دوشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱:۴۲ق.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0
معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس عنوان کرد

قائمیه شهرستان می‌شود؛ کازرون فرمانداری ویژه

معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس گفت: در جریان اعتراضات این شهرستان با افراد خاصی روبه‌رو هستیم که به مردم دروغ می‌گویند. به گزارش میلاد لارستان به نقل از خبرگزاری…

معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس گفت: در جریان اعتراضات این شهرستان با افراد خاصی روبه‌رو هستیم که به مردم دروغ می‌گویند.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از خبرگزاری فارس، هادی پژوهش جهرمی در نشستی خبری با موضوع ناآرامی‌های اخیر در شهرستان کازرون اظهار داشت: در تقسیمات جدید، قرار نیست هیچ قسمتی از شهرستان کازرون جدا شود اما متأسفانه عده‌ای فرصت‌طلب از این مسئله سوءاستفاده کرده و به مردم این‌گونه القا می‌کنند که شهرستان کازرون در حال تجزیه شدن است.

وی افزود: سه منطقه بیشابور، امام‌زاده حسین و تنگ‌چوگان از همان ابتدای تنظیم طرح تقسیم شهرستان کازرون جزو طرح الحاقی نبود و قرار نیست این مناطق از این شهرستان جدا شوند که ما بارها این موضوع را با مسؤولان، امام‌جمعه و مردم کازرون در میان گذاشتیم.

این مقام مسؤول همچنین گفت: متأسفانه برخی افراد فرصت‌طلب از احساسات مردم کازرون سوءاستفاده کرده و به آنان آدرس غلط می‌دهند و می‌خواهند در این شهرستان به دلایل واهی اغتشاش ایجاد کنند که در جلسه‌ای که با امام‌جمعه این شهرستان داشتیم تمام موارد را گوشزد کردیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس با بیان اینکه شهرستان شدن قائمیه موجب رونق بیشتر این منطقه خواهد شد، تصریح کرد: ارتقاءها در تقسیمات کشوری حق استان است و به توسعه کمک می‌کند، چراکه شهرستان‌ها ردیف مستقل بودجه‌ای دارند و این به نفع مردم استان فارس خواهد بود.

پژوهش جهرمی افزود: برخی می‌گویند که کار کارشناسی دقیق در مورد شهرستان شدن قائمیه انجام نشده است که باید گفت برخلاف این نظر، طرح تقسیم کاملاً کارشناسی بوده و حاضریم اسناد و مدارک آن را نیز ارائه دهیم.

وی ادامه داد: مردم کازرون منطقه دشت‌برم که یک منطقه تفرجگاهی است را از آنِ خود می‌دانستند و یا دهستان انارستان را که ما نیز این مناطق را به بخش مرکزی کازرون واگذار کردیم و حتی درخواست ایجاد فرمانداری ویژه برای این شهرستان را باوجود نداشتن شرایط کافی موردبررسی قراردادیم و پذیرفتیم، بنابراین هیچ‌گونه دلیلی برای آشوب و اعتراض وجود ندارد.

این مقام مسؤول با بیان اینکه ارتقای بخش‌های استان خواست مردم است، افزود: ما بدون اینکه خواست مردم را در نظر نگیریم، هرگز دست به تقسیم شهرستانی نخواهیم زد و این مسئله برای کازرون نیز صدق می‌کند.

پژوهش جهرمی همچنین گفت: متأسفانه در جریان اعتراضات کازرون با افراد خاصی روبه‌رو هستیم که با کتمان اطلاعات درست، به مردم دروغ می‌گویند و واقعیت‌ها را پنهان می‌کنند.

وی اضافه کرد: مردم کازرون مطمئن باشند که مناطقی که ذکر آن رفت هرگز از این شهرستان جدا نمی‌شود، ضمن اینکه در ارتقای شهرستان جدید نیز فقدان این مناطق خدشه‌ای ایجاد نخواهد کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس در پایان نیز گفت: ما واقعاً نمی‌دانیم که هدف عده‌ای که مردم را به آشوب فراخوانده و به کوچه و خیابان می‌کشند چیست، اما به مردم کازرون این نوید را می‌دهیم که خواسته آنان حتماً محقق خواهد شد.

گفتنی است در طی روزهای اخیر تجمعات گسترده‌ای در کازرون در اعتراض به جدا شدن بخش قائمیه و شهرستان‌شدن این منطقه صورت گرفته بود.

 

نوشته شده در تاریخ:چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۶:۵۱ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

8 Responses to “قائمیه شهرستان می‌شود؛ کازرون فرمانداری ویژه”

 1. a گفت:

  کازرونی ها خودشان مقصر هستند. کهگیلویه و بویراحمد، دشت ارژن، ممسنی و رستم از کازرون جدا شد و هیچ اعتراضی نکردند. در زمان پهلوی قرار بود که مرکز استان باشه ولی در سفر شاه به کازرون این قدر اعتراض کردند تا یا سوج جایگزین شد. کازرون هم مثل لار شهری قدیمی و با جمعیت بالا است ولی متاسفانه دلسوز نداشت. الان ۲۰ درصد مرکز شهرستان کازرونی هستند. مابقی مهاجر از ممسنی، برازجان، فراشبند و غیره هستند.

 2. کازرونی گفت:

  آقای مهندس شما که اینقدر دلسوز هستید
  خفر جهرم هم شرایط شهرستان شدن داره
  چرا اقدامی نمیکنی

 3. پارسیان گفت:

  جناب پژوهش جهرمی شما فقط کارت شده جدا سازی بخشی از هرمزگان.
  حالا هم نوبت کازرون رسید
  مهندس خفرجهرم شرایط شهرستان شدن داره

 4. پارسیان هرمزگان گفت:

  کسی نیست آقای جهرمی را مهار کنه
  فک کنم مملکت را دست خودش دادن

 5. لارستانی گفت:

  بخش بزرگ اوز. اماده. ارتقای. به شهرستان است. که. اینشاالا به زودی. انجام. شود با. ارتقای اوز. وبه. همراه. خنج. وگراش. ودیگر. شهرهای. جنوب. فارس. دراینده. امکان. مرکزیت. لارستان. برای. دولت. فراهم. میشود. لارستان. بزرگ. شامل. همه. شهرستان های. اطراف. لار میشود

 6. همشهری دلسور گفت:

  As:
  بخشداری اوز و یاسوج هم زمان در سال ۱۳۲۸ تاسیس شده است یعنی بیش از۷۰ سال قبل و لی یاسوج اکنون به مرکز استان تبدیل شده است اما اوز کماکان بخاطر کم لطفی و بی مهری در سطح بخش باقی مانده است و از زمان تاسیس شهرداری در اوز نیز بیش از ۶۰ سال میگذرد این در حالیست که اوز از نظر دارابودن شرایط شهر شدن دارای کلیه امکانات و ضوابط لازم را دارا میباشد و مردم اوز هم سالهاست پیگیر ارتقای اوز میباشند و از قانونی جای هیچ بهانه ای نیست و معاونت محترم استانداری که اعلام مینملیند مردم باید خواستار ارتقا باشند نیز از این نظر هم شدیدا خواستار ارتقا هستند بنابراین دیگر جای هیچ عذر و بهانه ای برای مسولان نمیباشد امید در روزهای آینده شاهد شنیدن خبر ارتقای اوز باشیم

 7. همشهری دلسوز گفت:

  بخشداری اوز و یاسوج هم زمان در سال ۱۳۲۸ تاسیس شده است یعنی بیش از۷۰ سال قبل و لی یاسوج اکنون به مرکز استان تبدیل شده است اما اوز کماکان بخاطر کم لطفی و بی مهری در سطح بخش باقی مانده است و از زمان تاسیس شهرداری در اوز نیز بیش از ۶۰ سال میگذرد این در حالیست که اوز از نظر دارابودن شرایط شهر شدن دارای کلیه امکانات و ضوابط لازم را دارا میباشد و مردم اوز هم سالهاست پیگیر ارتقای اوز میباشند و از نظر قانونی جای هیچ بهانه ای نیست و معاونت محترم استانداری که اعلام مینمایند مردم باید خواستار ارتقا باشند نیز از این نظر هم شدیدا خواستار ارتقا هستند بنابراین دیگر جای هیچ عذر و بهانه ای برای مسولان نمیباشد امید است در روزهای آینده شاهد شنیدن خبر ارتقای اوز باشیم

 8. لارستانی گارمند گفت:

  ارتقای بخشها تنها بوسیله کارشناسان وزارت کشور بررسی وعمل میشود وکاری به دیگر نهادها ندارد در فارس پرونده بخشهای مهم وبزرگ مانند زرقان بیصا اوز وخفر در جریان است

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین