سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۶:۰۳ب.ظ
::آخرین مطلب 58 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 3

نماینده محترم پاسخ دهد؛ جلسه با وزیر ارشاد در غیاب روسای ادارات لارستان و خنج

همان گونه که در خبرها آمده بود به منظور پیگیری مطالبات حوزه فرهنگ و هنر منطقه، در جلسه نماینده مردم با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حضور روسای ادارات…

همان گونه که در خبرها آمده بود به منظور پیگیری مطالبات حوزه فرهنگ و هنر منطقه، در جلسه نماینده مردم با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حضور روسای ادارات فرهنگ و ارشاد گراش و اوز درخواست های مختلفی ارائه گردید اما نکته قابل جالب در این میان، غیبت روسای ادارات فرهنگ و ارشاد لارستان و خنج می باشد که جای تامل دارد.

به گزارش میلاد لارستان، روابط عمومی دفتر نماینده مردم روز گذشته با ارسال یک پست در کانال اطلاع رسانی خود از نشست حسین زاده نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی با دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور روسای ادارات فرهنگ و ارشاد گراش و اوز در ساختمان این وزارتخانه خبر داد.

در این نشست ضمن بررسی مسائل و مشکلات زیرساخت‌های فرهنگی در خصوص تخصیص اعتبار از محل فصل پنجم بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت چهار شهرستان حوزه انتخابیه، تامین نیروی انسانی در ادارات فرهنگ و ارشاد، ارتقا نمایندگی فرهنگ و ارشاد شهرستان گراش به اداره، تامین اعتبار از محل بودجه ملی در جهت احداث و تکمیل مجتمع فرهنگی هنری تیپ۱ گراش، مساعدت لازم جهت برگزاری چهاردهمین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه کل، تامین بودجه در جهت احداث نگارخانه و گالری در شهرستان اوز و جشنواره‌های ملی بحث و تبادل نظر شد.

در این میان جای این سوال برای اهالی لارستان و خنج باقی مانده که چرا در نشست با وزیر ارشاد روسای ادارات ارشاد این دو شهرستان  حضور نداشته اند. بهتر بود جناب حسین‌زاده با دعوت از روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان و خنج؛ در حضور شخص وزیر مسائل مربوط به این شهرستانها را نیز علاوه بر موارد مطرح شده اوز و گراش، مطرح می نمود.

اداره شدن چندین ماهه فرهنگ و ارشاد لارستان به شکل سرپرست، نداشتن ساختمان اداری، کمبود شدید نیرو، بودجه و امکانات با توجه به گستردگی شهرستان، عدم برخورداری از نگارخانه مجهز و همچنین پیگیری تخصیص بودجه به کتابخانه مرکزی لار و کتابخانه‌ بنارویه تنها بخشی از مشکلات حوزه لارستان است که اگر مشکلات شهرستان خنج را نیز بر آن بیفزائیم داستان بسی بیشتر خواهد بود.

نکته دیگر اینکه اگر صلاح نماینده بر عدم دعوت از مسئولان ارشاد لارستان و خنج در جلسه مذکور بوده لااقل شایسته بود مطالبات این دو شهرستان در حضور شخص وزیر مطرح می گردید و اگر این مطالبات مطرح گردیده شایسته بود در خبر ارسالی از سوی روابط عمومی دفتر نماینده به آنها اشاره میشد که گویا چنین اشاراتی صورت نگرفته است.

در عین حال سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان در مصاحبه با میلادلارستان  از برگزاری نشست نماینده مردم با وزیر ارشاد در حضور روسای ادارات گراش و اوز اظهار  بی اطلاعی کرد و گفت: برای حضور در نشست با وزیر فرهنگ هیچ دعوتی از اینجانب نشده یا دعوتنامه ای به اداره نرسیده است.

امیدبخش ضمن گلایه از این موضوع افزود: در حوزه فرهنگ و هنر مسائل و مشکلات مختلفی در لارستان وجود دارد که می شد این موضوعات را در فرصت به وجود آمده با وزیر فرهنگ و ارشاد به طور مستقیم در میان گذاشت.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان در جواب به این سوال خبرنگار میلاد لارستان که آیا تاکنون تلاشی برای در میان گذاشتن مسائل مرتبط با حوزه کاری اداره فرهنگ و ارشاد لارستان با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است؟، تصریح کرد: در حدود یک ماه قبل با تنظیم نامه ای خطاب به مهندس حسین زاده آمادگی خود را جهت میزبانی از اهالی فرهنگ و هنر شهرستانهای لارستان، خنج، گراش و اوز اعلام کردیم.

معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان با اشاره به اینکه در نامه فوق اشاره گردیده که با توجه به گذشت نزدیک به ۷ ماه از شروع بکار شخص نماینده، تاکنون جلسه ای با فعالان فرهنگی و هنری برگزار نشده و خواستار برگزاری نشستی با این افراد و ارائه مسائل مرتبط هستیم، خاطر نشان کرد: متاسفانه از زمان نگارش نامه تاکنون هیچ نوع پاسخی از سمت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی دریافت نشده است.

وی با اذعان به اینکه هدف ما دعوت از اشخاص برجسته فرهنگ، هنر و اصحاب رسانه ۴ شهرستان لارستان، خنج، گراش و اوز و همچنین روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستانها بود، اضافه کرد: با وجود هماهنگی جهت میزبانی از این نشست در سالن فرمانداری لارستان اما تاکنون این درخواست پاسخی دریافت نکرده است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان در پایان ابراز امیدواری کرد تا بتوان با تعامل مسائل و مشکلات مرتبط با حوزه فرهنگ دنبال و رفع کرد.

به گزارش میلادلارستان به طور قطع حضور مدیران ادارات لارستان و خنج در این نشست الزامی بوده و میلاد لارستان علاوه بر مطرح نمودن مطالبه مذکور آماده انتشار پاسخ نماینده محترم در این خصوص می باشد.

نوشته شده در تاریخ:جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱:۵۵ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “نماینده محترم پاسخ دهد؛ جلسه با وزیر ارشاد در غیاب روسای ادارات لارستان و خنج”

  1. لارستانی غیر لاری گفت:

    قطعا نظر نماینده محترم مجلس به ۴ شهرستان یکسان است واین را در این مدت کوتاه نمایندگی ثابت کرده اند حضور روسای فرهنگ شهرستانهای اوز وگراش در این جلسه چیزی از مطالبات سایر شهرستانها کم نخواهد کرد این ۴ شهرستان مانند انگشتان بک دست هستند وباهم متحد می باشند

  2. ناشناس گفت:

    در دو بعد به شدت کار میکنند یکی دانشگاه علوم پزشکی گراش که با تیم ضعیف دانشکده لار حتما بهش میرسند و یکی هم جاده چک چک بقیه کارها حاشیه هست حواستون پرت نشه حالا اداره ارشاد چقدر سهم پیشرفت در لار داره لکن دستتون درد نکنه از پیگیری خدا قوت

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین