دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۴:۱۳ب.ظ
::آخرین مطلب 3 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1
فرماندار ویژه لارستان

از فعالیت های سیاسی در دانشگاهها حمایت می کنیم

میلاد لارستان: معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه از فعالیت های سیاسی در شهرمان بویژه در دانشگاه ها حمایت خواهیم کرد، گفت: وظیفه اصلی ما بعنوان نمایندگان دولت در کنار سایر وظایف دیگر، بستر سازی برای فعالیت های سیاسی، آزاد، سالم و قاعده مند و قانونمند است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه از فعالیت های سیاسی در شهرمان بویژه در دانشگاه ها حمایت خواهیم کرد، گفت: وظیفه اصلی ما بعنوان نمایندگان دولت در کنار سایر وظایف دیگر، بستر سازی برای فعالیت های سیاسی، آزاد، سالم و قاعده مند و قانونمند است.

به گزارش میلاد لارستان؛ جلیل حسنی در سخنانی در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اوز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان، بخصوص شهیدان دانشجو اظهار داشت: روز ۱۶ آذر و روز دانشجو نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است که اگر جنبش های دانشجویی را تحلیل کنیم مشاهده می نماییم که آغاز حرکت جنبشی دانشجویان، استکبار ستیزی و استقلال خواهی مردم ایران بود که از سال ۱۳۳۲  از دانشگاه توسط خود دانشجویان شروع شد.

وی با اشاره به سیرتاریخی فعالیتهای مختلف دانشجویان در ادوار مختلف پیش و بعد از انقلاب اسلامی، افزود: خوشبختانه اگر بخواهیم به نتایج اقدامات دانشجویان و حوزویان به رهبری امام (ره) توجه بکنیم آشتی دادن آزادی و امنیت بود یعنی در عینی که آزادی و مشارکت مردم در انتخاب مدیران این کشور نمود خاص و تأثیر گذاری زیادی داشت اما در کنار آن توانستند وضعیت متناقض گونه که همیشه در کشور باعث درگیری و غارت گری می شد را به وضعیتی خوب و مسالمت آمیزی بین آزادی و امنیت تبدیل کنند .

معاون استاندار فارس بیان کرد: عرصه ای را که امروز دشمن برای مقابله با انقلاب برخواسته است یقیناً مقتضیات خودش را می طلبد چون دشمن به صورت جنگ نرم با شیوه های پیچیده فرهنگی، اجتماعی و سیاسی خودش از درون می خواهد به این کشور ضربه بزند، البته طبیعی است دفاع فیزیکی و حتی بالا بردن توان دفاعی و نظامی،جزء دکترین نظامی هر کشوری محسوب می شود ولی صرفاً تکیه بر نیروی نظامی و قدرت فیزیکی کارساز نیست،بلکه حمایت های مردم، دفاع نرم، استفاده از شیوه های علمی و دانش بنیان امروزه می تواند تأثیر گذاری بهتر و به مراتب مفیدتری را برای مقابله با دشمن در کشور ایجاد کند و در این خصوص  اگر فعالیت های سیاسی ما در دانشگاه ها، دانش بنیان شود و مبتنی بر مسائل علمی امروز انجام پذیرد یقیناً تأثیرگذاری و مقابله آن با دشمن بهتر، مفیدتر و تأثیرگذارتر از گذشته خواهد بود چون شیوه جنگ دشمن تغییر کرده است.

فرماندار ویژه لارستان ادامه داد: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب و دولت های مختلف تأکید کرده اند که مراکز علمی ما ضمن اینکه برخوردار از فضای سیاسی باشند باید آن اصالت اصلی را که تحصیل علم و دانش هست از دست ندهندبنابراین تأکید ما هم بر همین است و بر همین مبناست ،چرا که بنده به همان اندازه که در شهرستان علاقه مندم رونق اقتصادی ، فعالیت اجتماعی و کارهای فرهنگی نهادینه شود و از نظر فرهنگی تقویت بشویم، به همان اندازه هم از فعالیت های سیاسی در شهرمان بویژه در دانشگاه ها حمایت خواهیم کرد و وظیفه اصلی ما بعنوان نمایندگان دولت در کنار سایر وظایف دیگر، بستر سازی برای فعالیت های سیاسی، آزاد، سالم و قاعده مند و قانونمند است و حمایت مان هم صرفاً بر همین مبناست و تا آنجائیکه قانون مشخص کرده است آن بستر را در فضای دانشگاه و چه در بیرون از دانشگاه فراهم می نماییم.

نماینده عالی دولت در شهرستان لارستان تصریح کرد:همچنین بایستی توجه داشته باشیم که کشور ما دارای چارچوب خاص اعتقادی هست و دارای ارزشهای دینی و اعتقادی خاصی است و ساختاری داریم که بایستی در قالب آن ساختار و در چارچوب قانون فعالیت های خودمان را ساماندهی نماییم. بنابراین تأکید بر این است که برای جلوگیری از آسیب زدن به خود و خانواده بعنوان یک دانشجو جلوگیری از آسیب زدن به اجتماع و مجموعه ای که در آن فعالیت می کنیم و نهایتاً جلوگیری از آسیب زدن به انقلاب، نظام، دولت و اسلام روشی را برگزینیم که بر بستر قانون حرکت کند تا زمینه ی ایجاد شود که بتوانیم فعالیت های سیاسی خودمان را ضمن اینکه علمی می نماییم ،قاعده مند و قانونمند هم باشد.

حسنی خطاب به دانشجویان تصریح کرد: سیاستی موفق خواهد شد که علمی باشد و شما که به دانشگاه آمده اید باید هر گونه فعالیتی که می کنید و اقداماتی که در ابعاد اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اجرایی انجام می دهید ، همه و همه بایستی مبنا و عصاره ی علمی داشته باشد نه اینکه بیاییم در دانشگاه حتی علم خودمان را حتی سیاست زده کنیم یا فرهنگ خودمان سیاست زده بشود لذا فعالیت های سیاسی قابل حمایت است اما این سیاست بایستی قاعده مند و قانونمند و در یک بستر علمی متناسب با دانشگاه حرکت کند و ارتقاء پیدا کند.

خبرنگار: روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان

نوشته شده در تاریخ:چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۹ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “از فعالیت های سیاسی در دانشگاهها حمایت می کنیم”

  1. لارستانی گفت:

    جناب. فرماندار به خاطر اینکه. فردی استکه به مسایل فرهنگی. واجتماعی. اهمیت. می. دهند. در جمع. دانشگاهیان وبه. خصوص. در مراسم های. بخش. اوز. حضور. پیدا میکنند

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1401 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین