جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱:۵۱ب.ظ
::آخرین مطلب 16 ساعت پیش | افراد آنلاین: 3

برگزاری جلسه شورای اداری لارستان با چاشنی تقدیر از خبرنگاران

به بهانه تجلیل از خبرنگاران، جلسه شورای اداری لارستان تشکیل جلسه داد. به گزارش میلاد لارستان، در تاریخ ۱۷ مردادماه، جلسه شورای اداری همزمان با روز خبرنگار در سالن اجتماعات…

به بهانه تجلیل از خبرنگاران، جلسه شورای اداری لارستان تشکیل جلسه داد.

به گزارش میلاد لارستان، در تاریخ ۱۷ مردادماه، جلسه شورای اداری همزمان با روز خبرنگار در سالن اجتماعات فرمانداری لارستان برگزار شد. در این جلسه نماینده مردم لارستان خنج و گراش، فرمانداری ویژه لارستان، مسئولین و روسای ادارات و سایر ارگانهای لارستان و جمعی از خبرنگاران و عکاسان از نشریات و سایت های لارستان حضور داشتند.

با شروع این مراسم ضمن ارج نهادن به مقام و روز خبرنگار از طرف مسئولین حاضر، ابتدا زمان در اختیار اصحاب رسانه قرار داده شد تا در راستای دغدغه های خود صحبت کنند. تعدادی از خبرنگاران از رسانه‌های مختلف سخن گفته و نظرات، پیشنهادات، گلایه ها و مطالبات خود را به گوش مسئولین رساندند. از جمله این افراد سردبیر روزنامه میلاد لارستان آقای ابوالحسن مویدی، مدیر مسئول سایت آفتاب لارستان آقای حمید منشی، سردبیر ماهنامه پیام و سایت اوز امروز آقای ابراهیم احمدی، آقای پاسیار عکاس میلاد لارستان، صمد کامجو خبرنگار سایت صحبت نیوز بودند.

در ادامه نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به مناسبت روز خبرنگار گفت: مهمترین وظیفه ای که ما برای رسانه و خبرنگاران قائل هستیم، ارتقاء سطح آگاهی‌ها و بیان واقعیت ها است.

 

جمشید جعفرپور با اشاره به اینکه پیگیری مطالبات یک بخش کوچکی از وظیفه ای است که یک خبرنگار دارد، افزود: توقع ما این است که خبرنگاران گزارشات تحقیقی را به جامعه عرضه کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خبرنگار باید همانند یک کارشناس دنبال واقعیت‌ها بگردد، آمار و اطلاعات را کنار هم بگذارد و تفسیر درستی از آنچه در جامعه است را هم برای مسئولین و هم برای مخاطبین خود ارائه دهد، تصریح کرد: بنابراین وظیفه خبرنگار فقط بیان کردن خبر نیست، خبرنگار بیشتر از یک ضبط صوت است که چیزی را بشنود و آن را منتقل کند.

وی با تأکید بر اینکه خبرنگار حتماً در صحت آن چیزی که می شنود باید اطمینان حاصل کند و آنچه درست است را به جامعه انتقال دهد، ادامه داد: مسئولین نیز موظف هستند که با این قشر شریف که وظایف شان را فارغ از گرایش‌های سیاسی و اینکه بخواهند اغراض شخصی را در قالب خبر، مطالبه و انتقاد پنهان کنند،  همکاری داشته باشند.

جعفرپور با اذعان به اینکه انتقال دیدگاه های ارباب رجوع به مسئولین ادارات می تواند بهترین فرصت باشد که یک مسئول اداره در جریان مشکلاتی که در اداره تحت مدیریتش می‌گذرد قرار بگیرد، یادآور شد: اگر نگاه حرفه‌ای به کار حاکم باشد همه گرایش هایی که در چارچوب قانون اساسی هستند محترم هستند و بنده خودم را موظف به حمایت کردن از اهالی رسانه می‌دانم.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی از سفر  دکتر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور برای بازدید از اماکن تاریخی و بررسی مسائل و مشکلات میراث فرهنگی و گردشگری منطقه در روز سه شنبه هفته آتی در لارستان خبر داد و افزود: ما مطالباتی در بحث میراث فرهنگی به خصوص بازار قیصریه و بناهای تاریخی داریم که نیاز است مسئولان کشوری از نزدیک این موارد را بازدید نمایند. به همین دلیل رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور به لار می آیند.

وی همچنین به حضور هیاتی از آبفا و وزارت نیرو در روز سه شنبه آینده به منظور حل مشکلات آب منطقه به عنوان معضلاتی که مردم بخشها بیشتر از مرکز شهرستان درگیر هستند، اشاره کرد و گفت: در عین حال احتمال حضور آذری جهرمی وزیر ارتباطات در ماه محرم نیز به لارستان سفر خواهد کرد.

در ادامه این جلسه، فرماندار ویژه لارستان ضمن گرامیداشت روز خبرنگار، رسانه ها را یکی از اهرم های بسیار قوی و تاثیرگذار در روند اجرایی مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در جامعه معرفی کرد و اظهار داشت: رسانه‌ها یکی از بازخواست کننده ترین سیستمهای نظارتی هستند.

 

جلیل حسنی با اشاره به اینکه برخی از مشکلات و محدودیت‌های خبرنگاران را ما نمی‌توانیم برایشان برطرف کنیم مثل مشکلات مالی و مشکلاتی که نیاز دارند ما حمایت و همکاری کنیم و زمینه هایی را برایشان فراهم کنیم تا وظایفشان را بهتر انجام دهند، افزود: در هر صورت باید پاسخگو باشیم و پاسخگویی وظیفه مسئولین است.

وی با تأکید بر اینکه انتقاد در رسانه‌ها چه وارد باشد و چه نباشد در هر دو صورت مسئولین باید پاسخگو باشند، تصریح کرد: مسئولین در هر صورت می‌تواند عملکردشان را از طریق رسانه ها تشریح کنند.

معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه وقتی که در شهرستان فضای رسانه ها این همه فعال و پویا است و می‌ بینیم که تاثیرگذاری شان در لارستان و ستون های مختلف اجتماعی تا چه اندازه است، چرا باید از رسانه ها غافل باشیم‌؟، یادآور شد: اگر قرار است از خبرنگاران تکریم داشته باشیم نباید محدود به تاریخ ۱۷ مرداد باشد.

این مسئول با اذعان به اینکه تکریم خبرنگار یعنی وقتی که با ما مصاحبه ای دارند و موضوعی یا خواسته ای را مطرح می‌کنند با رویی گشاده و با این دیدگاه که خبرنگاران دلسوزان جامعه هستند و مسئولیت دارند مشکلات جامعه را به ما منتقل کرده و متقابلا پاسخ ما را به جامعه انتقال دهند با آنها نهایت همکاری را داشته باشیم، گفت: هفته دولت در پیش است و این ایام فرصت مناسبی است که فعالیت‌های خودمان را برای مردم بیان کنیم.

حسنی با اشاره به اینکه برای اینکه پراکندگی موضوعات و جوابگویی در بحث عملکرد اجرایی نداشته باشیم بهتر است مسئولین عملکردهایی که طی ماه‌های گذشته در زمینه پروژه های عمرانی و پیگیری هایی که در راستای اخذ مجوز جهت کلنگ زنی پروژه ها داشته‌اند همه را دسته بندی کرده و  به معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری تحویل دهند تا با بیان عملکرد، روان سازی در اجرای پروژه ها و شفاف سازی برای عموم مردم بشود، تصریح کرد: طبق بازدید هایی که ما از ادارات داشته ایم آن نظم و انضباط اداری که ما انتظار داریم از طرف مسئولین اجرا نمی شود.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه وقتی که مدیر یک اداره توجه و فعالیت‌هایش معطوف به این نظم و انضباط اداری نباشد و حاکمیت و نظارت قانونی خودش را اعمال نکند یقیناً سنگ روی سنگ بند نخواهد شد، ادامه داد: الزام عملی ما برای اینکه کار خوب انجام گیرد نظم و انضباط اداری است و پس از رعایت این موضوع است که باقی عملکردهای ما قابل ارتقا خواهند بود.

حسنی با انتقاد از عدم حضور مسئولین و روسای ادارات در جلسات شورای اداری، تصریح کرد: ضمن احترامی که به معاونین و کارشناسانی که به نیابت از روسای ادارات در جلسات شرکت می کنند ‌دارم باید عرض کنم که اگر رئیس اداره در شهرستان حضور داشته باشد هیچ توجیهی نمی بینم که در جلسه شورای اداری شرکت نکند.

به گزارش میلاد لارستان در جلسه شورای اداری لارستان احمد دلاور به عنوان معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان، علمدار به عنوان بخشدار صحرای باغ و ظریف به عنوان بخشدار جدید بنارویه معرفی شدند.

 

تکریم و تجلیل از خبرنگاران و عکاسان حاضر در جلسه حسن ختام جلسه شورای اداری بود.

 

خبرنگار؛ سحرطاهری

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۳۵ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “برگزاری جلسه شورای اداری لارستان با چاشنی تقدیر از خبرنگاران”

  1. سنگ یخ گفت:

    فرماندا ر ی که ادعای نظم و انظباط اداری داره .اگه زحمتی به خودش بده و بتونه سرزده به ادارات سرک بزنه نظم و انظباط اداری کارکنان و مدیررو متوجه میشه …

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین