سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۴:۴۵ق.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

تکمیل قطعه اول لامرد -خنج تا پایان سال جاری

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان از آغاز عملیات تحکیم دیوارها و سقف تونل گردنه شهید باقری با استفاده از بتن الیافی در شهریورماه امسال خبر داد و گفت: پیش بینی…

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان از آغاز عملیات تحکیم دیوارها و سقف تونل گردنه شهید باقری با استفاده از بتن الیافی در شهریورماه امسال خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود قطعه اول لامرد- خنج که تونل هم بخش از آن است، تا پایان سال جاری تکمیل شود.

به گزارش میلادلارستان به نقل از ایلنا باقری فرد مدیرکل راه و شهرسازی لارستان در نشست با خبرنگاران افزود: آزادراه لامرد – پارسیان جز فهرست آزادراه های کشور قرار گرفته است و تفاهم نامه با پیمانکار منعقد شد و ابلاغ گردید و مصوبه هیات دولت برای این پروژه اخذ شد و تشکیل پرونده و قرارداد با سرمایه گذار بخش خصوصی  در حال نهایی شدن است که به مقام عالی وزارت ارسال شده تا ابلاغ شود.

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی بر روی این پروژه نظارت خواهد کرد، ادامه داد: تجهیز کارگاه توسط سرمایه گذار انجام شده و عملیات اجرایی پروژه آغاز شده است و امیدواریم پروژه را در موعد مقرر به اتمام برسانیم.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان درباره تونل گردنه شهید باقری اظهار کرد: اعتباری به تونل گردنه شهید باقری در دو ماهه اول سال جاری از طریق اسناد خزانه اختصاص پیدا کرده که مصالح مورد نیاز پروژه از ایتالیا خریدراری شده و از ۱۵ شهریور عملیات اجرایی آن آغاز شود و پیش بینی می شود که قطعه اول لامرد- خنج که تونل هم بخش از آن است، تا پایان سال جاری تکمیل شود.

وی با بیان اینکه تونل گردنه شهید باقری به عنوان بزرگترین تونل جنوب کشور محسوب می شود، اضافه کرد: امیدواریم تحکیم دیوارها و سقف تونل با استفاده از بتن الیافی تا پایان سال تکمیل شود و پیگیری هایی جهت تامین اعتبار تهویه و روشنایی و سایر تاسیسات جانبی تونل انجام شده است و به منظور رعایت مسایل ایمنی، پس از اتمام روشنایی تونل نیز تهویه آن در فاز بعدی توسط پیمانکار دیگری انجام خواهد شد.

باقری فرد در ادامه گفت: چندین جلسه کارشناسی درمورد رفع مشکلات شهرک مسکونی ۵۴ هزار نفری تابناک در لامرد برگزار شد و در جلسه شورای برنامه ریزی استان به تصویب رسید و اسناد و مدارک به شورای عالی شهرسازی ارسال شد و امیدواریم در اولین جلسه شورای عالی شهرسازی مطرح شود و به تصویب برسد که پس از تهیه طرح جامع برای اجرا به سرمایه گذار واگذار می شود.

باقری فرد درباره قطعه های دوم و سوم لامرد-خنج اظهار داشت: قطعه دوم لامرد خنج که پیمانکار آن مشخص شده و عملیات اجرایی در حال انجام است و قطعه سوم لامرد- خنج هم پیمانکار آن تا یکماه آینده مشخص می شود.

وی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از سه قطعه لامرد- خنج و آزادراه لامرد- پارسیان، ۱۱۵ کیلیومتر از خنج تا عسلویه کاهش مسیر خواهیم داشت.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان درباره ساخت پل های مسیر مهر-دارالمیزان گفت: در چهار ماه اول سال جاری ، مبلغی به پیمانکار پرداخت شده و قرارداد منعقد شده است و پل ها در کارخانه ساخته می شود و پل کیلومتر ۳۶ زودتر به بهره برداری می رسد و ورق های خاص در این پل استفاده خواهد شد و طی هفته های آینده پل ساخته می شود و امیدواریم در مهر و آبان سال جاری بتوانیم یک پل را به بهره برداری برسانیم.

وی گفت: جاده تنگ مهر از پیشنهادات اداره کل به استان به عنوان پروژه جدید بوده و در صورت تخصیص اعتبار، عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

نوشته شده در تاریخ:سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۷:۴۰ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین