چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۶:۱۰ب.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

توسعه فارس با توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی محقق می‌شود

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی، راهکاری مناسب برای توسعه استان فارس است. به گزارش میلاد لارستان به نقل از…

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی، راهکاری مناسب برای توسعه استان فارس است.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدرضا ظهیر امامی در کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی شیراز اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به بحران آب در استان و عدم فعالیت صنعت، توسعه صنایع پایین دستی در بخش پتروشیمی، اقدامی مناسب در راستای درآمدزایی و اشتغالزایی و در نهایت بهبود فضای اقتصادی استان است.

وی افزود: استان فارس در صنایع پایین‌دستی پتروشیمی فرصت‌های زیادی دارد که یکی از راه‌های توسعه این صنایع در استان، ایجاد پارک علم و فناروی پتروشیمی است که می‌تواند شرکت‌های فعال در این زمینه را در کنار هم قرار داده و دانش را به تولید و ثروت تبدیل کند.

ظهیر امامی با بیان اینکه ایجاد پارک علم و فناوری در حوزه پتروشیمی در فارس یک نیاز است، اظهارداشت: در حال حاضر پارک‌های علم و فناوری در حوزه پتروشیمی در کشورهای پیشرفته فعال است که ارزش افزوده بالایی را ایجاد می‌کند.

وی بیان کرد: بخش خصوصی فعال استان در بخش پتروشیمی باید در قالب کمیته‌ای، طرح جامع توسعه صنعت پتروشیمی استان را تهیه کنند تا آن را به بخش دولتی ارائه و مسیر حرکت و حمایت‌ها در استان باشد.

ظهیر امامی با بیان اینکه وجود نیروی متخصص در صنعت پتروشیمی یکی از ویژگی‌های استان فارس است، افزود: اگر بخش خصوصی در انجام امور منفعلانه عمل کند، نمی‌توان انتظار حمایت از بخش دولتی داشت و لذا باید تلاش شود تا از فرصت و ظرفیت فارس در بخش پتروشیمی استفاده مناسب شود.

وی با بیان اینکه با توجه به بخش پتروشیمی می‌توان به آینده استان امیدوار بود، گفت: حرکت در بخش پتروشیمی استان نیازمند طرح، نقشه راه و استراتژی مشخص است.

ظهیرامامی تصریح کرد: باید به دنبال راهکارهای جدید در استفاده از ظرفیت‌های بالقوه برای توسعه صادرات استان باشیم که توسعه صنعت پتروشیمی در استان نیازمند توسعه صنایع پایین دستی در بخش پتروشیمی است.

عادل زاده یکی از فعالان بخش پتروشیمی نیز در این جلسه گفت: قابلیت سیاست‌گذاری در استان‌ها در صنایع پایین‌دستی در بخش پتروشیمی وجود دارد که استان فارس نیز ظرفیت‌های ویژه‌ای در این بخش دارد.

وی با اشاره به بحران آب در استان فارس افزود: نیاز است در استان فارس شهرک‌ها و یا مجموعه‌هایی در زمینه پتروشیمی متناسب با سیاست‌های کلان کشور ایجاد شود که این مهم نیازمند حمایت‌های ویژه است.

عادل‌زاده بیان کرد: نقشه راه و طرح توسعه بخش پتروشیمی استان باید توسط بخش خصوصی فارس تهیه شود که بر اساس آن گروه‌هایی را با هدف‌گذاری مشخص در استان تعریف شود و گروه‌ها را به هم مرتبط کرد که در این زمینه اتاق شیراز می‌تواند محور باشد.

وی اظهارداشت: بدون جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای فعالیت در عرصه پتروشیمی، موفق نخواهیم شد که این مهم نیز باید مورد نظر قرار داشته باشد.

 

نوشته شده در تاریخ:جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۴ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین