شنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۴ق.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

6 واحد صنعتی راکد و غیرفعال لارستان به چرخه تولید بازگشتند

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت لارستان فارس گفت: در مدت یک سال گذشته ۶ واحد صنعتی راکد و غیرفعال درسطح لارستان با همکاری و هماهنگی ستاد تسهیل و رفع…

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت لارستان فارس گفت: در مدت یک سال گذشته ۶ واحد صنعتی راکد و غیرفعال درسطح لارستان با همکاری و هماهنگی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به چرخه تولید و فعالیت بازگشته اند.

به گزارش میلاد لارستان، علی محمد ابراهیم زاده در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: با بهره برداری و اجریی شدن این تعداد طرح صنعتی یک هزار و ۴۶۲ نفر نیز اشتغالزایی مستقیم صورت می گیرد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت لارستان افزود: البته به متقاضیان و سرمایه‌گذارانی که جواز تاسیس دریافت کرده‌اند اما تاکنون فعالیت لازم را نداشته‌اند، تذکرات لازم داده شده و جواز برخی نیز لغو شده است.

وی تعداد کل واحدهای صنعتی فعال و نیمه فعال در سطح لارستان را ۱۶۶ واحد عنوان کرد و گفت: میزان کل سرمایه گذاری این واحدها نیز یکهزار و ۸۱۰ میلیارد ریال است.

ابراهیم زاده میزان اشتغالزایی این ۱۶۶ واحد صنعتی اعم از فعال و نیمه فعال در سطح لارستان را یک هزار و ۸۱۰ نفر ذکر کرد و گفت: از این واحدها، ۴۰ واحد با میزان سرمایه گذاری اولیه ۱۱۰ میلیارد ریال غیرفعال است.

وی تصریح کرد: با راکد شدن یا نیمه فعال شدن این طرح ها ۳۹۵ نفر بیکار شدند که البته اقدام های لازم برای احیای شماری از این واحدهای صنعتی راکد در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان ،استان و حتی در سطح ملی انجام شده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت لارستان یادآور شد: در مدت یک سال گذشته نیز ۶ واحد صنعتی راکد و غیرفعال درسطح شهرستان لارستان و با همکاری و هماهنگی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به چرخه تولید و فعالیت بازگشته اند.

وی با توجه به استقبال و ویژگی بارز مردم خطه لارستان به کارهای تجاری و بازرگانی و شم بالای اقتصادی مردم و البته حضور خیرین و سرمایه گذاران در این منطقه نیز گفت: اداره صنعت، معدن و تجارت نیز متناسب با این شرایط کارها و اقدامات لازم از جمله برای راه اندازی اتاق بازرگانی در این شهرستان را در دستور کار قرار داده است.

ابراهیم زاده گفت:همچنین فعال کردن کارگو (حمل بار هوایی) از طریق فرودگاه بین المللی لارستان و افزایش میزان صادرات و نیز ایجاد اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان در بخش های مختلف صنعتی و معدنی از دیگر اقدامات لازم برای حرکت و جهش در حوزه اقتصادی و طرح های صنعتی معدنی در این شهرستان است.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۳:۴۰ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1400 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین