یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴ق.ظ
::آخرین مطلب 12 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 0

8 کیلومتر از باند دوم لار به بندرعباس تا پایان سال به بهره برداری می رسد

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با تاکید بر تکمیل قسمت های باقیمانده پروژه دو بانده کردن محور جهرم، لارستان، بندرعباس، تسریع در روند اجرای پروژه های در دست اقدام…

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با تاکید بر تکمیل قسمت های باقیمانده پروژه دو بانده کردن محور جهرم، لارستان، بندرعباس، تسریع در روند اجرای پروژه های در دست اقدام راه های لارستان را خواستار شد.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، دکتر داریوش دهقان معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان به همراه مهندس شبانی مدیر کل راه و شهرسازی لارستان، معاونین وی، احمد دلاور معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مسئولین شهرستان، بمدت ۵ ساعت از محور جهرم لارستان بندرعباس بازدید کرد و از روند اجرای عملیات این محور اطلاع یافت.

دهقان ابتدا از جاده لارستان  بندرعباس بازدید کرد. هم اکنون عملیات اجرایی دو بانده کردن ۱۸ کیلومتر از بعد پمپ بنزین شهر لطیفی در حال احداث است که تا پایان سال ۸ کیلومتر آن به بهره‌برداری می‌رسد برای این ۸ کیلومتر بالغ بر ۳۳۰ میلیارد ریال هزینه می شود. همچنین اقدامات اولیه برای انتخاب پیمانکار برای مابقی ۶۰ کیلومتر در ۲ قطعه ۳۰ کیلومتری با اعتبار ۴ هزار میلیارد ریال در حال انجام است.

فرماندار ویژه لارستان در ادامه از پل در حال احداث بست فاریاب نیز بازدید کرد. این پل که هم اکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی را به همراه دارد، ۸۰ متر طول و ۱۵ متر عرض دارد و برای آن ۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

معاون استاندار فارس در ادامه به جاده لارستان- جهرم رفت .

هم اکنون بعد از گردنه بریز، ۱۳ کیلومتر در حال دوبانده شدن می باشد که ۵ کیلومتر آن تا پایان سال آماده بهره‌برداری است که برای این مهم ۸۳۰ میلیارد ریال هزینه می شود و ۱۸ کیلومتر دیگر نیز به پیمان رفته و گردنه دارابی هم ۵۰ هزار متر مربع خاکریزی انجام شده است.

وی همچنین از سه راهی بنارویه تا قبل از سه راهی جویم هم بازدید کرد.

این محور نیز ۲۴ کیلومتر است که قرار است ۲ ساله با هزینه‌ای بالغ بر ۸۵۰ میلیارد ریال احداث شود که هم اکنون ۱۱ درصد پیشرفت فیزیکی را به همراه دارد.

فرماندار سپس به سه راهی دبیران رفت.

از سه راهی دبیران تا تونل وحدت هم ۸ کیلومتر می باشد که ۵ کیلومتر آن آماده آسفالت ریزی است و تا پایان سال به بهره برداری می رسد و برای این ۸ کیلومتر ۱۹۰ میلیارد ریال هزینه می شود.

فرماندار سپس از لاین دوم تونل در حال احداث وحدت در محور لارستان جهرم هم دیدن کرد.

طول این تونل ۷۷۰ متر است و کار حفاری آن به اتمام رسیده و هم اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی را به همراه دارد و تاکنون افزون بر ۳۰۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است. همچنین ۲ کیلومتر راه ورودی به تونل  نیز در حال اجراست.

در حاشیه این بازدید ۶ ساعته، فرماندار ویژه لارستان در سخنانی اولویت کاری خود و دیگر مسئولین و دغدغه مردم را دو بانده کردن محور جهرم لارستان بندرعباس دانست و گفت: با توجه به اینکه این محور یکی از پر ترددترین و پر حادثه ترین محورهای کشورمی باشد، وزارت راه و شهرسازی می بایست به این مهم اهمیت دو چندان بدهد تا شاهد روان سازی در این جاده اصلی باشیم و از کاهش تصادفات کاسته شود.

دهقان با بیان اینکه ترافیک در محور جهرم لارستان بندرعباس پرترافیک و حادثه خیز است؛ اظهار داشت: حجم زیاد ترافیک وسایل نقلیه سبک و سنگین در این محور صبر و حوصله را از همگان گرفته است که باید، توجه بیشتری به این محور بشود و به این پروژه سرعت بخشید.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:دوشنبه ۰۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۵ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1400 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین