چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱:۳۷ب.ظ
::آخرین مطلب 4 ساعت پیش | افراد آنلاین: 2

جعفرپورتشريح كرد: بيش از 50 فعاليت صورت گرفته در 6 حوزه توسعه لارستان

در ادامه بازديدهاي دوره اي نماينده مردم از حوزه انتخابيه، شب گذشته آستان مقدس امامزاده ميرعلي بن الحسبن(ع) لار ميزبان جعفرپور بود. دکتر جعفرپور نماینده مردم شریف لارستان ،خنج وگراش…

در ادامه بازديدهاي دوره اي نماينده مردم از حوزه انتخابيه، شب گذشته آستان مقدس امامزاده ميرعلي بن الحسبن(ع) لار ميزبان جعفرپور بود. دکتر جعفرپور نماینده مردم شریف لارستان ،خنج وگراش در مجلس شورای اسلامی در جمع نمازگزاران لاري در اين نشست  در ابتدا ضمن تسلیت ايام سوگواري حضرت اباعبدالله الحسين(ع) در خصوص حركت عظيم اربعين اظهار داشت: پیاده روی اربعین قدرت نمایی شیعه در مقابل جهان کفر و توان موشکی ایران قدرت نمایی جمهوری اسلامی در مقابل دشمنان نظام است.

به گزارش ميلاد لارستان به نقل از دفتر نماينده مردم عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه سخنان خود در خصوص مسائل اخير مجلس و تصويبCFT گفت :  اینجانب در مجلس با پیوستن به FATF و CFT به دلیل اینکه آن را با منافع ملی کشور مغایر می دانستم مخالفت نموده و به آن رٲی منفی دادم.

وي  در خصوص وضعیت اقتصادی کشور گفت:  تلاش دشمن در بدبینی و ناامید نمودن مردم است و وظیفه نظام این است که تلاش کند کمترین فشار به مردم وارد آید. مدیریت دولت باید قوی تر از این باشد و در مقابل جنگ اقتصادی دشمن باید برنامه ریزی و آرایش جنگی داشته باشد.

جعفرپور ادامه داد:  دولت ترامپ در تحریم ملت ایران هرکاری که از دستش برمی آمده انجام داده و دور دوم تحریم های نفتی دشمن که از ۱۳ آبان شروع می شود بیشتر تبلیغاتی است. ترامپ و دولت او به این دلیل ۱۳ آبان را انتخاب کرده است چون در چنین روزی تسخیر لانه جاسوسی روی داده و با انتخاب چنین روزی می خواهد انتقام بگیرد ولی هیچ تیری در ترکش ندارد و تحریم ۱۳ آبان جنبه نمادین دارد و نمی تواند صدور نفت ما را صفر کند ولی اگر بتواند صدور نفت را کاهش دهد بازهم بی اهمیت است چون به دلیل سخت بودن جایگزین کردن صادرات نفت ایران ، قیمت نفت بالا رفته ودرنتیجه درآمد ارزی ایران حاصل میشود.

وي در بخش ديگري از  سخنان خود گفت:  دولت و مردم باید دخل و خرج خود را کنترل نمایند و براساس شرایط جنگ اقتصادی اقدام نمایند و از ریخت و پاش ها و اسراف خودداری کنند و دولت نيز باید در پرداخت یارانه ها اعتدال را رعایت نماید و یارانه ها به کسانی تعلق گیرد که زیر خط فقر بوده و ضعیف هستند . نماینده مردم گفت :  در شرایط فعلی همه گروهها با هر گرایشی باید زیر لوای رهبری از دولت حمایت کنند.

جعفرپور در ادامه سخنرانی خود در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه انتخابیه اظهار داشت:  قبل از اینکه اقدامات را بیان کنم باید مردم  در جريان باشند که فعاليتهاي  صورت گرفته با همراهي فرمانداری ویژه لارستان و مسئولین ادارات مربوطه و حمایت مردم و معتمدین انجام گرفته ولی نماینده در نوک پیکان تمام اقدامات قرار دارد و مسئول پیگیری درمجلس و رایزنی با وزرا در وزارتخانه ها مي باشد.

وي افزود:  اقداماتی که امشب ارائه میدهم مربوط به ۷ ماهه سال ۹۷ و در خصوص لارستان و بالاخص لار و آنهم در شرایط اقتصادی کنونی بوده و اقدامات بخش های لارستان و شهرستانهای گراش و خنج در حضور مردم مناطق مربوطه گفته خواهد شد.

جعفرپور افزود:  از فعاليتهاي انجام شده راضی ام و این دستاوردها می تواند سکوی جهش لارستان در آینده باشد. وي گفت :  حوزه انتخابیه لارستان،خنج وگراش از چند استان موجود در کشور بزرگتراست که مهمترین عامل توسعه آن وحدت بین مردم سه شهرستان و اهل تسنن و اهل تشیع و حفظ این یکپارچگی است جعفرپور در ادامه به بخشی از اقدامات انجام گرفته درهفت ماهه سال ۹۷ و در حوزه های مختلف را به شرح زير بيان نمود:

۱- حوزه راه وشهرسازی:

-احداث راه وپل دسترسی به ایستگاه راه آهن درزوسایبان به مبلغ ۴/۵ میلیارد تومان
-آسفالت جاده بیرم به فداغ به طول ۱۰ کیلومتر با هزینه دو میلیاردودویست میلیون تومان
– افتتاح باند دوم محور لارستان به جهرم حد فاصل دهکویه تا بریز به طول ٨ کیلومتروهزینه ۱۲ میلیارد تومان
– به پیمان رفتن ۵۰ کیلومتر باقیمانده دیگر از مسیر لار – جهرم که با این پیمان سپاری کل مسیر لار – جهرم به اتمام میرسد
-شروع عملیات روکش آسفالت محور صحرای باغ حد فاصل عمادشهر تا باغ به طول ۱۵ کیلومتر و هزینه دوونیم میلیارد تومان
-ادامه احداث تونل دوم وحدت لاربه جهرم
-پایان عملیات آسفالت باند دوم گراش به اوز به طول ۱۴کیلومتر
-کلنگ زنی قطعه سوم پروژه دوبانده لار به بستک به طول ۱۶ کیلومتر
-پیگیری راه آهن آنتنی درزوسایبان به لار در دیدارباوزیرراه و شهرسازی

 

۲- حوزه سیاسی و ارتقاي منطقه اي:
– تصویب نهایی منطقه ویژه اقتصادی لارستان
– پیگیری مجوز بندر خشک لارستان
– پیگیری راه اندازی دفتر خبر با مجوز بکار گیری ۳ نیرو
-پیگیری راه اندازی رادیو محلی در لارستان
-اخذ مجوز اصولی مرکز رشد واحدهای فناوری لارستان
– بازدید از سد سلمان فارسی باتفاق فرمانداران لارستان،خنج و گراش وجمعی ازمعتمدین وبا حضور مدیران کل آبفا شهری، آبفاروستایی، امورآب وجهت بررسی خط دوم انتقال آب به بخش های بنارویه، جویم ،بیرم و صحرای باغ
– دیدارچهره به چهره با مردم بخش های مرکزی،جویم، بنارویه ،بیرم،صحرای باغ بهمراه معتمدین
– جلسه با معتمدین محله کهویه لارباتفاق مسئولین شهرستان درجهت حل مشکلات
-طرح سۇال از وزیر خارجه در خصوص اخراج ایرانیان از امارات متحده عربی و عدم حمایت از آنان.

۳- حوزه ورزش و جوانان :
– افتتاح خوابگاه ورزشکاران شهدای صنعت نفت لارستان با ظرفیت ۱۴۰ نفر وهزینه ۱/۵ میلیارد تومان
-ادامه چمن مصنوعی ورزشگاه شهید دانشیار لار
-موافقت با اجرای چمن مصنوعی ورزشگاه بیرم با هزینه ۲/۵میلیارد تومان
-قرداد ساخت خانه تنیس روی میز جنوب کشور
-تخصیص ۱۰ زمین چمن مصنوعی فوتسالی جدید درسال ۹۷ در بخش های شش گانه

۴- حوزه علوم پزشکی و تٲمین اجتماعی:
– افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت دهکویه
– افتتاح محل زیست پزشک دهکویه با هزینه ۹۵۰ میلیون تومان
-جذب ۱۷ نیروی بهورز درروستاهای لارستان