چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۵:۱۲ب.ظ
::آخرین مطلب 12 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 1

کلنگ پروژه شهرک گلخانه ای 1300 تنی آلوئه ورا لارستان به زمین زده شد

کلنگ احداث “شهرک گلخانه ای منتظران پویای کورده” در لارستان با حضور  رحیمی استاندار فارس و در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار به زمین زده شد. به گزارش میلادلارستان به…

کلنگ احداث “شهرک گلخانه ای منتظران پویای کورده” در لارستان با حضور  رحیمی استاندار فارس و در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار به زمین زده شد. به گزارش میلادلارستان به نقل از  روابط عمومی  مدیریت جهاد کشاورزی لارستان، قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس در این آیین گفت: ایجاد این شهرک گلخانه ای به عنوان بزرگترین گلخانه شهرستان، تولید سالانه ۱۳۰۰ تن برگ تر آلوئه ورا، اشتغال زایی مستقیم ۲۰۰ نفری و غیر مستقیم ۴۰۰ نفری را به دنبال دارد.

وی  با بیان اینکه طرح توسعه گلخانه به عنوان استراتژی اساسی در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان فارس قرار گرفته است، ابراز کرد: فرمانداری ها و همکاران مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها متعهد شده اند که متقاضیان این طرح را حمایت کنند.

 قاسمی با بیان اینکه اشتغال زایی ۶ نفری به ازای هر هکتار گلخانه از مهمترین مزایای ایجاد گلخانه است، تصریح کرد:  پیشنهاد کاشت گیاه آلوئه ورا به دلیل کم آب بر بودن بسیار هوشمندانه است و  توجه به صنایع پیشین و پسین آلوئه ورا قبل از شروع کشت بسیار مهم است چرا امکان ذخیره این محصول در انبار وجود ندارد. وی افزود: بازاریابی، آشنایی با بازار فروش وصادر کنندگان این محصول و عقد قرارداد شفاف با کارخانه فرآوری آن از مواردی است که باید در ابتدای کار به آن توجه کرد .

رییس سازمان جهاد کشاورزی فارس ابراز کرد: احداث صنایع فرآوری محصول آلوئه ورا در کنار این طرح و ایجاد زنجیره تولید به هم پیوسته ضامن موفقیت این پروژه خواهد بود .

نوشته شده در تاریخ:یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰ق.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “کلنگ پروژه شهرک گلخانه ای 1300 تنی آلوئه ورا لارستان به زمین زده شد”

 1. ناشناس گفت:

  کجاست ارتقای راههای ارتباطی حداقل در محور لار جهرم و لاربندرعباس ، میگویند در این هشت سال نماینده محترم ۳۲ کیلومتر این محور را دو بانده کرده ،گیرم که تماما در زمان ایشان این محور دو باده شده باشد یعنی سالی ۴ کیلومتر،حال ۱۷۰ کیلومتر از این مسیر باقیمانده است که برای دو بانده شدن یعنی سالی ۴ کیلومتر ؛میشود ۴۲ سال
  منطقه ویژه اقتصادی و بندرخشک کجا رفت ؟ الان نماینده محترم جهرم مصاحبه میکند جهرم بواسطه ی نزدیک بودن به سواحل خلیج فارس و بندرشهیدرجایی موقعیت خوبی دارد برای طرح مجتمع انبارداری گمرک اقتصادی شهید رجایی که در جهرم ایجاد میشود.
  کجاست صنعت و ایجاد اشتغال تا کی جوانان و مردم منطقه برای کار به شهرستانهای اطراف و کشورهای حوزه خلیج فارس بروند.
  کجاست بحث انتقال آب خلیج فارس به منطقه
  راه اهن جهرم به شیراز در حال اجراست و چرا نمیگویید بحث راه اهن لار بندرعباس منتفی شده است و الان راه اهن شیراز جهرم سروستان نی ریز گلگهر سیرجان به بندرعباس تمام قوا در حال اجراست.
  سه اداره کل سر انجام چه شد ؟ اگر بگویید نگذاشتند پس نماینده کنونی توانمند نیست و باید شخص دیگری بیاید .لارستان شبیه جیرفت است ، از جیرفت تا کنون ۵ بخش جدا شده و به شهرستان تبدیل شده است ولی جیررفت ۲۰ اداره کل ، سازمان و دانشگاه مستقل دارد.
  برای از دست دادن اوز چه امتیازی گرفتید ؟
  ارتقای دانشکده علوم پزشکی لارستان به دانشگاه چه شد ؟ گفتید دیگر هیچ دانشکده ای دانشگاه نمیشود ولی همین اواخر دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر به دانشگاه ارتقا یافت.هم اکنون جهرم قطب پزشکی جنوب فارس و شمال هرمزگان شده است و حتی بیماران لارستانی و بندری برای درمان راهی جهرم میشوند.
  مرکز اموزش عالی لار هنوز که هنوز است به دانشگاه ارتقا نیافته است ، همچنین گفته شد احداث دانشگاه فرهنگیان در دستور کار است پس چه شد؟
  تمام اینها به کنار حتی در بحث فرهنگی ساخت یک سینمای مجهز و کتابخانه مرکزی لارستان و ……طی هشت سال ۱۰ درصدم پیشرفت نداشته است .
  فقط و فقط پسرفت داشته ایم تا پیشرفت نسبت به دیگر شهرستانها

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1400 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین