شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۳ق.ظ
::آخرین مطلب 8 ساعت پیش | افراد آنلاین: 2

سیاست دولت استفاده از بانوان در حوزه های مدیریتی است

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه سیاست دولت استفاده از بانوان در حوزه های مدیریتی است گفت: بانوان در راستای پیشبرد اهداف نظام، نقش مهم و بی بدیلی…

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه سیاست دولت استفاده از بانوان در حوزه های مدیریتی است گفت: بانوان در راستای پیشبرد اهداف نظام، نقش مهم و بی بدیلی را در صحنه های مختلف ایفا کرده‌اند.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در نشست با رابطین بانوان ادارات شهرستان در سخنانی با بیان اینکه بانوان از اول انقلاب تا کنون در راستای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، نقش مهم و بی بدیلی را با حضور و مشارکت فعال خود در صحنه های مختلف ایفا کرده‌اند؛ تصریح کرد: بانوان در هر جایگاهی که قرار دارند باید با اعتماد به نفس در همه حوزه ها نقش آفرینی کنند، چرا که نبود اعتماد به نفس باعث صلب روحیه مشارکتی آنان می شود  و نمی توانند برای رفع مشکلات جامعه بخصوص در حوزه بانوان تاثیرگذار باشند.

 وی بیان کرد: خدا را شکر بعد از انقلاب اقدامات گسترده‌ای در سطح کشور با حضور زنان در کنار مردان در جامعه انجام شده است و در حال حاضر همه می‌بینید که حضور زنان در عرصه های مختلف از جمله در دانشگاه ها، ادارات ،در پست های مختلف سیاسی، مجلس شورای اسلامی، شوراهای اسلامی شهر و روستا و غیره پررنگ است و این ها به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است که این زمینه را برای حضور و مشارکت بانوان در جامعه فراهم کرده است.

فرماندار ویژه لارستان خاطرنشان کرد: باید از توانمندی، خلاقیت، فکر و اندیشه بانوان در مجموعه مدیریتی علمی، آموزشی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و غیره در کشور استفاده شود و در این خصوص نظام سنگ تمام گذاشته است.

 حسنی در ادامه با بیان اینکه اگر در برخی از موضوعات نتوانسته ایم ایده ها را به عمل تبدیل کنیم این مقصر خودمان بوده ایم؛ تاکید کرد:  بانوان در موضوعات مختلف اجتماعی، سیاسی و غیره نظرات، پیشنهادها و ایده های خود را بدون تعارف بیان کنند و در عرصه های مختلف و موضوعاتی که جامعیت دارند همه مشارکت فعالی داشته باشند.

 معاون استاندار فارس اذعان کرد: ما همه یک خانواده هستیم و بین زن و مرد هیچ فرقی نیست، لذا بانوان برای رشد و توسعه و پیشرفت شهرستان ایده و پیشنهاد بدهند.

وی در خصوص آسیب های اجتماعی که در برخی مواقع دامنگیر بانوان جامعه شده است؛ گفت: این موضوع بایستی در یک کارگروه تخصصی و به صورت ویژه بحث و بررسی شود.

نماینده عالی دولت در لارستان در خصوص برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه بانوان ادارات شهرستان هم گفت: این موضوع با هماهنگی تمامی ادارات شهرستان و کمیسیون امور بانوان فرمانداری صورت پذیرد.

 حسنی با اشاره به اینکه در این مدت تلاش شد که کانون فرهنگی اجتماعی بانوان در شهرستان که بعد از چند سال تعطیلی دوباره راه اندازی شود، گفت: متاسفانه این فعالیت‌های نرم‌افزاری و مشارکت داوطلبانه بانوان که توقع داشتیم انجام نپذیرفته است و حضور بانوان در این کانون کم رنگ است.

 معاون استاندار فارس با تاکید بر اینکه نقش فرمانداری یک نقش نظارتی، هماهنگ کننده و بسترسازی است؛ ادامه داد: همین نشست ها و جلسات بسیار مفید است چرا که اگر در یک جلسه یک ایده به عمل تبدیل شود خود در راستای رشد و توسعه پیشرفت شهرستان حرکت کرده‌ایم.

 فرماندار ویژه لارستان گفت: خدا را شکر متناسب با اعتبارات محدود شهرستان در راستای رشد و توسعه پیشرفت شهرستان اقدامات خوبی صورت پذیرفته است، اما در بعضی از موضوعات بایستی به صورت کلی در کشور تصمیم‌گیری شود.

 وی در ادامه گفت: به حمدالله به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و تعامل و همکاری خوب شورای تامین شهرستان و مهمتر از همه مشارکت و فرهنگ بالای مردم این منطقه امنیت قابل قبولی در سطح شهرستان حکمفرماست.

حسنی در پایان سخنانش گفت: ما متناسب با اعتباراتی که برای شهرستان اختصاص پیدا می کند سعی کرده ایم بصورت عادلانه در تمامی شهرها، بخش‌ها و روستاها هزینه کنیم و به حمدالله به همت دولت تدبیر و امید کارهای بزرگی در سطح شهرستان انجام شده است.

 پیش از این نیز جمعی از رابطین بانوان ادارات شهرستان مسائل و مشکلات حوزه بانوان در موضوعات مختلف بیان کردند که مهمترین آنها تسریع در اتمام پارک بانوان شهرستان، حضور بانوان در مراسم مختلف، بیمه سلامت زنان، برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه بانوان و رفع آسیب های اجتماعی و غیره بود.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۲۹ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین