یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۳:۲۸ب.ظ
::آخرین مطلب 14 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 1

بدهی 80 میلیون تومانی لارستانی ها به اداره گاز/گازرسانی به تمام مناطق لارستان تا پایان سال 99

رئیس اداره گاز لارستان میزان بدهی مشترکین به اداره گاز لارستان را ۸۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: تمام تلاش اداره گاز لارستان این است تا در اسرع وقت…

رئیس اداره گاز لارستان میزان بدهی مشترکین به اداره گاز لارستان را ۸۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: تمام تلاش اداره گاز لارستان این است تا در اسرع وقت تمام مناطق شهری و روستایی بالای ۲۰ خانوار را تا پایان سال ۹۹ گازرسانی کند.

محمد حسین اعتماد پور در گفت و گو با خبرنگار میلاد لارستان با بیان اینکه از ۸ شهر لارستان، ۴ شهر به طور کامل گازرسانی شده است، اظهار داشت: از مجموع روستاهای لارستان، در حال حاضر ۴ روستا گازدار شده اند.

وی درخصوص پروژه های در دست اجرا در زمینه گازرسانی به شهرها و روستاهای لارستان، افزود: گازرسانی به شهر بیرم و روستاهای تابعه این بخش در دست اقدام است و امید می رود این پروژه در سال ۹۸ به اتمام برسد.

رئیس اداره گاز لارستان با بیان اینکه در بخش صحرای باغ حدود ۷۰ درصد گازرسانی شده است، تصریح کرد: بخش ۳۰ درصد باقی مانده نیز تا اواخر سال جاری یا اوایل سال ۹۸ پیمانکار انتخاب و کار آغاز می شود و انتظار می رود این طرح تا هفته دولت یا دهه فجر سال آینده به بهره برداری برسد.

این مسئول با اشاره به اینکه پیمانکار خط انتقال گاز به بخش های جویم و بنارویه انتخاب شده است، ادامه داد: کلنگ زنی این پروژه با هزینه ای بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان در اسفندماه انجام خواهد شد و برای انجام پروژه توزیع شبکه داخلی نیز در سال ۹۸ پیمانکار تعیین می شود.

اعتماد پور با اذعان به اینکه ۸۰ درصد کار شبکه گذاری گازرسانی به ۳ روستای کورده، دهکویه و بریز از توابع بخش مرکزی لارستان انجام شده است، یادآور شد: پس از اجرای خط انتقال گاز به شرکت سیمان لارستان که در مرحله پیگیری و انتخاب پیمانکار قرار دارد، این ۳ روستا نیز گازدار می شوند.

وی به گازرسانی به تمام بخش های شهرک صنعتی مرکزی شهر لار و اوز اشاره کرد و افزود: شهرک صنعتی بیرم نیز پس از اتصال به شبکه امکان استفاده از گاز وجود خواهد داشت و نواحی صنعتی «پشته سنگر و حسن لری» پس از اجرای خط انتقال شرکت سیمان گازدار خواهند شد.

رئیس اداره گاز لارستان با بیان اینکه در این شهرستان ۴ جایگاه CNG وجود دارد، گفت: ۲ مورد از این جایگاهها در شهر لار راه اندازی و در حال ارائه خدمات به شهروندان هستند، یک جایگاه دیگر در شهر لار هنوز وارد شبکه نشده و یک جایگاه CNG نیز در شهر اوز وجود دارد.

اعتماد پور در پاسخ به سوالی درخصوص گلایه شهروندان از قطع زودهنگام گاز مشترکین بخاطر بدهی های ناچیز، تصریح کرد: قطع گاز براساس مبلغ نیست بلکه بنا به تعداد دوره بدهی مشترکین است که با توجه به گرمسیری بودن منطقه و به تبع آن کاهش مصرف، مقدار هزینه ها کمتر است.

وی با اشاره به اینکه تعدد در دوره های بدهی به ناچار انشعاب گاز مشترک قطع می شود، عنوان کرد: بیشترین ملاک ما برای قطع گاز، تعداد دوره های بدهی است نه میزان مصرف که بنابراین اگر مشترکی ۲ دوره به بالا بدهی خود را پرداخت نکند، گاز آن مشترک به ناچار قطع می شود.

این مسئول میزان بدهی مشترکین به اداره گاز لارستان را ۸۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.

رئیس اداره گاز لارستان با بیان اینکه گازرسانی به شهرستان لارستان به دلیل فاصله زیاد با خط انتقال با تأخیر انجام گرفته است، اضافه کرد: تمام تلاش اداره گاز لارستان این است تا در اسرع وقت تمام مناطق شهری و روستایی بالای ۲۰ خانوار را گازرسانی کند و با توجه به قول وزیر نفت تا پایان سال ۹۹ گازرسانی به تمام مناطق لارستان و کشور انجام شود.

 

نوشته شده در تاریخ:یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۳:۰۵ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما آیا حضور مسئولین کشوری در منظقه می تواند در راستای توسعه مفید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین