چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۹:۰۴ب.ظ
::آخرین مطلب 28 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 2

رفع مشکل راه دسترسی به اراضی 7 هکتاری طرح مسکن ملی شهر لار

جلسه قرارگاه جهادى مسكن براى رفع مشكلات نهضت ملى مسكن در حوزه اداره‌کل راه و شهرسازی لارستان برگزار شد. به گزارش میلاد لارستان به نقل از روابط عمومى اداره كل…

جلسه قرارگاه جهادى مسكن براى رفع مشكلات نهضت ملى مسكن در حوزه اداره‌کل راه و شهرسازی لارستان برگزار شد.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از روابط عمومى اداره كل راه و شهرسازى لارستـان ، جلسه قرارگاه جهادی مسکن با حضور دکتر شمس مشاور استاندار و رییس قرارگاه جهادی مسکن استان فارس ، دکتر حق بین دبیر قرارگاه جهادی مسکن ، مهندس شبانى مديركل راه و شهرسازى لارستـان ، فرمانداران ، روساى دستگاههای اجرایی و شهرداران در شهرستانهای لارستان ، خنج و گراش و اوز تشکیل شد.

در این جلسات آقای دکتر شمس از اهتمام اداره کل راه و شهرسازی لارستان در تامین اراضی تقدیر و‌تشکر نمودند و جهت تسهیل و تعجیل در تامین اراضی نهضت ملی مسکن تصمیمات ذيل اتخاذ گرديد.

مقرر شد دستگاههای دولتی اراضی دولتی در اختیار خود را سریعا به اداره کل راه و شهرسازی معرفی نمایند تا جهت نهضت ملى مسکن با اولویت کارکنان واجدالشرایط آن ادارات مورد استفاده قرار گیرند.

جهت پاسخ استعلامات اراضی مورد درخواست اداره کل راه و شهرسازی دستگاه هاى دولتی ظرف حداکثر یک هفته در ادارات شهرستانی اقدام نمایند و در غیر اینصورت با هماهنگی فرمانداری شهرستان مربوطه پاسخ استعلام مثبت تلقی خواهد شد.

در شهرهای لار ، گراش ، اوز و خنج تا قبل از سال نسبت به صدور پروانه ساختمانی یا پیش پروانه های ساختمانی توسط ادارات بنیاد مسکن و شهرداریهای مربوطه اقدام شود.

پس از تحصیل اراضی دولتی در شهرهای هدف چنانچه کمبودی وجود داشت با دستورالعملهای مربوطه از ظرفیت اراضی بخش خصوصی در قالب تفاهم نامه اقدام شود.

در خصوص زمین ۷ هکتاری جنب پردیس دانشگاه علوم پزشكى لار تامین راه دسترسی با عبور از اراضی ملی مورد توافق قرار گرفت .

در شهر گراش نسبت به تغییر کاربری اراضی ۸۲ هکتاری شرق مسکن مهر با تامین سرانه فضای سبز شهری اقدام گردد.

مقرر شد در زمين ٧ هكتارى طى هماهنگى با شركت آبفا استان پس از تعيين حريم چاه از اقدامات مهندسى نظير سيستم سپتينگ ، فاضلات شهرى و … استفاده شود تا به منابع آب زير زمينى آسيبى وارد نشود.

همچنين دكتر حق بين در اين نشست اقدامات صورت گرفته در پروژه نهضت ملى مسكن شهرستان خنج كه داراى پيشرفت فيزيكى بالاى ٤٠ درصدى است را تحسين و قابل قبول دانست و از شناسايى و تامين اراضى در شهرستان اوز و همكارى دستگاه هاى اجرايى اين شهرستان ابراز خرسندى كرد.

شبانی ضمن تشکر از حضور دكتر شمس و دكتر حق بین در حوزه استحفاظی اداره كل راه و شهرسازى لارستـان از دستگاههای دولتی درخواست کردند که در تامین اراضی طرح نهضت ملی مسکن همراهی بیشتری داشته باشند تا هر چه سريعتر فرايند ساخت مسكن شروع و گره اى از مشكلات مردم برداشته شود.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۸:۳۴ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1401 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین