دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱:۱۹ق.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

حسني: كارگروه فرهنگي اجتماعي شهرستان جدي گرفته شده و براي نسل نو برنامه جذاب بدهد

فرماندار ویژه لارستان گفت: كارگروه فرهنگي اجتماعي شهرستان جدي گرفته شود. حسني گفت:  متناسب با امکاناتی که در اختیار داریم، بایستی برای نسل امروزی برنامه و ایده‌های نو و جذابی…

فرماندار ویژه لارستان گفت: كارگروه فرهنگي اجتماعي شهرستان جدي گرفته شود. حسني گفت:  متناسب با امکاناتی که در اختیار داریم، بایستی برای نسل امروزی برنامه و ایده‌های نو و جذابی داشته باشیم.

به گزارش ميلادلارستان به نقل از روابط عمومي فرمانداري ويژه لارستان،  جلیل حسنی در جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده شهرستان لارستان اظهار داشت: یکی از مسائل اساسی که جامعه ما گریبان گیر آن است، آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی است که به نوعی منشأ بسیاری از نارسایی‌ها و مشکلات در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، امنیتی، اجرایی، اقتصادی و غیره است.

وی تصریح کرد: همه ما اذعان داریم که تا فرهنگ غنی نشود و یا بنیه‌های اجتماعی تقویت نشود، امیدی به سایر موضوعات جامعه که به صورت بهینه درست شود، نیست.

فرماندار ویژه لارستان اظهارکرد: همه اعضا عضو کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان باید این کارگروه را جدی بگیرند که این مهم گام اساسی در راستای بهتر شدن سایر ابعاد و شاخص‌های اجتماعی است، لذا از تمامی اعضا جلسه می‌خواهیم که متناسب با دستور کاری که در کارگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان است احساس مسئولیت کنند و به عنوان یک موضوع مهم به آن نگاه کنند و با اعتقاد کامل و انگیزه و تمایل، مصوبات آن را اجرایی و عملیاتی کنند چرا که رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی یعنی نتیجه گیری در حوزه‌های اجرایی، امنیتی، سیاسی، اقتصادی و غیره و بهینه کردن تمامی معادلات اجتماعی است.

حسنی به در پیش بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هم اشاره کرد و گفت: بحث انتخابات به عنوان یک موضوع اجتماعی و سیاسی در عمل باید مورد توجه قرار گیرد و به نوعی وظیفه همه است که در این رویداد مهم شرکت کنند.

حسنی بیان کرد: رؤسای ادارات قانون‌گرایی در موضوع انتخابات را مورد توجه قرار دهند چون اگر بناست اقتداری باشد و اگر بناست مردم به ما اعتماد داشته باشند و اگر بناست که رأی مردم که حق الناس است را به آن نحوی که قانون بر عهده ما گذاشته است، حراست نمائیم، هیچ راهی نداریم جز اینکه قانون، مبنا و بستر فعالیت‌های اجرایی ما قرار بگیرد.

وی ادامه داد: نباید اقدامات، فعالیت‌ها و جهت گیری ها و برنامه ریزی های مسئولین ادارات به سمت و سویی برود که شائبه‌ای له یا علیه کاندید خاصی باشد.

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: مسئولان ادارات به هیچ عنوان از امکانات و تجهیزات اداری برای کاندیدای خاصی استفاده نکنند چون اگر پیگیری و ثابت شود مجازات سختی در پیش دارند و اگر فعالیت‌های انتخاباتی خود را منطبق بر قانون کنند و اعتماد سازی ایجاد شود و امانت دار خوبی برای مردم باشند، یک قدم در جهت ارتقا شاخص‌های فرهنگی حرکت کرده‌اند. نماینده عالی دولت در لارستان اضافه کرد: ماده ۶۰ انتخابات هم این مهم را صراحتاً گفته که اگر مسئول اداره دولتی در زمان خدمتش از نامزدی حمایت یا امکانات و تجهیزات اداری خود را در اختیار آن داوطلب قرار دهد، برابر با این ماده، متحمل هزینه‌های ناشی از برخورد قانونی می‌شود.

حسنی در ادامه سخنانش به در پیش بودن ایام الله دهه فجر هم اشاره کرد و گفت: مسئولین دستگاه‌های اجرایی نقاط قوت و ضعف دهه فجر سالهای گذشته را بررسی و در این ایام برنامه‌های فرهنگی و هنری و ورزشی را در سطح شهرستان با کیفیت تر از سالهای قبل اجرایی کنند. فرماندار ویژه لارستان یادآورشد: در حال حاضر نسل امروزی، در مقابل مجهزترین فناوری‌های جدید و در مقابل بیشترین هجمه‌های پیچیده و گسترده دشمنان این نظام و انقلاب و مملکت قرار گرفته است، لذا ما متناسب با امکاناتی که در اختیار داریم، بایستی برای نسل امروزی برنامه و ایده‌های نو و جذابی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امروزه در جهان هر جا جنگ و کشتار و ویرانی است، همه و همه عاملش استکبار جهانی در رأس آن آمریکا بوده است، گفت: نسل جوان امروزی بایستی چهره‌ی نکبت بار استکبار را بشناسد، یعنی اینکه بداند که دشمن با قوی‌ترین ابزار وارد شده است، لذا باید جوانان ونوجوانان امروزی را بیشتر با آرمان‌های نظام و انقلاب آشنا کرد.

وی با بیان اینکه برای نسل امروزی خیلی سخنرانی‌های زیادی قابل قبول نیست بلکه در قالب‌های هنری بهتر می‌شود به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری پرداخت، اذعان کرد: برنامه‌های اجرایی ستاد دهه فجر، مختص مرکز شهرستان نباشد، بلکه بایستی برنامه‌های کمی و کیفی زیادی با همکاری بخشداری‌ها ودهیاری ها در سراسر مناطق شهری و روستایی و حتی مناطق عشایرنشین اجرا شود تا پیامدهای نظام و انقلاب نمایان شود.

حسنی با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی بایستی از نظر کیفی هم مورد توجه قرار گیرد، گفت: برنامه‌های اجرایی دهه فجر باید جذاب، و نشاط خودش را داشته باشد تا ارزش‌های دینی و انقلابی در جامعه طنین انداز شود.

معاون استاندار فارس تاکید کرد: در دهه فجر برنامه‌ها متناسب با این نظام و انقلاب و ارزش‌ها و ایده‌ها و آرمان‌های انقلاب تبیین شود و بیشتر این برنامه‌ها در قالب برنامه‌های هنری در سطح شهرستان اجرا شود وکاری کنیم که نقشه‌های شوم دشمنان خنثی شود و این مهم را به نسل‌های بعدی انقلاب انتقال یابد.

حسنی در پایان از برگزاری مراسم تقدیر از رتبه‌های برتر کنکور سال تحصیلی ۹۸- ۹۷ در ایام دهه فجر اشاره کرد و گفت: امسال در کنکور سراسری، رتبه یک، سه و پنج کشوری را از منطقه لارستان داشتیم که بایستی برنامه در شأن این عزیزان از سوی دستگاه‌های مربوطه شهرستان اجرا شود.

در ادامه هر یک از اعضای جلسه نیز پیشنهادها و راهکارهایی را ارائه کردند. در پایان نیز از اداراتی که در مراسم اولین جشنواره بزرگ بازی‌های بومی و محلی که در هفته وحدت در محله کهویه شهر لار برگزار گردید، با لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۸:۵۰ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین