جمعه ۰۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۸:۳۷ق.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

رئیس بنیاد مسکن لارستان: فازهای بعدی قرعه کشی در مراحل بعد انجام میشود؛ باقری فرد: افرادی که اعتراض دارند نامه بنویسند

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لارستان  در پاسخ به نارضایتی عده ای از شهروندان در خصوص مرحله اول قرعه کشی طرح اقدام ملی مسکن به خبرنگار میلاد لارستان  اظهار داشت: …

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لارستان  در پاسخ به نارضایتی عده ای از شهروندان در خصوص مرحله اول قرعه کشی طرح اقدام ملی مسکن به خبرنگار میلاد لارستان  اظهار داشت:  با توجه به تعداد بالای متقاضیان، با رایزنی هایی که انجام شده و قول مساعد مدیر کل راه وشهرسازی، فازهای بعدی در مراحل بعد انجام خواهد شد. مدیرکل راه و شهرسازی لارستان نیز با بیان اینکه ما براساس شیوه نامه ابلاغی وزارتخانه اقدام کرده ایم، گفت: افرادی که اعتراض دارند، می توانند نامه ای تهیه و فرمانداری لارستان تأیید کند تا برای تعیین تکلیف به وزارتخانه ارسال شود.

به گزارش میلاد لارستان، در هفته گذشته مراسم قرعه کشی طرح اقدام ملی مسکن شهر لار، طرح فاز یک، پروژه ۱۶۹ واحدی، در سالن جلسات اداره کل راه و شهر سازی این شهر برگزار شد اما پس از این ماجرا بود که عده ای از متقاضیان طرح ملی مسکن نسبت به نحوه انتخاب نفرات برای فاز نخست اعتراض دارند و معتقدند افرادی که زودتر مبلغ تعیین شده را واریز کرده اند، می بایست در اولویت باشند.

در یکی از این موارد یکی از متقاضیان با ارسال پیامی به خبرنگار ما گفته است: در اسفند ۹۸ اسم ما در طرح مسکن ملی در آمد و بعد در خرداد ۹۹ تکمیل پرونده کردیم و واریز وجه را تا پایان مرداد انجام دادیم. این متقاضی پروژه طرح ملی مسکن با بیان اینکه مرحله دوم ثبت نام مسکن ملی هم انجام شد و به آنها تا آخر شهریورماه جاری برای واریز وجه وقت داده شد، افزود: جالب اینجاست ما که مرحله اول بودیم و زودتر طلاهای همسر خود را فروختیم به امید اینکه در فاز اول هسیم.

وی با اشاره به اینکه اسامی افرادی که در مرحله دوم نام نویسی خیلی دیرتر واریز وجه انجام دادند با گروه اول که ما باشیم ترکیب کردند، تصریح کرد: اسامی افراد گروه دوم همراه با نفرات گروه اول ترکیب و قرعه کشی برای ساخت فاز نخست مسکن انجام شد.

این شهروند لاری با بیان اینکه واقعا حق ما ضایع شده است، ادامه داد: در خردادماه من تمام طلای همسرم را فروختم تا بتوانم ۶۰ میلیون پول را فراهم کنم. وی از مسوولان خواست تا حق ۲۰۰ نفری که در مرحله اول اقدام به نام نویسی در طرح ملی مسکن شهر لار کردند، تضییع نگردد.

در این خصوص رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لارستان به خبرنگار میلاد لارستان با اشاره به اینکه با توجه به تعداد بالای متقاضیان، با رایزنی هایی که انجام شده و قول مساعد مدیر کل راه وشهرسازی، فازهای بعدی در مراحل بعد انجام خواهد شد، گفت: در فاز اول طبق دستور العملی که از وزارتخانه ابلاغ شده از بین ۷۷۶ نفر با قید قرعه ۱۶۹ نفر انتخاب شدند.

امیر برومند با بیان اینکه بنا به ابلاغ دستورالعمل وزارت راه این کار انجام شده است، افزود: پول های واریزی به مبالغ ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان در حساب کوتاه مدت متقاضیان مسدود است و شامل سود هم می شود.

وی درخصوص زمان اجرای فاز دوم نیز گفت: برای فاز های بعدی  زمین از سوی اداره کل راه و شهرسازی در حال  تعیین شدن است وبه محض تحویل، برای اخذ مجوز از شهرداری و ساخت پروژه در فازهای بعدی اقدام خواهد شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لارستان اضافه کرد: با تلاش شبانه روزی همکاران،  تاکنون ۵۰ درصد از سهمیه بنیاد مسکن فارس در طرح اقدام ملی در شهر لار در حال جذب است.

در این زمینه مدیرکل راه و شهرسازی لارستان در گفت و گو با خبرنگار میلاد لارستان با بیان اینکه ما براساس شیوه نامه ابلاغی وزارتخانه اقدام کرده ایم، گفت: افرادی که اعتراض دارند، می توانند نامه ای تهیه و فرمانداری لارستان تأیید کند تا برای تعیین تکلیف به وزارتخانه ارسال شود.

محمدرضا باقری فرد در پاسخ به درخواست خبرنگار ما درباره بندهای شیوه نامه ابلاغی، افزود: متولی این موضوع بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده و به این اداره ابلاغ شده است.

وی با تأکید بر اینکه روند کار انجام شده هیچ مورد قانونی نداشته است، تصریح کرد: متقاضیان خواستار آن هستند که قرعه کشی نباید انجام شود اما براساس آن چیزی که تهران برای ما فرستاده است، می بایست قرعه کشی انجام شود.

این مسوول خطاب به افرادی که نسبت به انجام قرعه کشی اعتراض دارند، گفت: هنوز هیچ واحدی به کسی واگذار نشده و اگر افرادی اعتراض دارند، می توانند درخواست یا پیشنهاد خود را به صورت کتبی اعلام کنند تا ما نیز آن را به وزارتخانه ارسال کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با بیان اینکه از مجموع ۷۷۶ نفری که پول واریز کرده اند در فاز نخست با انجام قرعه کشی برای ۱۶۹ نفر انتخاب شده اند، خاطر نشان کرد: مابقی افراد در فازهای بعدی تعیین تکلیف می شوند.

وی در خصوص زمان شروع فاز دوم طرح ملی مسکن در لارستان، ادامه داد: زمانی که شهرداری پروانه صادر کند، برای گروههای بعدی اقدام می شود.

باقری فرد با اشاره به اینکه برخی ها به روش قرعه کشی اعتراض دارند و معتقدند که باید براساس تاریخ واریزی قرعه کشی انجام شود، یادآور شد: ما هم به این گروه از افراد اعلام کرده ایم اعتراض خود را به شکل مکتوب تحویل دهند تا آن را به بنیاد مسکن کشور ارسال کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان همچنین سوال خبرنگار ما را درخصوص اینکه آیا زمین مورد نیاز برای سایر افراد در شهر لار تأمین شده یا خیر بی پاسخ گذاشت.

به گزارش میلاد لارستان، فاز نخست طرح اقدام ملی مسکن در شهر لار در زمینی به مساحت ۷ هزار و ۳۶۶ متر مربع، با زیر بنای ۲۰ هزار و ۲۱۳ متر مربع، در ۶ بلوک و ۸ طبقه با ۱۶۹ واحد احداث خواهد شد.

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲:۱۶ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “رئیس بنیاد مسکن لارستان: فازهای بعدی قرعه کشی در مراحل بعد انجام میشود؛ باقری فرد: افرادی که اعتراض دارند نامه بنویسند”

  1. معترض گفت:

    من هم به عنوان انتخاب شده مرحله اول اعتراض شدید خودم خاستار پیگیریم لطفا بگویید کجا و چجوری نامه رو بنویسیم

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین