پنج شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱:۴۴ب.ظ
::آخرین مطلب 14 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 4

کریمی:بخش کرونای بیمارستان لار به خارج از ساختمان اصلی می رود/2578 نفر کرونایی منطقه/ کمبود درمان خنج را جبران می کنیم/آخرین وضعیت نیروهای شرکتی علوم پزشکی

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان در نشست با اصحاب رسانه تعداد مجموع کرونایی ها در شهرستانهای لارستان، خنج و اوز از ابتدا تاکنون را ۲ هزار و ۵۷۸ نفر اعلام…

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان در نشست با اصحاب رسانه تعداد مجموع کرونایی ها در شهرستانهای لارستان، خنج و اوز از ابتدا تاکنون را ۲ هزار و ۵۷۸ نفر اعلام کرد و یادآور شد: از این تعداد یک هزار ۶۰۷ نفر از لارستان، ۴۲۲ نفر از اوز و ۵۴۶ نفر از خنج بوده اند. وی به نکات مهمی در خصوص آخرین وضعیت بهداشت و درمان منطقه پرداخت:

قول می دهیم کمبودهای حوزه درمان خنج را جبران کنیم

به گزارش میلاد لارستان محمدحسین کریمی در نشست با اصحاب رسانه  با بیان اینکه با توجه به وضعیتی که در آن قرار داریم بدلیل فعالیت هایی که در این ایام داشته ایم تعدادی از آمبولانس های دانشکده علوم پزشکی خراب شده است، اظهار داشت: طبق قول هایی که گرفتیم قرار شد که ۵ دستگاه آمبولانس به دانشکده علوم پزشکی لارستان اختصاص یابد که پس از تخصیص، ۲ دستگاه آمبولاس به بیمارستان شهرستان خنج تعلق می گیرد.

وی با اشاره به اینکه در جهت تامین پزشک جراح و متخصص بیهوشی نیز این قول را می دهیم که با تخصیص پزشکان جدید تا اواخر شهریورماه به دانشکده علوم پزشکی لارستان کمبودها در حوزه پزشک نیز در بیمارستان خنج مرتفع شود، افزود: مورد دیگری که از سال پیش هم پیگیر بوده ایم بحث ایجاد رشته های جدید در دانشکده علوم پزشکی لارستان و ایجاد یک دانشکده در خنج بوده اما با توجه به شیوع ویروس کرونا سیاست وزارت بهداشت و درمان بر روی از بین بردن این ویروس است و کمتر به این موارد پرداخته می شود اما نامه نگاری هایی در این زمینه شده و بصورت جدی پیگیر هستیم و امیدواریم که در آینده مجوزهای لازم را بتوانیم اخذ کنیم.

انتقال بخش کرونای بیمارستان لار به خارج از ساختمان اصلی

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با اذعان به اینکه در هفته دولت ساختمان جدیدی با ظرفیت ۳۵ تخت خواب جهت زنان و ICU که توسط خیرین در حال احداث است را بعنوان مکان نگهداری بیماران کرونائی مورد بهره برداری قرار می دهیم تا بخش کرونا بیمارستان امام رضا(ع) شهر لار به طور موقت به خارج از ساختمان اصلی بیمارستان منتقل شود، ادامه داد:  ایجاد مراکز بهداشت در اقصی نقاط زیر مجموعه دانشکده و تسهیلات زایمان از دیگر برنامه هایی بوده است که اتفاق افتاده است.

این مسوول با اشاره به اینکه طی چند روز اینده با ورود یک دستگاه «سی تی اسکن ۱۶ اسلایس» در بیمارستان خنج این خدمت را به مردم این شهرستان اضافه می کنیم، تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل پائیز و شیوع بیماری آنفلوانزا که در این فصل وجود دارد ما متاسفانه در فصل سرما باید با دو بیماری دست و پنجه نرم کنیم.

وی با تأکید بر اینکه اگر مردم پیشگیری ها و پروتکل ها را به خوبی رعایت نکنند شاهد مرگ و میر بالای این بیماری ها در آینده خواهیم بود و می طلبد مردم بیش از پیش مسائل بهداشتی را رعایت کنند، خاطر نشان کرد: ایام محرم را پیشرو داریم و باید مردم در این ایام پروتکل ها را رعایت کنند و با برقراری پروتکل های بهداشتی به عزاداری بپردازند.

مجموع کرونایی ها در شهرستانهای لارستان، خنج و اوز از ابتدا تاکنون را ۲ هزار و ۵۷۸ نفر

کریمی با اشاره به اینکه طبق آخرین آمارهایی که در مورد بیماری کرونا در منطقه به دست آمده است از تاریخ ۲۱ تا ۲۸ مرداد ماه و طی این یک هفته شاهد ۹ مورد مبتلای مثبت بوده ایم، عنوان کرد: ۷ مورد از آن مربوط به شهر لار و ۲ مورد از اوز بوده اند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان تعداد مجموع کرونایی ها در شهرستانهای لارستان، خنج و اوز از ابتدا تاکنون را ۲ هزار و ۵۷۸ نفر اعلام کرد و یادآور شد: از این تعداد یک هزار ۶۰۷ نفر از لارستان، ۴۲۲ نفر از اوز و ۵۴۶ نفر از خنج بوده اند.

وی همچنین آمار بهبودیافتگان این سه شهرستان را ۲ هزار و ۳۳۸ مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد یک هزار و ۴۲۹ نفر از لارستان، ۳۹۸ نفر از اوز و ۵۱۱ نفر از خنج بهبودی کامل پیدا کرده اند.

کریمی تعداد فوتی های مربوط به کرونا در شهرستانهای لارستان، خنج و اوز را ۷۶ نفر برشمرد و بیان کرد: از این تعداد ۵۷ نفر از لارستان، ۱۶ نفر از اوز و ۳ نفر نیز از خنج بوده است.

این پزشک با بیان اینکه آخرین آمار بیماران بستری با علائم کوئید ۱۹ در مجموع ۲۴ نفر است که ۱۴ نفر در لار، ۲ نفر اوز و ۸ نفر در خنج بستری هستند، تصریح کرد: در مورد تست هایی که از بیماران گرفته شده است نیز از ابتدا تاکنون ۱۰ هزار و ۱۷۵ تست کرونا انجام که از این تعداد ۷ هزار و ۲۶۰ تست در لار، ۸۴۷ اوز و ۲  هزار و ۶۸ تست در خنج انجام شده است.

تعداد بیماران و فوتی های کرونایی حوزه علوم پزشکی لارستان برابر با نسبت کشوری و استانی

وی میانگین تعداد بیماران و فوتی های کرونایی در حوزه تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی لارستان را برابر با نسبت کشوری و استانی دانست و تأکید کرد: دلیل افزایش فوتی ها و بیماری در تیرماه را می توان ورود مسافرین مشکوک از خارج کشور، نزدیکی به هرمزگان، برگزاری مراسم های عروسی و عزا، عدم رعایت زدن ماسک و استفاده از و غیره است.

این مسوول با اشاره به اینکه دانشکده علوم پزشکی لارستان به عنوان یک عضو  از ستاد کرونا در محسوب می شود و نمی تواند اقدام اجرائی جدی کند تا عروسی یا عزا را تعطیل کند، اذعان داشت: برای این اتفاق باید دستگاه های اجرائی وارد شوند و خود مردم بیشتر دل بسوزانند تا این اتفاقات تلخ مجدد رخ ندهد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با اذعان به اینکه ما بر اساس دستورالعمل هایی که از سمت وزارت بهداشت صادر می شود تست ها و آزمایش می گیریم، تصریح کرد: هر تست کرونا ۲۰۰ هزارتومان هزینه دارد و باید توجه داشت که مواردی که در کشور مثبت اعلام می شود بر اساس کدملی هر فرد به آمار آن شهر اختصاص می یابد مثلا اگر یک لاری در شیراز بستری شود بعنوان آمار لار به حساب می آید.

۹۰ درصد هزینه های بستری بیماران کرونایی توسط بیمه ها پرداخت می شود

وی با بیان اینکه بصورت متوسط برای هر بیمار بستری کرونا که از تخت ویژه استفاده می کند ۴ میلیون تومان هزینه در بر دارد، ادامه داد: یک بیمار غیر تخت ویژه یک و نیم میلیون تومان هزینه باید پرداخت کند که اتفاقا ۹۰ درصد این هزینه توسط بیمه پرداخت می شود و اگر جایی گفته شده است هزینه ها بالاست شاید فرد از اتباع بیگانه بوده یا بیمه نداشته است.

علت کمبود انسولین در لارستان

کریمی دلیل کمبود انسولین را مسائل تحریمی و برخی سیاست های وزارت بهداشت و درمان اعلام کرد و گفت: وزارت بهداشت و درمان و علوم پزشکی اجازه وارد کردن برخی نمونه های انسولین که در داخل تولید می شود را صادر نکرده است و از طرفی باید توجه داشت نمونه های ایرانی کیفیت خوبی دارند و همان کار خارجی ها را انجام می دهند اما مردم بدنبال نمونه های خارجی هستند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان به بیماران دیابتی توصیه کرد تزریقات خود را عقب نیاندازند زیرا خطرناک است و در صورت امکان از نمونه های ایرانی استفاده کنند، بیان کرد: مشکلی که ما در شهرستان داریم تعداد زیاد و پراکنده داروخانه های منطقه است که ۳۲ داروخانه در منطقه وجود دارد و از این تعداد ۱۷ مورد آن در لار است و ما باید بر اساس درخواست ها تخصیص داشته باشیم و در کنار آن اطلاع رسانی کنیم تا افراد از داروخانه ها انسلین خود را دریافت کنند.

وضعیت پرداخت اضافه کار نیروهای شرکتی

وی با اشاره به اینکه بر اساس قوانین موجود باید نیروهای شرکتی در ماه ۱۹۲ ساعت کار کنند اما نیروهای ما پنجشنبه ها را تعطیل هستند و روزهای دیگر نیز بر اساس ساعت کامل میزان ساعت کاری آنها نیست، تصریح کرد: متاسفانه در بین نیروهای شرکتی برخی توقعات برای کارها به عنوان اضافه کاری به وجود آمده است که در واقع اضافه کاری به حساب نمی اید.

کریمی با اشاره به اینکه در ماه بالغ بر ۴ میلیارد تومان حقوق به نیروهای شرکتی پرداخت می شود و جز محدود دانشکده هایی هستیم که اغلب حق الزحمه عوامل خود را پرداخت کرده ایم و درصدد هستیم این کار را بصورت تمام و کمال به انجام رسانیم، خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود منابع ما نمی توانیم بدون حساب و کتاب پول پرداخت کنیم و  باید در برابر پرداخت های خود جوابگو باشیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با اذعان به اینکه در دنیا یکی از روش هایی در دست بررسی پلاسما درمانی است تا با تزریق پلاسمای فردی که از بیماری رها شده به فرد بیمار موجب بهبود فرد بیمار شوند، عنوان کرد: به موازات انجام این کار در جهان در کشور ایران و استان فارس نیز به ریاست این جانب این تیم تشکیل شد و اتفاقا چون دستگاه های لازم را در منطقه داشتیم  در لاز نیز از برخی بهبودیافتگان پلاسما را استخراج و به بیماران تزریق کردیم که خوشبختانه در برخی موارد نتیجه خوبی هم داد و بیماران بهبود یافتند.

سال ۹۹ بودجه ای  برای شبکه بهداشت و درمان شهرستان اوز مصوب نشده 

این مسئول با اشاره به اینکه به دلیل  آنکه شهرستان اوز در نیمه دوم سال ۹۸ تاسیس شد و در بودجه سال قبل بودجه ای برای شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در نظر نگرفته شده است، یادآور شد: در حال حاضر از بودجه دانشکده کمبودهای شبکه بهداشت و درمان اوز را مرتفع می کنیم و امیدواریم برای سال جدید با بودجه ای که بصورت مستقل به این شهرستان تخصیص می یابد شاهد شکوفائی بیشتر منطقه اوز باشیم.

کریمی با بیان اینکه در حال پیگیری اخذ مجوزهای تاسیس بیمارستان خیرساز راهپیما در شهرستان اوز با همکاری فرماندار و نماینده مردم هستیم، گفت: در افق ۱۴۰۴ بیمارستان کنونی شهر اوز تبدیل به بیمارستان به ۱۱۲ تخت خوابی می شد اما اگر بیمارستان جدید ساخته شود این بیمارستان با امکانات بیشتر به بیمارستان جدید انتقال خواهد یافت.

وی با اذعان به اینکه سعی ما در مجموعه علوم پزشکی لارستان استفاده از نیروهای بومی هر منطقه است اما در برخی شرایط بدلیل اینکه افراد شایسته و توانمندی حضور دارند، از مناطق دیگر هستند و هدفمان انجام امور با شایستگی تمام است، ادامه داد: افرادی از منطقه اوز در لار به عنوان مدیر در حال فعالیت هستند که خود نشان از شایستگی آنهاست.

برای بیرم  متخصص جراحی و قلب اختصاص می دهیم

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با بیان اینکه در بیمارستان بیرم یک پزشک استخدامی قلب وجود داشت اما خود او این بیمارستان را رها کرد، افزود: از لحاظ قانونی به دنبال جریمه کردن این فرد هستیم اما قرار است در آینده به دانشکده علوم پزشکی لارستان تعدادی پزشک تزریق شود که برای بیرم نیز متخصص جراحی و قلب را در نظر خواهیم داشت.

وی با برشمردن برخی از طرح های در حال اجرا در بیمارستان بیرم، تصریح کرد: در گذشته قول یک میکروسکوپ به این بیمارستان داده شده است که پیگیر هستیم تا به این بیمارستان اختصاص یابد و از طرفی برای بیمارستان بیرک یک تخت دیالیز در نظر گرفته شده است.

افتتاح دومین داروخانه در بیرم و جویم

کریمی از افتتاح دومین داروخانه در شهرهای بیرم و جویم در آینده نزدیک خبر داد و اضافه کرد: بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان را بیماران خاص و رفع مشکلات انها در لارستان و خنج اختصاص دادیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با ابراز خرسندی از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی برای نخستین بار در این دانشکده تصریح کرد: امیدواریم در آینده مجوز برگزاری آزمون دکتری در لارستان صادر شود.

ح ۳۱۳/ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۴:۲۸ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

3 Responses to “کریمی:بخش کرونای بیمارستان لار به خارج از ساختمان اصلی می رود/2578 نفر کرونایی منطقه/ کمبود درمان خنج را جبران می کنیم/آخرین وضعیت نیروهای شرکتی علوم پزشکی”

 1. کمبود. بودجه شبکه. اوز. وتدبیر مسولان گفت:

  اقای دکتر کریمی میگویند که شبکه بهداشت ودرمان اوز. بودجه. واختبار دولتی. امسال. نداردذ چشم مردم. روشن دراین. اوضاع. واحوال کرنایی باید همه. امکانات. را مردم. خیر. اوز. تامین کنند. وسما ها فقط. مسول. غیر بومی تعین نمایید.

 2. شهروند اوزوتذکر به مسولین علوم پزشکی گفت:

  افکار عمومی در شهرستان اوز به این نتیجه رسیده که مسولین علوم پزشکی لارستان با نیروهای متخصص بومی این شهرستان برای تصدی ومسولیت کارها موافق نیستند قطعا اگر این نگرش تغییر نکند مردم باید به مرکز استان ونماینده مجلس و…..متوسل شوند وچنانچه اقدامی نشود باید شبکه بهداشت ودرمان مستقل وتابع شیراز بشود

 3. لارستانی منصف گفت:

  نظرات ریس علوم پزشکی لارستان در مورد استفاده نکردن از نیروهای متخصص بومی شهرستان اوز برای مسولیت وتصدی پستهای اداری غیر قابل قبول وقانع کننده نیست برادری ودوستی این دو شهرستان باید حفظ شود وخدشه ای به ان وارد نشود

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین