دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۵:۲۳ب.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

افتتاح دفتر تقریب مذاهب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی لارستان

طي مراسمي   با حضور حجت الاسلام سیدحامد علم الهدی معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مولوی محمداسحق مدنی مشاور رئیس دانشگاه در امور اهل سنت، محمدکاظم…

طي مراسمي   با حضور حجت الاسلام سیدحامد علم الهدی معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مولوی محمداسحق مدنی مشاور رئیس دانشگاه در امور اهل سنت، محمدکاظم کاوه پیشقدم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و علما و بزرگان شیعی و سنی لارستان دفتر تقریب مذاهب در واحد لارستان افتتاح گرديد.

به گزارش ميلادلارستان به نقل از ايسكانيوز،  در ابتدای این مراسم، مهدی زارع رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان اظهار داشت: ظرفیت های بسیار خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی لارستان وجود دارد و وجود مراکز آموزشی متعدد وابسته به این دانشگاه در مناطق شیعه نشین مانند گراش، بیرم و جویم و همچنین وجود مراکز اوز و خنج که برادران اهل سنت در آن مناطق ساکن هستند، باعث شده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاسیس دفتر تقریب مذاهب در این واحد دانشگاهی موافقت کند که این موضوع افتخار و موفقیتی ماندگار برای این واحد دانشگاهی است.

در ادامه، محمدکاظم کاوه پیشقدم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و واحد شیراز ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع بزرگان شیعه و سنی منطقه لارستان، گفت: خوشحالم که دانشگاه آزد اسلامی لارستان به عنوان یکی از دانشگاه های بزرگ استان، پذیرای مهمانان بزرگواری از برادران شیعه و سنی است. وحدت اسلامی و حس همدلی و اخوت در این نشست واضح و آشکار است.

کاوه پیشقدم ضمن اشاره به آیاتی از قرآن کریم، اتحاد در امت اسلام را عامل اعتلا و بزرگی امت اسلامی برشمرد و اختلاف بین امت اسلامی را عامل تشتت و ذلت مسلمانان دانست و افزود: اگر جامعه اسلامی به قرآن و ریسمان محکم الهی و پیامبر اکرم (ص) چنگ بزند، امت اسلامی به اعتلا و بزرگی دست خواهد یافت و این امر مهم جز با نزدیکی دلهای شیعیان و برادران اهل سنت مسیر نیست.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام سیدحامد علم الهدی معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ضمن تشکر از برگزاری این نشست و همچنین تاسیس این دفتر در واحد لارستان، گفت: همه ما موظف هستیم در شرایط کنونی وحدت امت اسلامی را تقویت کرده و مانع نفوذ دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی در صفوف به هم فشرده امت اسلامی شویم.

حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی اظهار داشت: متاسفانه عده ای بدون توجه به مصالح امت اسلامی، اقداماتی می کنند که باعث خدشه در وحدت امت اسلامی می شود، اما حضور موثر طرفداران و منادیان وحدت امت اسلامی می تواند مانع این اقدامات شود.

وی ضمن تشکر از علمای حاضر در جلسه خاطر نشان کرد: خوشبختانه فضای لارستان به گونه ای است که اتحاد شیعه و سنی در آن کاملا مشهود است و این جلسه خود نشان دهنده این اتحاد و همبستگی و انسجامی است که در بین بزرگان اهل سنت و اهل تشییع وجود دارد.

در ادامه این جلسه، مولوی محمداسحق مدنی مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور اهل سنت طی سخنانی اظهار داشت: بزرگان ما از مقام معظم رهبری تا امام راحل همواره مدافع وحدت بوده اند. سردار شهید قاسم سلیمانی نیز یکی از مصادیقی است که وحدت امت اسلامی را در عرصه عمل پیاده کرد. شهید سلیمانی در زمانی که بنا به مسئولیت خود فعالیت های مجاهدانه ای در مناطق سیستان و بلوچستان داشت، با اخلاق خوب و با حسن سیرت، بسیاری از اشرار را مجبور به تسلیم و برگشت از خطای خود کرده و آنان را به اصلاح و پرهیز از خشونت هدایت می کرد.

اسحق مدنی ادامه داد: سردار سلیمانی در هر جا که ماموریت داشت، مظهر وحدت و همبستگی برای امت اسلامی و مردم بود و لازم است از این الگوی بی بدیل جهت تقویت اتحاد ملی استفاده شود.

مولوی اسحق مدنی با اشاره به اینکه انتظار می رود مسئولان تلاش کنند مانع تفرقه شوند، گفت: اختلافات فقهی امری کاملا طبیعی بوده و در بین مذاهب وجود دارد و باید آن را به رسمیت شناخت و نباید آن را به معنای دشمنی تفسیر کرده و عاملی جهت ایجاد حس نفرت تلقی شود.

شیخ صالح انصاری از علمای برجسته اهل سنت جنوب فارس نيز  ضمن تشکر از حضور علمای شیعه و سنی گفت: این توفیقی بسیار بزرگ برای دانشگاه آزاد اسلامی لارستان است که دفتر تقریب مذاهب در آن تاسیس می شود. تقریب و دوستی مذاهب اسلامی زمانی ایجاد می شود که جهالت از بین مردم رخت بربسته و علم و دانش جای آن را بگیرد.

شیخ صالح انصاری ضمن تشکر از حسن اعتماد مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی به وی، گفت: امیدوارم بتوانم فعالیت های خود را در راستای تقریب مذاهب انجام داده و در حد توان در تقریب امت اسلامی که دو گرایش شیعه و سنی در آن وجود دارد، سهمی ایفا کنم.

در پایان این مراسم، حکم انتصاب محمد رمضانی عضو هیات علمی این واحد به سمت ریاست تقریب مذاهب در واحد لارستان به وی اعطا شد و دفتر این مجموعه نیز با حضور اعضا افتتاح شد

نوشته شده در تاریخ:سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۹ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین