شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۷:۰۹ق.ظ
::آخرین مطلب 11 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 1

مطالعات راه آهن داراب–زادمحمود–لار در مراحل پایانی است

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: یک قطعه ۲۷ کیلومتری از آنتنی داراب که طول کل آن ۱۲۶ کیلومتر است با قرارداد ۳۴۰ میلیارد ریالی و پیشرفت فیزیکی ۷۰درصد در…

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: یک قطعه ۲۷ کیلومتری از آنتنی داراب که طول کل آن ۱۲۶ کیلومتر است با قرارداد ۳۴۰ میلیارد ریالی و پیشرفت فیزیکی ۷۰درصد در حال انجام است و مطالعات راه آهن داراب–زادمحمود–لار نیز در مراحل پایانی است.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی فارس، مهندس جعفر زاهدی با اشاره به اینکه بیشترین طول بزرگراهی در دست اجرای استان در شهرستانهای داراب و زرین دشت به طول ۶۰ کیلومتر در دست اجرا می باشد گفت: در ادامه پروژه بزرگراه شیراز – فسا-داراب – کهگم که کل پروژه به طول ۳۵۰ کیلومتر می باشد که ۱۹۵ کیلومتر آن به بهره برداری رسیده ۲۰ کیلومتر مسیر از گردنه بیخه دراز تا سه راهی دولت آباد در دست اجرا است.

وی افزود: کمربندی داراب به طول ۴ کیلومتر در مرحله روسازی می باشد و حدفاصل داراب تا جنت شهر نیز به طول ۱۶ کیلومتر به اتمام رسیده است.

مهندس زاهدی اضافه کرد: در امتداد بزرگراه شیراز – فسا – داراب – کهگم نیز از جنت شهر به سمت رستاق به طول ۲۰ کیلومتر در دست اجراست که حدود ۹ کیلومتر آن آماده آسفالت می باشد.

زاهدی خاطرنشان ساخت: پروژه احداث بزرگراه داراب – فسارود (محور قدیم داراب – فسا) که در حال حاضر در دو قطعه جمعا به طول ۲۵ کیلومتر توسط شرکت رازان در حال اجراست و تاکنون ۸ کیلومتر با دو لایه و ۴ کیلومتر با یک لایه و جمعا ۱۲ کیلومتر در حال بهره برداریست و ۷ کیلومتر آن نیز آماده آسفالت و مابقی نیز در حال اجرای زیرسازی می باشد و پیمانکار آن تاکنون بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال مطالبات دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس با اشاره به پروژه های بزرگ و تاثیرگذار ملی در شهرستان زرین دشت افزود: بهسازی محور دولت آباد – زرین دشت به طول ۴۰ کیلومتر که تاکنون ۱۰ کیلومتر آن به اتمام رسیده و در حال بهره برداری می باشد و قرارداد احداث ۱۵ کیلومتر مابقی مسیر نیز منعقد شده و در حال اجرا می باشد.

زاهدی در ادامه از احداث محور گلکویه دهکویه به طول ۳۰ کیلومتر خبر داد و متذکر شد تاکنون کل طرح با یک لایه آسفالت به اتمام رسیده و در حال بهره برداری است و برای لایه دوم آسفالت قرارداد بسته شده و به زودی آغاز می شود.

وی از تکمیل مطالعه گردنه شهر پیر و کمربندی شهرستان زرین دشت به طول ۱۵ کیلومتر خبر داد و خاطرنشان ساخت: مطالعه هر دو پروژه به اتمام رسیده و در صورت تخصیص ردیف بودجه و تامین اعتبار مورد نیاز عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس ، در خصوص پروژه های ریلی استان گفت: پروژه های بزرگ راه آهن در استان فارس در دست اجرا می باشد که یکی از مهمترین این پروژه ها پروژه راه آهن گلگهر – نیریز – استهبان – فسا – شیراز و آنتنی داراب و جهرم و داراب – زادمحمود – لار و زادمحمود به طول ۶۳۹ کیلومتر می باشد که پیوست یک قانون بودجه است .

او افزود: یک قطعه ۲۷ کیلومتری از آنتنی داراب که طول کل آن ۱۲۶ کیلومتر است با قرارداد ۳۴۰ میلیارد ریالی و پیشرفت فیزیکی ۷۰درصد در حال انجام است و مطالعات راه آهن داراب – زادمحمود – لار نیز در مراحل پایانی است.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

3 Responses to “مطالعات راه آهن داراب–زادمحمود–لار در مراحل پایانی است”

 1. ناشناس گفت:

  باز هم یکی دیگر از نتایج یگیری های دکتر جعفرپور
  درود خدا بر شما و یاران با وفایتان .

 2. امین گفت:

  این یعنی راه آهن شیراز جهرم لار بندر عباس را بیخیال؟؟؟

 3. لارستان مهد تمدن ها گفت:

  راه آهن لارستان زاهد محمود به کجا رسید حالا که داراب به زاهد محمود لار در مرحله پایانی است

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین