چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۳:۲۶ب.ظ
::آخرین مطلب 6 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 0

لزوم بازشدن پای پروازهای شرکت هواپیمایی قطر به فرودگاه لارستان

با توجه به محدودیت‌ها و کاهش پروازهای شرکت‌های ایرانی به مقصد کشور قطر و از طرفی با توجه به فراهم‌بودن زیرساخت‌های فنی و فیزیکی در فرودگاه بین‌المللی لارستان و همچنین…

با توجه به محدودیت‌ها و کاهش پروازهای شرکت‌های ایرانی به مقصد کشور قطر و از طرفی با توجه به فراهم‌بودن زیرساخت‌های فنی و فیزیکی در فرودگاه بین‌المللی لارستان و همچنین اهمیت و نیاز مبرم مردم جنوب کشور، فارس و منطقه لارستان بزرگ برای تردد مستمر به کشور قطر به جهت مراودات اقتصادی، اجتماعی و خانوادگی، انتظار می‌رود با پیگیری و رایزنی نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی و همراهی و همفکری و پیگیری مدیران اداره‌کل فرودگاه لارستان، شاهد برقراری پروازهای شرکت هواپیمایی قطرایرویز از فرودگاه لارستان باشیم.

به گزارش گروه شهروند خبرنگار میلاد لارستان در سالیان متمادی، فرودگاه لارستان بدلیل شرایط ویژه ی اقتصادی و اجتماعی منطقه بعنوان یکی از فعال‌ترین فرودگاههای کشور به ویژه در پروازهای بین المللی  محسوب می‌شود و به همین دلیل شرکت‌های مختلف هواپیمایی اعم از داخلی و خارجی اقدام به برقراری پرواز به مقاصد کشورهای گوناگون با محوریت کشورهای حوزه خلیج فارس  می‌کنند.

از ابتدای شیوع بیماری کرونا و به دنبال ایجاد محدودیت‌ها در داخل و خارج از کشور، بسیار از پروازهای فرودگاه لارستان همچون سایر فرودگاههای کشور به حالت تعلیق موقت درآمد.

در فرودگاه لارستان با بالاگرفتن تب همه‌گیری ویروس کووید ۱۹، از همان روزهای ابتدایی شاهد لغو پروازهای شرکت‌های خارجی العربیه و فلای دبی از این فرودگاه بودیم. هر چند از چند ماه گذشته پروازهای شرکت هواپیمایی فلای دبی به شکل بسیار محدود و با یک پرواز از سرگرفته شد اما هنوز جای خالی شرکت العربیه و همچنین افزایش پروازهای فلای دبی احساس می‌شود.

البته ذکر این نکته نیز لازم است که خوشبختانه طی این مدت با درایت مسئولان فرودگاه لارستان، چند شرکت هواپیمایی ازقبیل کیش‌ایر، قشم‌ایر و ایران‌ایر ، پروازهای مسیر لار به دبی به طور مستمر برقرار بود ودر حال حاضر نیز توسط ایران ایر،قشم ایر وفلای دبی انجام میشود تا مردم این خطه برای رفت‌وآمد دچار مشکل نشوند.

اما آنچه هدف نگارش این نوشتار است، لغو پروازهای مستقیم لار به کویت و بخصوص لار به قطر است. هر چند به شکل موردی چند پرواز از سوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مسیر لار– دوحه و بالعکس انجام شده اما عدم استمرار آن به جهت محدودیت‌های کرونایی هم همچنین موانع ایجاد شده از سوی کشور مقصد، امکان تداوم آن وجود نداشته و منجر شده تا مسافران جنوب کشور با طی مسیر بیشتر و صرف هزینه بالاتر از فرودگاههای نظیر شیراز به کشور قطر سفر کنند.

یادآور میشود که پروازهای لار به قطر و بلعکس تا پیش ازشیوع ویروس کرونا  سالیان متمادی بود که برقراربود که بخش زیادی از نیاز منطقه جنوب کشور را پوشش می داد و تا پیش ازشیوع ویروس نیز دو پرواز درهفته توسط هواپیمایی ایران ایر بصورت منظم صورت می پذیرفت ولی درحال حاضر حدود یکسالی است که بنا به شرایطی که پیش آمد این پروازها لغو شده است درصورتی که  بنا به شواهد موجود، پس از برقراری مجدد پروازها، پرواز به این کشور روزانه ازفرودگاه شیراز توسط هواپیمایی قطر ایرویز و مقطعی توسط هواپیمایی ایران ایر انجام می شود.

بنا بر اعلام سایت اطلاع رسانی شرکت هواپیمایی قطرایرویز در حال حاضر این شرکت در طول هفته ۳۳ پرواز از ایران برقرار کرده که از این تعداد ۲۰ پرواز هفتگی مربوط به تهران، ۴ پرواز به مشهد، ۷ پرواز هفتگی به شیراز و ۲ پرواز به اصفهان تعلق دارد.

همانگونه که در بالا عنوان شد، در حال حاضر شرکت هواپیمایی قطرایرویز به طور روزانه از فرودگاه شیراز پرواز دارد که بنا بر شواهد، اغلب مسافران آن خطه جنوب فارس، لارستان و جنوب کشور هستند که به ناچار به دلیل نبود پروازهای مرتب و مستمر از فرودگاه لارستان بالاجبار راه طولانی، پرخطر و پرهزینه تا شیراز را طی و اقدام به مسافرت می‌کنند. انتظار می‌رود با برقراری پروازهای این شرکت معتبر خارجی شاهد سهولت در کار و مسافرت مردم در این اوضاع کرونایی باشیم.

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز در واقع شرکت هواپیمایی ملی قطر است که دفتر مرکزی آن در دوحه قرار دارد و در حال حاضر کاملا تحت مالکیت دولت قطر است. این هواپیمایی به بیشتر از ۱۴۰ مقصد متفاوت در دنیا پرواز دارد.

اکنون و با توجه به محدودیت‌ها و کاهش پروازهای شرکت‌های ایرانی به مقصد کشور قطر و از طرفی با توجه به فراهم‌بودن زیرساخت‌های فنی و فیزیکی در فرودگاه بین‌المللی لارستان و شرایط ویژه منطقه  به لحاظ نیاز مبرم مردم جنوب کشور، فارس و منطقه لارستان بزرگ برای تردد مستمر به کشور قطر به جهت مراودات اقتصادی، اجتماعی و خانوادگی، انتظار می‌رود با پیگیری و رایزنی نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی و همراهی و همفکری و پیگیری مدیران اداره‌کل فرودگاه لارستان، شاهد برقراری پروازهای شرکت هواپیمایی قطرایرویز از فرودگاه لارستان باشیم.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۸:۳۷ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “لزوم بازشدن پای پروازهای شرکت هواپیمایی قطر به فرودگاه لارستان”

  1. ناشناس گفت:

    امیدواریم

  2. عباد خنجی گفت:

    الان فرودگاه لار برگشته به سی سال پیش که پرواز انچنانی نداشت .درسته که پروازهای ایرانی عمان ،کویت و دوحه لغو شده .اما مسافر ها که هستن و مجبورن برای پرواز با شرکتهای خارجی به شیراز و …برون .لطفا نماینده مردم به داد اهالی جنوب فارس برسد وضعیت پروازهای فرودگاه لار اوضاعش وخیمه و بفکر حضور شرکتهای پروازی خارجی هم در این فرودگاه باشد

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1400 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین