چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۶:۳۵ق.ظ
::آخرین مطلب 5 ساعت پیش | افراد آنلاین: 4

صولتی:در سال جهش تولید به طور ویژه پیگیر ترمینال “کارگو” هستیم؛‌از پتانسیل فرودگاه لارستان در جام جهانی 2022 استفاده شود،‌لارستان رتبه1 کشور در رعایت پروتکل فرودگاهی کرونا

همزمان با سال۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام  جهش تولید نام گذاری شده؛  تیم رسانه ای میلاد لارستان بر آن شده تا مصاحبه هایی با مسئولان شهرستان…

همزمان با سال۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام  جهش تولید نام گذاری شده؛  تیم رسانه ای میلاد لارستان بر آن شده تا مصاحبه هایی با مسئولان شهرستان و نیز تولید کنندگان منطقه انجام داده و علاوه بر پیگیری اهداف و برنامه های آنها در این سال، مشکلات احتمالی موجود و نیز پیشنهادهای لازم در خصوص گسترش تولید و صادرات در منطقه را نیز مورد بررسی قرار دهد. در ادامه مصاحبه هایی با تولید کنندگان منطقه نیز در دستور کار قرار دارد. ششمین مصاحبه جهش تولید با مهندس امین صولتی مدیر کل فرودگاه بین المللی لارستان انجام گرفته است. وی می گوید:

به طور جدی پیگیر بهره برداری از ترمینال کارگو در سال ۹۹ هستیم

با عنایت به اینکه تقریباً اکثر پروژه های زیرساختی و اساسی توسعه‌ای این اداره کل از قبیل بهره‌برداری از ترمینال جدید و تکمیل بهسازی و توسعه اپرون در دو سال گذشته انجام شده است؛ امسال در راستای رشد اقتصادی تقویت صادرات منطقه به طور جدی پیگیر بهره برداری از ترمینال کارگو با توجه به تکمیل و تجهیز آن در سال گذشته هستیم که در راستای جهش تولید نیز بسیار موثر است. این مهم با پیگیری های مسئولان فرودگاه و پیگیری  اخیر نماینده محترم و رئیس دفترشان در لارستان در حال انجام است و امید است که تلاشهای صورت گرفته توسط مسئولان قبلی در سالهای گذشته امسال عملیاتی شده و راه اندازی کارگو باری در  گسترش صادرات منطقه موثر واقع گردد.

توسعه باند اول فرودگاه نیاز به تملک اراضی دارد که هنوز با محدودیت همراه است.

با شرایط فعلی باند و عوامل پروازی، امکان پذیرش هواپیمای کارگو در این فرودگاه وجود دارد؛ ولی جهت انجام پرواز صرفا کارگو نیاز به تجهیزات زمینی میباشد که باید توسط شرکت های هواپیمایی تامین گردد و این امر در صورت تضمین مقدار بار مشخص روزانه یا هفتگی جهت برنامه ریزی پرواز کارگو محقق میگردد . درضمن توسعه باند در مرحله اول نیاز به تملک اراضی و رفع موانع پروازی دارد و حدود دو سال است که پیگیر موضوع هستیم و محدودیت‌هایی وجود دارد.

مطالعات زهکشی و هدایت آبهای سطحی محدوده فرودگاه در دستور کار قرار دارد.

مهم‌ترین پروژه درحال اجرا در حال حاضر  مطالعات زهکشی و هدایت آبهای سطحی کلی محدوده فرودگاه میباشد که به لحاظ بارندگی‌های شدید موسمی حائز اهمیت است. همچنین تکمیل محوطه سازی ترمینال جدید، فضا سازی و زیبا سازی محوطه فرودگاه، ارتقاء خدمات و تسهيلات فرودگاهی، تکمیل استاندارد سازی عوامل پروازی از دیگر برنامه‌های در حال اجرا میباشد.

از سوی دیگر توسعه و ارتقاء زیرساخت های فرودگاهی و عملیاتی به طور شاخص بهره برداری از ترمینال مسافری جدید، بهره برداری از پروژه توسعه و بهسازی اپرون و تاکسی وی اصلی سطوح پروازی ، ارتقاء کتیگوری ایمنی و آتش نشانی با اختصاص دو دستگاه خودرو کف ساز، تقویت تاسیسات فنی و اختصاص یک دستگاه خودرو روشنایی باند با تجهیزات کامل ، احداث پست برق جدید و تخصیص یک دستگاه دیزل ژنراتور برق اضطراری از جمله اقدامات صورت گرفته طی یکی دو سال اخیر در مجموعه فرودگاه بین المللی لارستان می باشد.

دیوار حفاظتی پیرامونی فرودگاه در صورت تخصیص اعتبار تکمیل تر خواهد شد

همچنین ایجاد فضای رقابتی جهت ارتقای خدمات به مسافرین و تکریم ارباب رجوع و به طور شاخص فعالیت شرکت خصوصی خدمات هوایی سامان جهت هندلینگ پروازها، افزایش ایرلاین های فعال و نیز  تقویت سیستم مدیریت ایمنی و امنیتی با بهره برداری از ساختمان دوربینهای مدار بسته و دیوار حفاظتی بتني و استاندارد سازی سطوح پروازی از جمله موارد انجام شده و یا در دست اقدام مجموعه فرودگاه بین المللی لارستان می باشد.

البته دیوار حفاظتی پيرامونی فرودگاه بصورت فنس کامل اجرا گردیده است. لیکن در راستای افزایش ضریب امنیتی و ایمنی و همچنین به لحاظ زیبا سازی در سال گذشته قسمتی از آن اجرا گردیده و در صورت تامین اعتبار _ باتوجه به محدودیت منابع مالی شرکت فرودگاهها در شرایط فعلی _ درخصوص تکمیل دیوار اقدام خواهد گردید.

فرودگاه لارستان در رعایت پروتکل بهداشتی بهترین فرودگاه کشور شده است.

با توجه به اینکه ماهیت فعالیت فرودگاه ها براساس ارائه خدمات است ونه کار تولیدی، لذا شرایطی که بدلیل شیوع ویروس کرونا بوجود آمده بر حوزه حمل و نقل تاثیر زیادی داشته و با توجه به اینکه شرایط موجود تاثیر مستقیم در نقل و انتقال مسافر مخصوصاً مسافران بین المللی داشته دروضعیت در آمد فرودگاهها نیز تاثیر چشمگیری داشته و در این شرایط مهمترین تدبیر، مدیریت هزینه‌ها، اولویت بندی و کنترل پروژه ها و فعالیت‌ها بوده است.

 باتوجه به این موضوع، نکته قابل توجه اجرای پروتکل های بهداشتی مختلف در مجموعه فرودگاه بین المللی لارستان بوده که می توان به  ضدعفونی ترمینال و اماکن فرودگاهی وتجهیزات مختلف،نصب استیکر جهت رعايت فاصله گذاری اجتماعي، تب سنجی ،نصب دوربین حرارتی ودرمقطعی انجام تست ازمسافرین ورودی، الزام به استفاده استفاده ازماسک توسط کارکنان و مسافران و…. اشاره نمود.

اخیرا ازسوی ستاد وزارت بهداشت و باتوجه به بازرسی های کارشناسان بهداشت و درمان، فرودگاه لارستان به لحاظ اجرای پروتوکل های بهداشتی بعنوان بهترین فرودگاه کشور معرفی گردیده که با زحمات بی وقفه تمامی کارکنان صورت پذیرفته است.

در ایام کرونایی فرودگاه لارستان در مقاطعی رتبه دوم پرواز و مسافر ورودی کشور را داشته است

با توجه انجام پروازهای خارجی یکطرفه و بازگشت هموطنانمان به کشور این فرودگاه طی ایام کرونایی درمقطعی در رتبه دوم تعداد پرواز و مسافر ورودی درکشور قرار گرفت که این امر نشاندهنده حساسیت واهمیت موضوع میباشد .

افزایش پروازها در مسیر تهران-لار-دبی
افزایش پروازها با توجه به نیاز منطقه، زیرساخت‌ها و پتانسیل های موجود صورت می‌گیرد و در سال گذشته پس از بهره برداری از پارکینگ هواپیما، افزایش چشمگیری در پروازها  هم در تعداد شرکت‌های هواپیمایی فعال و هم در مسیرهای پروازی رخ داد. متاسفانه بعد از شیوع ویروس کرونا با توجه به اینکه ۸۵ درصد پروازهای این فرودگاه بین المللی میباشد کاهش در پروازها صورت گرفته که از حوزه اختیارات این اداره کل خارج بوده است. در حال حاضر اما  در مسیر داخلی تهران نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پرواز وجود داشته  و در مسیر های خارجی با توجه به شرایط حاکم و مجوزهای موجود پروازها مجددا کلید خورده اند.  در حال حاضر یک شرکت هواپیمایی داخلی دیگر در مسیر تهران _ لار _ دبی و بالعکس اقدام به برقراری پرواز کرده است و رقابتی شدن انجام پرواز در همه مسیرها در دستور کار این اداره کل قرار دارد. لیکن محدودیت ناوگان ایرلاین ها و نوع مجوزهای اخذ شده در این امر تاثیر گذار میباشد.

گسترش صنایع دستی منطقه و صادرات آنها نیازمند همکاری ارگان های مختلف منطقه،‌فرودگاه هم پای کار است. 
با توجه به حضور بخش قابل توجهی از لارستانی ها در کشورهای حاشیه خلیج فارس  و به منظور گسترش  معرفی میراث صنایع دستی و آثار باستانی لارستان از طریق آنها به کشورهای همسایه  تعاملاتی با اداره میراث فرهنگی لارستان صورت گرفته و در در بعضی مواقع خصوصاً ایام نوروز نماینده محترم اداره میراث فرهنگی در ترمینال مسافری اداره‌کل جهت این امر حضور دارند. اما این امر مستلزم حمایت و مشارکت جمعی دستگاه های مختلف لارستان می باشد و در این راستا اداره فرودگاه بین المللی لارستان آماده هرگونه همکاری است.

فرودگاه لارستان پتانسیل قابل توجهی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خواهد داشت؛‌مسئولان کمک کنند.

در سفر سال گذشته مسؤولان محترم منطقه به کشور قطر درخواست افزایش پروازهای موجود و اخذ مجوز انجام پرواز توسط هواپیمایی قطرایرویز از این فرودگاه گردیده است. همچنین پروازهای ایران ایر از یک پرواز به دو پرواز در هفته افزایش یافته  و در خصوص ارائه خدمات در حین جام جام جهانی۲۰۲۲ قطر فرودگاه از هر نظر اعلام آمادگی می نماید.

 اداره‌کل فرودگاه لارستان با استفاده از نیروهای متعهد و متخصص تمام توان خود را در راستای توسعه و ارتقاء زیرساخت‌های فرودگاهی، به روز نگه داشتن سیستم‌های CNS، تقویت شاخص های ایمنی و امنیتی، تقویت پرواز‌ها ، افزایش خدمات فرودگاهی و تکریم مسافران انجام داده و  می تواند در این زمینه به عنوان یک پتانسیل قابل توجه مدنظر قرار گیرد. البته این امر نیازمند حمایت مسئولان ارشد منطقه(فرمانداران ۴ شهرستان و خصوصا فرماندار ویژه لارستان) و تشکیل کارگروه های پیگیری موضوع با همکاری آنها و نیز مشارکت دفتر نماینده و دفتر نمایندگی وزارت خارجه در لارستان می باشد.

 

#جهش_تولید

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۶:۵۰ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “صولتی:در سال جهش تولید به طور ویژه پیگیر ترمینال “کارگو” هستیم؛‌از پتانسیل فرودگاه لارستان در جام جهانی 2022 استفاده شود،‌لارستان رتبه1 کشور در رعایت پروتکل فرودگاهی کرونا”

  1. ناشناس گفت:

    فرودگاه لارستان مدیون زحمات دکتر جباری است.جهت پیگیری پرواز کارگو و ارتقا کمی و کیفی پروازهای فرودگاه با دکتر جباری هماهنگ باشید

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین