شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۶ق.ظ
::آخرین مطلب 14 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

اتخاذ راهکارهای جایگزین تامین برق تا زمان احداث پست ۴۰۰ کیلوولت لارستان

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس ، با بیان اینکه راهکارهای جایگزین تامین برق تا زمان احداث پست ۴۰۰ کیلوولت لارستان دنبال می شود بیان داشت: احداث این…

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس ، با بیان اینکه راهکارهای جایگزین تامین برق تا زمان احداث پست ۴۰۰ کیلوولت لارستان دنبال می شود بیان داشت: احداث این پست با جدیت در دستور کار است و تا به ثمر نشستن پیگیری ها از راهکارهای جایگزین برای تامین برق در این منطقه استفاده می شود.

به گزارش میلاد لارستان در پی پیگیری و انتشار چندین باره موضوع علت توقف ۱۱ ساله اجرای پروژه مهم و زیرساختی پست ۴۰۰ کیلوولت لارستان از سوی پایگاه اطلاع رسانی میلاد لارستان، این موضوع از سوی خبرنگار میلاد لارستان از طریق روابط عمومی شرکت برق منطقه ای استان فارس مورد پیگیری قرار گرفت.

در مصاحبه ای که از سوی روابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس تنظیم و برای میلاد لارستان ارسال شده، آمده است: مهندس غلامرضا نصیری با تاکید بر اینکه به منظور افزایش ظرفیت انتقال برق در مناطق جنوب فارس و لارستان ، احداث پست ۴۰۰ کیلوولت در دستور کار شرکت برق منطقه ای فارس قرار دارد ادامه داد: محل تامین نقدینگی این پست ، بانک توسعه اسلامی بوده که با توجه به مسایل تحریم و مشکلات تامین منابع مالی خارجی ، این رویکرد در حال حاضر با محدودیت هایی مواجه شده و تحقق پیدا نکرده است.

نصیری تامین نقدینگی احداث این پست از محل تسهیلات بانک توسعه اسلامی و محدودیت های در نظر گرفته شده برای استفاده از منابع مالی خارجی را ناشی از مشکلات سیاسی و تحریمی تامین اعتبار دانست و افزود: در عین حال این محدودیت ها خللی در عزم و اراده خدمتگزاران مردم در شرکت برق منطقه ای استان فارس برای تامین و انتقال برق مطمئن و پایدار ایجاد نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون نیز مسئولین و کارشناسان در شرکت برق منطقه ای استان فارس برای پیگیراحداث پست ۴۰۰ کیلوولت لارستان هستند افزود: از آنجایی که بار مصرف برق در منطقه جنوب فارس و شهرستان لارستان در حال افزایش است و نیاز به توسعه زیرساخت برق ضروری میباشد، برای جلوگیری از بروز بحران و مشکلات ناشی از عدم احداث پست ۴۰۰ لارستان شرکت برق منطقه ای فارس پروژه های جایگزین را در طول این مدت اجرا کرده و به مدار بهره برداری رسانده است تا مانع از بروز خاموشی ها در جنوب فارس گردد.

نصیری اضافه کرد: نصب ترانس سوم در پست ۲۳۰ لارستان ، احداث خط انتقال از نیروگاه جهرم به لارستان ، افزایش ظرفیت پست ۲۳۰ نصیرخانی از جمله اقدامات جایگزین برای پر کردن خلاء نبود پست ۴۰۰ کیلوولت لارستان بوده که به خوبی توانسته است نیاز منطقه جنوب فارس به برق را تامین کند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس افزایش ظرفیت برخی از پست های برق موجود در منطقه را نیز یکی دیگر از راهکارهای جایگزین برای تامین برق مطمئن و پایدار در منطقه لارستان دانست و گفت: در طول این مدت به منظور تامین برق مورد نیاز شهرستانهای جنوبی فارس و منطقه لارستان ، پست ها و خطوط مربوطه افزایش ظرفیت داشته است .

نصیری اضافه کرد: افزایش ظرفیت پست ۶۳ کیلوولت بلغان ، پست ۶۳ کیلوولت فیشور ، پست ۶۳ کیلوولت قیصریه لارستان از جمله پست های برق است که افزایش ظرفیت داشته است .

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس تاکید کرد ، اولویت های اجرا دراین شرکت به گونه ای رقم خورده تا امسال و سال های آتی منطقه لارستان با هیچ مشکلی در تامین برق مواجه نباشد که با برنامه ریزی منسجم و استفاده از راهکارهای جایگزین احداث پست ۴۰۰ کیلوولت لارستان این مهم محقق شده است .

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۴:۳۹ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین