شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۷:۱۶ق.ظ
::آخرین مطلب 4 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 0

نخبگان، نشان لارستان دریافت می کنند

اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان لارستان، در اقدامی ابتکاری، طرحی را با عنوان نشان لارستان تصویب کردند که بر اساس آن نخبگان، شایستگان، صاحبنظران و تاثیرگذاران این شهرستان به فراخور…

اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان لارستان، در اقدامی ابتکاری، طرحی را با عنوان نشان لارستان تصویب کردند که بر اساس آن نخبگان، شایستگان، صاحبنظران و تاثیرگذاران این شهرستان به فراخور اقدام‌ها و تاثیرگذاری در تحولات، توسعه و رونق این منطقه، نشان “لارستان” دریافت می‌کنند.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از ایرنا، امام جمعه لارستان، چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان لارستان، در مورد این طرح گفت: طرح نشان لارستان بر پایه طلایی، نقره‌ای و لوح سپاس است و افرادی موفق به کسب نشان طلای لارستان خواهند شد که بیشترین میزان تاثیرگذاری، محبوبیت، ارجحیت و نقش را در تحول، توسعه و شکوفایی این شهرستان داشته باشند.

حجت‌الاسلام سید مختار موسوی خرم، افزود: ممکن است نخبگانی در این دیار بوده و یا باشند که در سیر تحولات، توسعه و شکوفایی لارستان ایفای نقش کرده باشند اما بر اساس شاخص‌ها و ارزیابی‌ها که باید این شاخص‌ها نیز به تصویب شورای فرهنگ عمومی شهرستان برسد، موفق به دریافت مدال طلا لارستان نشوند و به آنان نشان نقره اهدا شود.

امام جمعه لارستان اضافه کرد: دریافت نشان لارستان، خود یک امتیاز مهم برای نخبگان، صاحبنظران و دلسوزان این دیار محسوب می‌شود و پشتوانه محکمی برای ادامه فعالیت‌ها و کارکردهای مثبت و توسعه مدارانه این اشخاص در آینده خواهد بود.

موسوی خرم اظهار داشت: طرح نشان لارستان نیز یک حرکت تکاملی، انسجام بخش و یکپارچگی میان مجموعه نخبگان، صاحب منصبان، دلسوزان، صاحبظنران و آحاد مختلف جامعه در این منطقه خواهد بود و البته شاخص و سنجشی برای میزان حرکت و تلاش مردمان این دیار برای ایفای نقش بیشتر در توسعه و تحول لارستان است.

امام جمعه لارستان در بخش دیگری از سخنان خود همچنین بر ضرورت حضور همه مدیران و اعضای اصلی این شورا در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان تاکید و بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی، مرجع و قرارگاه اصلی در پیاده سازی و تصمیم سازی بسیاری از امور در حوزه‌های مختلف و مسائل مبتلابه جامعه و همچنین تاکیدات، اولویت‌ها و سیاست‌های راهبردی رهبر معظم انقلاب است.

موسوی خرم گفت: البته، گاه موازی‌کاری و روزمرگی‌ها نیز مانع کارآمدی و اثرگذاری شورای فرهنگ عمومی به عنوان قرارگاه اصلی و عالی‌ترین مرجع تصمیم سازی و سیاست‌گذاری در حوزه فرهنگ عمومی این شهرستان می‌شود که باید در این زمینه نیز تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی ادامه داد: این موازی کاری‌ها با ساختارهای متعدد خود منجر به پراکنش نامناسب و نامنظم تصمیم سازی‌ها و در نتیجه هدر رفت منابع و هزینه‌ها در حوزه فرهنگی می‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی فرماندار ویژه لارستان نیز در این نشست، بر ضرورت ایجاد تعادل و تناسب بین موضوع‌های فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و گفت: شورای فرهنگ عمومی می‌تواند مبنای تصمیم سازی‌ها، ارائه طریق و راهگشا در مسائل مبتلابه حوزه فرهنگی و اجتماعی باشد.

نسا خیل تاش، افزود: دولت و مجموعه مدیریت اجرایی و فرمانداری لارستان نیز در راستای تاکیدهای رهبر معظم انقلاب و شرایط حاکم، برخی مسائل و آسیب‌های اجتماعی را در اولویت برنامه‌های اجتماعی خود قرار داده و البته وظایف و رسالت ذاتی هر دستگاهی برای ورود به این مسائل نیز مشخص است.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲:۵۸ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “نخبگان، نشان لارستان دریافت می کنند”

  1. لاری وسوزی از ته دل گفت:

    نشان لارستان هم مقوله ای در امتداد موضوعاتی مانند لارستان بزرگ است که چندان درد ودرمانی برای تحول وپیشرفت منطقه از ان ندیده ایم شهرهای مچاور مانند لامرد وجهرم وسایر مناطق بدون پرداختن به این امورات بیشترین توسعه وتحول را داشته اند وخود را مشغول پسوندهای بزرگ کهن وعیره نکرده اند این را صادقانه وبدون غرض میگویم تابیش ازین معطل نمانیم

  2. a گفت:

    لاری وسوزی از ته دل با شما کاملا موافقم. این القاب و این کارها فقط در داخل شهرستان مصرف داره و هیچ کمکی به شهرستان نخواهد کرد. تنها شهرستان لارستان و کهگیلویه از لقب بزرگ استفاده می کنند. که هر دو هم در استان خودشان به نوعی عقب افتاده اند.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین