چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۸:۰۶ق.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

اندر احوال نامه اعتراضی دانشجویان به رئیس علوم پزشکی لارستان و مسائلی که پیگیری جهادی می خواهد

در پی سفر وزیر بهداشت و هیات دولت به استان فارس و تقریبا بی نتیجه بودن سفر شخص وزیر به ۴ شهرستان جنوب فارس که روز گذشته داد نماینده را…

در پی سفر وزیر بهداشت و هیات دولت به استان فارس و تقریبا بی نتیجه بودن سفر شخص وزیر به ۴ شهرستان جنوب فارس که روز گذشته داد نماینده را نیز در صحن علنی مجلس خطاب به رئیس جمهور در آورد،‌ ۳ تشکل  بسیج دانشجویی، شورای صنفی و جامعه اسلامی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی لارستان نیز در نامه‌ای مشترک اعتراض خود را نسبت بی‌نتیجه بودن سفر وزیر بهداشت به منطقه برای حوزه بهداشت و درمان اعلام کرده و از رئیس علوم پزشکی لارستان خواستار شفاف‌سازی و پیگیری موارد شدند.

 در این نامه که پس از انتشار  مصوبات سفر هیئت دولت به لارستان به رشته تحریر در آمده و  اهم موارد آن را رئیس شورای صنفی علوم پزشکی در اختیار میلاد لارستان قرار داده نوشته شده  که در بخش بهداشت و درمان علی‌رغم اینکه برای تکمیل بیمارستان‌های جهرم، فسا، داراب، کازرون، رستم، ارسنجان، خرم‌بید، مرودشت، صدرا و شیراز اعتباراتی در نظر گرفته شده برای هیچ یک از بیمارستان‌های چهار شهرستان لارستان، خنج، گراش و اوز اعتباری در مصوبات وجود ندارد.

در ادامه این نامه با گلایه ای نسبت به دکتر رضایی رئیس دانشکده بیان شده که در  بازدید وزیر بهداشت شایسته بوده به جای  بازدید از بیمارستان که فعالیت خویش را انجام می دهد وزیر را به بازدید از پروژه های مهم نیمه کاره خصوصا پردیس علوم پزشکی که نیازمند تامین اعتبار است  سوق می دادید،‌ چه اگر در برنامه سفر نیز دخیل نبوده اید می توانستید موضوع را به سمت پردیس هدایت نمایید. واقعا هدف از خوب نشان دادن مجموعه با بازدید از بخشهای تازه ساخته شده بیمارستان چه بوده است؟

در ادامه نامه خطاب به رئیس دانشکده آمده جناب آقای دکتر رضایی چرا در این سفر به جای اینکه فرصت را مغتنم شمرده و مکان‌هایی که نیاز تامین اعتبار دارند را به وزیر نشان دهید وزیر را به بخش‌های نوساز بیمارستان برده و شرایط سایر بخش‌های قدیمی و مشکل‌دار بیمارستان و فضاهای آموزشی (مثل آمفی‌ تئاتر دانشکده پرستاری و ….) به ایشان نشان داده نشد و جهت گرفتن حتی یک ریال بودجه در این مورد تلاش نکردید؟؟ شرایطی که شهرستان‌ها نهایت بهره را از آن برده‌اند و مصوبات متعددی داشته‌اند.

 چرا از ۶ درخواست شما ۵ مورد از آنها به بخش درمانی پرداخته شده و هیچ مطالبه‌ای در بخش آموزشی، دانشجویی، بهداشتی، علی الخصوص دغدغه‌ها و نگرانی‌ها و مشکلات خیرین ارجمند نداشتید مگر اینجا فقط “بیمارستان” علوم پزشکی لارستان است یا لقب دانشکده نیز دارا می باشد؟؟.

 شورای صنفی دانشجویان و تشکل‌های جامعه اسلامی و بسیج دانشجویان علوم پزشکی لارستان اعلام می‌داریم که حق مردم با اصالت، فهیم و صبور لارستان، اوز و حنج با این حجم دلسوزی‌ها و کمک خیرین بسیار بیشتر از این بوده و ما نمی‌خواهیم با کم‌کاری آگاهانه با از روی ضعف روند سال‌های اخیر ادامه پیدا کرده و اجازه نمی‌دهیم اشتباهات گذشته تکرار شود، ما بر پای آرمان‌های انقلابی خود ایستاده‌ایم.

به گزارش میلاد لارستان اگرچه  سفر وزیر بهداشت به منطقه و ۴ شهرستان وسیع حوزه انتخابیه کمتر از ۴ ساعت(با احتساب زمان طی مسیر)‌به طول انجامیده و کل مطالبات در خنج به استحضار وزیر بهداشت نیز رسانده شد و رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان نیز در جلسه با وزیر به موارد زیادی از جمله مرکز خیرساز غربالگری سرطان و نیاز به حمایت دولت،‌ پردیس دانشکده و کد پروژه و همچنین نیاز آموزشی و رقاهی  دانشجویان از جمله مجموعه وزرشی،‌رفاهی و خوابگاهی نیز اشاره نموده بود که با افتتاح و ایجاد آنها عیار دانشکده علوم پزشکی نیز بالاتر خواهد رفت.(فایل صوتی نزد میلاد لارستان موجود است) اما نکته مهم لزوم توجه هیات دولت به موارد مذکور می باشد که با یک هماهنگی بین رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان،‌شورای شهر،‌ فرمانداری و به صورت ویژه شخص نماینده پیگیری ها (انهم به صورت جهادی) از سوی سازمان برنامه و  بودجه بایستی صورت پذیرد.

بدیهی است دغدغه دانشجویان نیز همان گونه که اشاره شد در نظر گرفته شده و به صورت ویژه نیز باید مدنظر باشد.

نوشته شده در تاریخ:چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۸:۰۵ق.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

3 Responses to “اندر احوال نامه اعتراضی دانشجویان به رئیس علوم پزشکی لارستان و مسائلی که پیگیری جهادی می خواهد”

 1. کارمند علوم پزشکی گفت:

  به نظر من باید بیش از اینها نسبت به عملکرد ریس دانشکده. اعتراض شود زیرا نتوانستیم از حضور وزیر بهداشت هیچ امتیازی بگیریم درحالیکه شهرستانهای دیگر فارس اعتبارات بودجه زیادی گرفتند. کا رها ما بیشتر نمایشی بود و۴ شهرستان جنوب فارس سرشان کلاه رفت

 2. لار گفت:

  خود کرده را تدبیر نیست

 3. ناشناس گفت:

  برای اینکه از زمان شهرستان شدن گراش پالسی به بالا مخابره شد که ما را شهرستان کنید هزینه فیزیکی مراکز دولتی خودمان می دهیم

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1401 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین