چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲:۳۵ق.ظ
::آخرین مطلب 3 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

نخستین دفتر کارگزاری رسمی بیمه تأمین اجتماعی در لارستان آغاز به کار کرد+عکس

با حضور مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان فارس نخستین دفتر کارگزاری رسمی بیمه تأمین اجتماعی در لارستان آغاز به کار کرد. به گزارش میلاد لارستان، پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه ۹۷…

با حضور مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان فارس نخستین دفتر کارگزاری رسمی بیمه تأمین اجتماعی در لارستان آغاز به کار کرد.

به گزارش میلاد لارستان، پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه ۹۷ در مراسمی با حضور مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان فارس، معاون سیاسی استاندار فارس، امام جمعه لارستان، معاون فرمانداری ویژه لارستان، اعضای شورای اسلامی و جمعی از رؤسای ادارات، نخستین دفتر کارگزاری رسمی سازمان تامین اجتماعی افتتاح شد.

در آئین آغاز به کار این دفتر، مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان فارس در سخنانی با گرامیداشت ایام فرخنده چهلمین سالگرد پیروزی پر برکت انقلاب اسلامی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی بر خلاف تصورعوام و مسئولین یک سازمان غیردولتی و در واقع یک نهاد عمومی غیردولتی است.

عبدالکریم نباتی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان درآمد – هزینه‌ای است که از بودجه عمومی دولت استفاده نمی‌کند، افزود: به این معنا که در زمان توزیع بودجه که مسئولین برای بودجه مملکت تصمیم می‌گیرند هیچ اعتباری به سازمان تامین اجتماعی اختصاص داده نمی شود.

وی با اشاره به اینکه برخلاف اینکه سطح تعهدات و خدمات تامین اجتماعی به گونه ای است که امروزه بیش از ۵۰ درصد از جمعیت کشور، یعنی جمعیتی بر بالغ بر ۴۲ میلیون  و ۸۰۰ هزار نفر در کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند، تصریح کرد: سازمانی که در واقع امنیت اجتماعی را در کشور برقرار کرده و این در تمام دولت ها و در تمام نظام ها جایگاه خاص دارد، زیرا همچون ابزاری در دست حکومت برای توزیع عدالت و برای فراهم کردن امنیت اجتماعی است.

این مسئول با بیان اینکه ۴۴ درصد جمعیت استان فارس تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند، ادامه داد: در مجموع بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ در سطح استان پهناور فارس بالغ بر ۲ میلیون و ۱۳۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان فارس تعداد مستمری بگیران از تامین اجتماعی در سطح استان فارس را بیش از ۱۷۵ هزار نفر اعلام کرد و یادآور شد: حقوق و مستمری افراد بازنشسته و مستمری بگیران از ۲۰ تا ۲۷ هرماه معادل ۲۲۰ میلیارد تومان در استان فارس به حساب آنها واریز می شود.

وی با بیان اینکه تمام این منابع توسط خود سازمان تامین اجتماعی تامین می شود، خاطر نشان کرد:  متاسفانه امروزه اندازه مصارف ما از منابع بیشتر است و امید می رود در قانون برنامه پنجم و ششم توسعه بخشی از مطالبات سازمان تامین اجتماعی که از دولت بالغ بر ۱۶۰ هزار میلیارد تومان است به سازمان پرداخت شود تا سازمان که امنیت اجتماعی را در کشور برقرار کرده بتواند به موقع تعهدات خود را به انجام برساند.

نباتی ضمن تشکر نماینده مردم لارستان، خنج و گراش جهت پیگیری هایی که منجر به واگذاری بخشی از خدمات دولت به بخش خصوصی در این زمینه شده است ادامه داد: اگر این اتفاق در تمام وزارتخانه‌ها رخ دهد و در کل کشور تصمیم‌گیری بشود که خدمات را به سمت بخش خصوصی ببریم قطعاً خدمات مطلوب‌تر، زودتر و بهتر ارائه خواهد شد.

مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان فارس با تأکید بر اینکه با توجه به اینکه تامین اجتماعی یک سازمان مردمی است از تمام کسانی که به عنوان کارفرما و جزو شرکای اصلی سازمان هستند درخواست کرد نسبت به پرداخت به موقع حق بیمه های خود اقدام کنند زیرا بخش عمده ای از منابع از پرداخت همین حق بیمه ها تامین می شود، اضافه کرد: چه اداره های دولتی و چه بخش خصوصی به موقع حق بیمه ها را پرداخت کنند تا بتوان جوابگوی مخاطبین سازمان بود.

وی تصریح کرد: در شهرستان لارستان بالغ بر ۵۷ هزار نفر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

در ادامه این مراسم، امام جمعه و رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین پیروزی انقلاب اسلامی انقلاب اسلامی در سخنانی با اشاره به اینکه در کنار تمام ایثار‌گری ها و جانفشانی هایی که در مسیر انقلاب اسلامی تا کنون اتفاق افتاد اگر مردم مارا به عنوان مسئول انتخاب کرده اند فقط به خاطر این است که اسلام را خواسته اند، گفت: به این معنا که اسلام را خواسته اند، از این جهت وظیفه همه ماست که توجه ویژه به مسئله اسلام و ترویج مبانی اسلام و احکام اسلامی داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمختار موسوی با بیان اینکه از برکت اسلام بود که ما این عزت و افتخار و عظمت را داریم، افزود: از برکت اسلام است که ما امروزه جایگاه توأم با اقتدار و امنیت را در سطح منطقه و جهان داریم و از برکت اسلام است که امروز نام جمهوری اسلامی ایران جزء نام های موثر در سطح جهان و بین المللی است.

وی با اذعان به اینکه مردم ولی نعمتان هستند، تصریح کرد: این مردم بودند که در ابتدای انقلاب آن همه سختی‌ها را تحمل کردند و محدودیت ها و محرومیت های شدید اقتصادی را تحمل کردند‌، ادامه داد: اگر مردم فرزندانشان را به جبهه فرستادند با حکم ولایت فقیه بود که امروزه نیز همچنان فرزندان خود را برای دفاع از این سرزمین به خارج از مرزها در قالب مدافعان حرم فرستاده اند.

رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین پیروزی انقلاب اسلامی انقلاب اسلامی لارستان با اشاره به اینکه امروز افتخار می‌کنیم در جایگاهی هستیم که یک کار مردمی صورت گرفته است، تصریح کرد: در این افتتاحیه که جمعی از جوانان خوش سلیقه و تحصیلکرده و با انگیزه و با شور و نشاط دست به دست هم دادند یک مرکزی را ایجاد کرده اند تا بتوانند هم خدمتی در آستانه سالگرد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به مردم داشته باشند، هم گرهی از گره های مردم را باز کنند و هم با افتخار در مسیر خدمت رسانی به اسلام و مردم این مسیر را ادامه دهند.

در ادامه این مراسم، مسئول روابط عمومی کارگزاری سازمان تامین اجتماعی کل استان فارس در سخنانی به بیان اینکه  ۱۹ آیتم به کارگزاری واگذار کرده‌ایم که به دو بخش تقسیم می شود، گفت: بخشی از آن مکانیزه است و در محل کارگزاری انجام می‌شود، بخشی از آن امور میدانی است که خارج از کارگزاری انجام می شود .

زارع با اشاره به اینکه بخش میدانی به این معنا که بیشتر به شکل بازرسی است از جمله: بازرسی از کارگران ساختمانی، بازرسی بابت قطع بیمه بیکاری، شرایط کسانی که بیمه بیکاری غیر حق می گیرند نیز بررسی شده و قطع می گردد، ادامه داد: امور مکانیزه که در محل کارگزاری انجام می شود شامل چاپ و صدور دفترچه های درمانی بیمه شده ها، تامین اعتبار دفترچه های درمانی و ارائه خدمات امور بیمه شده های ما است.

وی با برشمردن برخی از خدمات امور بیمه شده ها، تصریح کرد: پرداخت کمک هزینه ازدواج، کفن و دفن،غرامت دستمزد، ثبت‌نام افراد بیمه شده تبعی و اصلی، اخذ حق بیمه و صدور فیش پرداخت حق بیمه است.

این مسئول ادامه داد: طی قراردادی که با آقای نقی زاده مسئول دفتر کارگزاری شهرستان لارستان منعقد کرده ایم ایشان می توانند در مدت حداکثر شش ماه الی یک سال دیگر حداکثر سه نقطه دیگر در بخش لارستان را جهت ایجاد اقماری کارگزاری شان به ما پیشنهاد داده و معرفی کنند.‌

خبرنگار: سحر طاهری

عکس:محمد پاسیار

نوشته شده در تاریخ:جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۸:۰۰ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “نخستین دفتر کارگزاری رسمی بیمه تأمین اجتماعی در لارستان آغاز به کار کرد+عکس”

  1. ناشناس گفت:

    خیلی هم خش دستتو درد نکن

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین