چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۵:۵۹ق.ظ
::آخرین مطلب 4 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 0

خبرهای امیدوار کننده برای توسعه متوازن منطقه

در چند هفته اخیر خبرهایی منتشر شد که قابل تامل است و نیاز به حمایت و پیگیری از سوی مردم و مسوولان دارد ، برخی از طرح هاحمایت فرمانداری ها…

در چند هفته اخیر خبرهایی منتشر شد که قابل تامل است و نیاز به حمایت و پیگیری از سوی مردم و مسوولان دارد ، برخی از طرح هاحمایت فرمانداری ها ، ائمه جمعه  ،نماینده مجلس را لازم دارد  و امیدواریم به نتیجه ای منجر شود که فواید آن برای کل منطقه باشد .یکی از موارد ی که این منطقه نیاز دارد توجه عملی دولت است که در این ایام به آن نیازمندیم. این مهم ممکن نمی شود مگر با مشارکت جدی مردم و مسوولان چهار شهرستان  .

نگاهی به خبرها می اندازیم .

  1. امام جمعه محترم لار ، در چند هفته  متوالی از  تذکر به مسوولان استان و کشور  مبنی بر توجه بیشتر به این منطقه سخن گفته اند این نکته ای است که بسیار مورد توجه  مردم می باشد، زیرا امام جمعه به عنوان یک مقام غیر اجرایی، اما بسیار موثر در معادلات سیاسی ، اقتصادی ،اجتماعی و فرهنگی ، زبان قاطبه مردم است، اما به شرطی که در حد حرف نماند. تاریخ  گواه صادقی است که همواره در این منطقه مردم گوش به فرمان روحانیت بوده اند و تاثیر گذاری آن در همراهی با مرحوم سید عبدالحسین لاری و فرزندان برومند آن عالم فرزانه در امور اجتماعی بوضوح آشکار است، امیدواریم این موضع گیری ها تداوم داشته باشد و مردم این منطقه خاطره ای نیک از امام جمعه محترم در  ذهن داشته باشند.

۲-ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب حجتی: در ایام  گرامی داشت یاد خبر نگاران از نقطه قوت واحد رسانه ای لارستان در سطح استان گفت و با اطمینان از اثر بخشی مطالب منتشر شده در رسانه های مکتوب و رسانه های دیجیتال بر افکار عمومی به عنوان موقعیتی خاص سخن گفت، این موضوع بر کسی پوشیده نیست که سابقه نشریات این منطقه به قبل از انقلاب برمی گردد و از اوایل انقلاب نیز انتشاراتی داشته ایم که «میلاد لارستان» از قدیمی ترین آنهاست  و سایت های متعددی که اخبار منطقه و کشور را پوشش می دهند مورد توجه عموم مردم است. باید این نقطه قوت را با برنامه ریزی بهتر پاس بداریم  تا حرکت توسعه کشور شتاب بیشتری بگیرد. ورود رسانه ها به حرکت توسعه ای منطقه  با تهیه عکس ، فیلم ، گزارش و تحلیل، نیازمندی های منطقه فعال شده و شتاب بگیرد .

۳ – مدیر کل محترم راه و شهرسازی جناب باقری فرد: از توافق اولیه مبنی بر مشارکت بانک ملی در پروژه راه لار ستان به بندرعباس سخن گفت، خبری مسرت بخش در حوزه راهسازی منطقه که با عملی شدن آن اتفاقات خوبی در این حوزه شاهد خواهیم بود . این مسیر استراتژیک، یقینا با مشارکت بانک ملی زودتر از آنچه تصور می رود به توسعه منطقه کمک خواهد کرد فقط امیدواریم این پیشنهاد هرچه سربعتر به فاز اجرایی برسد  و با پیگیری های اداره کل و همراهی  فرمانداری و نماینده محترم مجلس شاهد شروع عملیات راهسازی  باشیم و گرفتار برخی قول های تهی از محتوا نشویم.

۴-نارضایتی از وضعیت خراب برخی آثار فرهنگی و گردشگری شهرستان: این منطقه و چهار شهرستان حوزه انتخابیه  و مخصوصا لار ،دارای آثار تاریخی ماندگاری است که بازسازی این اماکن تا کنون تحرکی نداشته یا بسیار کند بوده و نیاز به تحرک بیشتر دارد. به عنوان نمونه کاروانسراهای شهرقدیم ، بازار و قلعه ،حمام ،آب انبارها ، دهن شیرها و مانند این ها.

از آن رو ضروری است که در قالب یک طرح و برنامه به مسوولان بالا دستی  فهماند که در صورت توجه دولت، لارستان می تواند قطب گردشگری جنوب کشور باشد. وجود آثار و ابنیه های مختلف در جای جای این منطقه پهناور ایجاب می کند که با مداخله دولت و مشارکت مردم، قدم های بهتری برداشته شود، اولین گام ارتقای اداره میراث فرهنگی لار به اداره کل می باشد، این ظرفیت وجود دارد و امیدواریم نماینده محترم در این زمینه با جدیت آن را دنبال نماید.

۵-خارج شدن موقت طرح الحاق چند روستا به شهرستانی در جنوب فارس: اقدامی بود که با هماهنگی نشریات و سایت های خبری و مداخله برخی نمایندگان استان هرمزگان انجام گرفت، بدیهی است  مسوولان آن شهرستان ها  که پیگیر بوده اند بی کار نخواهند بود و طرح و برنامه خود را حداقل تا پایان کار این دولت دنبال خواهند کرد، کما اینکه یکی از این افراد در ایام سوگواری سالار شهیدان کربلا از پیگیری مجدد طرح سخن گفته که باید منتظر واکنش نمایندگان استان هرمزگان هم باشیم و ما نباید دست روی دست بگذاریم. موضع گیری ها بسیار بجا بود و از نماینده محترم نیز انتظار داریم این موضوع را در جلسات استانی و یا مجلس پیگیری نماید و خواسته مردم را محقق سازد. و نشان دهد که در صورت ورود بموقع می توان از خسارت های بعدی در امان ماند .

۶-ضرورت ارتقای برخی ادارات و ارگان ها به منظور خدمات رسانی بهتر و دور شدن از بروکراسی اداری : یک نیاز منطقی و حساب شده است در بگو مگو های فضای مجازی یک در خواست عمومی وجود دارد، جناب دکتر جعفرپور نماینده سابق مجلس پیگیری هایی داشته اند و در مواردی به پیشرفت هایی هم رسیده اند ، اماضروری است پیگیری ها از سوی نماینده فعلی مجلس نیز ادامه داشته باشد. اداراتی چون ( اداره کل حمل و نقل ،صنایع ، جهاد کشاورزی ، میراث فرهنگی ، شهرک های صنعتی و…) که امید است توسط نماینده فعلی به نتیجه برسد .البته راه آسانی نیست اما با پیگیری مجدانه می توان به آینده امیدوار بود .

۷-حمایت فرماندار جناب حسنی، از شرکت های دانش بنیان  در سفر هیئتی از دولت به منطقه: این هیئت با بررسی ایده های خلاقانه و ظرفیت های بومی  برای توسعه دانش بنیان ها ،این منطقه را مستعد حمایت و سرمایه گذاری دانستند و در پایان سفر این هیئت بر ضرورت تقویت و حمایت از طرح های  منطقه تاکید شد  و متعهد شدند که امکانات وتجهیزات مورد نیاز را برای لارستان فراهم خواهند کرد.لارستان یکی از معدود شهرستان هایی است که در زمینه دانش بنیان ها از پیشرفت قابل قبولی برخوردار است حمایت از آنها در دوره تحریم بسیار مهم می باشد و یکی از محورهایی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری می باشد.

غلامرضا حامدپور

س-۲۱۰

نوشته شده در تاریخ:دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۹:۰۱ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “خبرهای امیدوار کننده برای توسعه متوازن منطقه”

  1. ناشناس گفت:

    با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمیشه

  2. ناشناس گفت:

    حالا که کف گیر بوجه دولت به ته دیگ خورده به فکر افتادن

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین