سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۵:۴۴ب.ظ
::آخرین مطلب 17 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 0

ورود به انتخابات۱۴۰۰ شورای شهر لار با کدام برنامه و با کدام نفرات؟

یکی از فعالان اجتماعی شهر لار با تهیه مطلبی درخصوص انتخابات سال آینده شورای اسلامی شهر راهکارهایی ارائه داده است. به گزارش میلاد لارستان، تصورکنید قرار است مسابقه دو سرعت…

یکی از فعالان اجتماعی شهر لار با تهیه مطلبی درخصوص انتخابات سال آینده شورای اسلامی شهر راهکارهایی ارائه داده است.

به گزارش میلاد لارستان، تصورکنید قرار است مسابقه دو سرعت ۴۰۰متر به دو برابر این مسافت افزایش یابد و مسیر مسابقه نیز نه میدان معمول، بلکه مسیر پرسنگلاخ و ناهموار برگزیده شود.با چنین تغییراتی،بسیار محتمل است که به غیر از تعدادی اندک، افراد دیگر از این مسابقه سخت انصراف دهند. چون یقین دارند این مسیر پرمخاطره را به نقطه پایان نمی رسانند. اما ماجرای توسعه و انتخابات شورا در لار چیز دیگری است. گویی هر میزان که چالش ها بیشتر آشکارتر می شود بر تعداد داوطلبانی که متقاضی انتخابات دشوار هستند افزوده می شود. حال آن که حتی اگر هیچ محدودیت هم در کار نباشد، کار در شورا امری حقیقتا سخت است.

تردیدی نیست که با فرض مسیر دشوار انتخابات۱۴۰۰ بخش زیادی از این افراد داوطلب و مدعی، متوهمانه به موضوع و مسیر پیش رو می نگرند. شرایط حال و آینده لارستان و فارس اینگونه نیست که افرادی با توهم و توجیهات گوناگون بخواهند پای در انتخابات سال آینده بگذارند؛ اقتضای مسیر۱۴۰۰ برخورداری از شاخص هایی نظیر انقلابی بودن،استطاعت ، توانمندی و شجاعت است و خداوند بر کسانی که وسع و توانایی و شجاعت لازم ندارند هیچ گونه تکلیفی ایجاد نکرده است حال آن که تعدادی در حالی که توانایی های لازم برای شرکت در انتخابات شورا ندارند به صورت پیوسته احساس تکلیف به آنها دست می دهد!

صرف داشتن معروفیت در محله، یا بازنشسته معروف ولی غیرمتخصص یا کارمندی که می تواند در اداره مربوطه خود مثمر ثمر باشد،در عرصه انتخابات شورا نمی تواند کارایی لازم داشته باشد بلکه بر پیچیدگی عدم توسعه شهرستان می افزاید.

معیار اصلی برای سنجش وسع و توانایی نیز ضرورتا آمادگی های فردی نیست که آن هم مهم است بلکه موضوع اساسی تر داشتن برنامه مدون و قابل دفاع برای خدمت و غلبه بر چالش های عدم توسعه یافتگی لارستان است. تجربه گذشته و روحیات برخی افراد داوطلب در شورا نشان می دهد که انصراف آنها از این مسیر ممکن نیست؛ پس باید کار دیگری کرد.

اقدام پیشنهادی در این زمینه آن است که جریان رسانه ای و بخش های مختلف مردمی و به ویژه نخبگان و خواص جامعه،معتمدین و جوانان به طور فراگیر عرصه را بر افراد متوهم در صحنه انتخابات از همین حالا تنگ کنند.

هر فردی جدای از گرایش سیاسی و جناحی و به دور از وابستگی به پدرخوانده های احتمالی که دارد به محض آن که از اراده خود برای ورود به آوردگاه۱۴۰۰ سخنی گفت باید بلافاصله با این سئوال مواجه شود که با کدام برنامه عملیاتی مشخص قرار است وارد این عرصه شود و مشکلات را مرتفع نماید؟

پاسخ این سئوال هم از جنس ارائه توضیحات تئوریک و کلی نیست او باید درعمل آمادگی وتوانایی خود را برای عموم ارائه دهد.
چه معنی دارد فردی که قرار است کمتر از ۸ماه دیگر و در شرایطی دشوار از حیث عمرانی و توسعه متوازن، خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهد و کمتر از یکسال دیگر عضو شورای شهر لار شود، اما فاقد هرگونه برنامه مدون،عملیاتی و قابل دفاع باشد و اصولا نداند یا اینکه نخواهد که بدانند که در زمینه های توسعه متوازن،عمرانی،فرهنگی و سیاسی اش چه برنامه ای دارد؟!

هر فرد و هر رسانه ای که به آینده لارستان دلبسته است و فردای شهرستان برایش اهمیت دارد باید پیش از آن که افراد متوهم و فاقد برنامه تدوین شده ، پای درعرصه انتخابات شورا بگذارد وحتی کار به تایید مراجع قانونی برسد،اجازه ندهند آنها،خود را در معرض تبلیغات و فضای رسانه ای قرار دهند. این نکته مهم باید به منزله یک مطالبه فراگیر و اقدامی سرنوشت ساز نگریسته شود.

نگارنده: محمد مظفری

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۸:۳۰ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “ورود به انتخابات۱۴۰۰ شورای شهر لار با کدام برنامه و با کدام نفرات؟”

 1. ناشناس گفت:

  خودت کاندید کن تا متوجه شوی!!
  اکثریت مخالفت با نماینده قبلی بخاطر شما بود
  هشت سال چه گلی بسر لارستان زدید؟

 2. ناشناس گفت:

  با سلام وخسته نباشید .اگر مدرک تحصیلی ملاک نبود هستند کسانیکه با تجربه و توان کاری بالا کاندید می شدند . مگر همیشه تجربه و کارائی فرد با فکر موفق نبود ؟

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1400 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین