دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۵:۱۴ق.ظ
::آخرین مطلب 5 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

۱۰۰ هکتار زمین برای متقاضیان واجد شرایط مسکن ملی شهر لار مورد نیاز است

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: حدد ۱۰۰ هکتاز زمین در شهر لار برای متقاضیان و افراد واجد شرایط در طرح نهضت ملی مسکن نیاز است که البته تامین…

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: حدد ۱۰۰ هکتاز زمین در شهر لار برای متقاضیان و افراد واجد شرایط در طرح نهضت ملی مسکن نیاز است که البته تامین این میزان زمین با توجه به مکانیسم ها و شرایطی خاصی که دولت اعلام کرده کار دشواری نیست.

محمود رضا طالبان در در نشست شورای مسکن در لارستان سخن طی سخنانی اظهار داشت: اگر بخواهیم برای هر هکتار زمین ۱۲۰ واحد مسکونی پیش بینی کنیم این میزان زمین می تواند مشکل مسکن متقاضیان در شهر لار را که حدود ۶ هزار نفر و بر اساس پایش نهایی است را نیز تامین کند.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از ایرنا وی بیان کرد که تامین این میزان زمین با در نظر گرفتن همه زیرساخت ها و ساختارهای مورد نیاز و با سهم خدمات شهری برای متقاضیان است.

طالبان تصریح کرد: متولیان امر در لارستان می توانند با برخی دستگاه هیا دولتی و نیمه دوللتی همچون دانشگاه ازاد اسلامی نیز برای تامین زمین اقدام کنند که تاکنون در سطح استان فارس حدود ۳۵۰ هکتار از زمین های دانشگاه آزاد به متقاضیان در قالب نهضت ملی مسکن واگذار شده است.

فرماندار ویژه لارستان هم در این نشست گفت: باید ازهم اینک پیش بینی همه نیازها و امور زیربنایی و هر آنچه لازمه یک زندگی با ساختار مناسب شهری است در این طرح پیش بینی شود و کیفیت کار بدون شک از تسریع و شتاب بخشی در اجرای این طرح برای ما مهمتر خواهد بود.

داریوش دهقان ادامه داد: نباید اجازه داد که تجربه تلخ اجرای مسکن مهر در طرح نهضت ملی مسکن در شهر لار تکرار شود؛ چون هنوز با گذشت بیش از یک دهه از ساخت منازل در قالب مسکن مهر درگیر برخی نارسایی ها، مشکلات و چالش های زیرساختی و کمبود امکانات در این زمینه هستیم. تاکنون هفت هزار و ۲۵۲ نفر واجد شرایط اولیه در قالب اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهر لار شناخته شده اند که البته هنوز تایید نهایی نشده اند.

دهقان ابراز داشت: به نظر می رسد تاکنون در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرسان لارستان و شهر لار هم پیش بینی ها به درستی انجام نشده است.

وی ادامه داد:به گفته مسئولان بنیاد مسکن و اداره کل راه و شهرسازی لارستان تاکنون در برخی مکان های شهر لار زمین تامین شده اما با اینکه توافقات اولیه و تفاهم نامه ها هم انجام شده اما هم اینک و در مرحله اجرا با معارضان دولتی و افراد حقیقی مواجه شده است.

وی گفت:‌۹ هزار و ۸۷۴ نفر متقاضی خانه دار شدن در طرح نهضت ملی مسکن در شهر لار بودند که با پایش اولیه تعداد ۲ هزار و ۶۲۲ نفر آنها رد درخواست شده اند و فاقد شرایط لازم در این طرح شناخته شدند. بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره کل راه شهرسازی یک هزارو ۴۱۹ نفر تاکنون برای خانه دار شدن در قالب اجرای این طرح افتتاح حساب و یا واریز وجه داشته اند که برای ۳۹۳ نفر از این افرد زمین تامین شده است.

فرماندار لارستان گفت: یکی از چالش های اساسی در این طرح ، آن افراد و متقضیانی هستند که افتتاح حساب کرده اند و مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال اولیه را هم واریز وجه کرده اند که بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تعدادشان ۲۱۱ است.

نوشته شده در تاریخ:سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۸:۱۲ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “۱۰۰ هکتار زمین برای متقاضیان واجد شرایط مسکن ملی شهر لار مورد نیاز است”

  1. ناشناس گفت:

    زمبن منابع طبیعی بسیاری اطراف شهر لار است.چرا از انها استفاده نمی شود.تا قیمت نیز کاهش یابد.این اراضی جزه اراضی شهری نیز است.

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1401 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین