری نوین تجهیز شده است.
وی افزود: شهرستان‌های مرودشت، لارستان، اقلید و شیراز هم از مهمترین شهرستان‌هایی هستند که متقاضی استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری در آن‌ها زیاد است.
سید ابراهیم دهقانیان با بیان اینکه اراضی کشاورزی فارس در این به روش‌های آبیاری نوین به دو صورت تجهیز می‌شوند، افزود: در روش اول کارشناسان در طرح پهنه بندی، کشاورزان و باغداران را به استفاده از این روش‌ها ترغیب می‌کنند و در روش دوم شرکت‌های طراح و مجریان طرح با برگزاری کلاس‌های آموزشی از کشاورزان و باغداران می‌خواهند مزارع و باغ‌های خود را به این سامانه‌ها تجهیز کنند.
وی اظهار کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه در صورت تخصیص اعتبار باید ۳۵۰ هزار هکتار باقی مانده از اراضی کشاورزی فارس طی پنج سال به سامانه‌های نوین تجهیز شوند.
مسئول اداره توسعه سامانه‌های آبیاری نوین جهاد کشاورزی فارس گفت: پس از استان فارس، خراسان رضوی و اصفهان در جایگاه‌های دوم و سوم استفاده از سامانه‌های آبیاری‌های نوین در کشور قرار دارند.

 

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۸:۱۹ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین