چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۲ق.ظ
::آخرین مطلب 3 ساعت پیش | افراد آنلاین: 3

گزارش/فیاض پور رفت؛ فولادی سرپرست شد+عکس

مراسم تکریم معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش لارستان و معارفه سرپرست جدید این اداره با حضور مسئولان استانی و شهرستان برگزار شد. به گزارش میلاد لارستان؛ طی آیینی…

مراسم تکریم معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش لارستان و معارفه سرپرست جدید این اداره با حضور مسئولان استانی و شهرستان برگزار شد.

به گزارش میلاد لارستان؛ طی آیینی با حضور مسوولان استانی شهرستانی، جمعی از فرهنگیان، خیرین و اقشار مختلف مردم مراسم تکریم معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش لارستان و معارفه سرپرست جدید این اداره برگزار شد.

در این مراسم، معاون سیاسی فرماندار ویژه لارستان در سخنانی ضمن عرض تسلیت به بازماندگان زلزله غرب کشور به ویژه استان کرمانشاه، اظهار داشت: از طرف مجموعه شهرستان لارستان برای یاری رسانی به حادثه دیدگان و هموطنان اعلام آمادگی شده است.

راسخی با اشاره به جایگاه آموزش و پرورش، این سازمان را بسیار بزرگ و پیچیده خواند و افزود: کار آموزش، فرهنگ سازی و نیروسازی از وظایف حساس آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه تغییر در جوامع پویا امری عادی و با هدف پیشرفت در کارها انجام می شود، تصریح کرد: تلاش ها و اقدامات محمد فیاض پور در مدیریت آموزش و پرورش لارستان قابل تقدیر است و بنا به ارزیابی های صورت گرفته، این نهاد همیشه در زمره ادارات برتر قرار داشته است.

در ادامه رییس پیشین آموزش و پرورش لارستان با اشاره به برخی از عملکرد ۳ ساله خود در آموزش و پرورش لارستان پرداخت و گفت: در طول این مدت سعی شد تا با یک کار تیمی و جمعی، تعامل با سازمان ها و ادارات، استفاده از پتانسیل خیرین و معتمدین، مشورت گرفتن از اولیا و مربیان، بهره گیری از ارشادهای علما برنامه ریزی و حول محور و سیاست مدون کارها انجام شود.

محمد فیاض پور با اشاره به اینکه سعی زیادی برای مرکزیت و محوریت دادن آموزش و پرورش لارستان در جنوب فارس صورت گرفت که نمونه آن برگزاری بیش از ۴۰ برنامه با حضور سایر شهرستانها در لار بود، خاطر نشان کرد: تاکید بر استفاده از روش های نوین آموزشی باعث شد تا ۳ مرکز هنرستان هوانوردی، مدرسه الکترونیک خور و مدرسه آفرینش بدون کیف در لارستان تاسیس شود.

مدیر سابق آموزش و پرورش لارستان با هشدار نسبت به اینکه آمار مدارس فرسوده در این شهرستان بسیار بالاست و به همین جهت تلاش های زیادی برای ایجاد نهضت مدرسه سازی صورت گرفت، یادآور شد: با مشارکت خیرین و دولت ۳۰ پروژه اجرایی شد که البته هنوز مدارس زیادی در لارستان نیاز به بهسازی و مقاوم سازی دارند.

فیاض پور با اذعان به اینکه بنا بر آمار نزدیک به ۹۰ مدرسه فرسوده در لارستان وجود دارد، تصریح کرد: در طول این مدت، مدارس شهرها و روستاهای گاوبست، علی آباد، زروان، دهکویه، سالن دهکویه، لطیبی، چاه نهر، کورده، بنارویه، کانون بنارویه، شهرک اندیشه لار، شرفویه، سالن اندیشه لار، فاز ۲ باشگاه فرهنگیان، قاسمی لار، بریز، ۸ نمازخانه توسط بنیاد نیک اندیشان هاشمی زاده و غیره بهسازی و نوسازی شده است.

وی با بیان اینکه سهم خیرین در بهسازی مدارس امیرکبیر، ابن سینا و کمیل لار به اتمام رسیده و منتظر ۵۰ درصد سهم دولت است، خاطر نشان کرد: کلنگ سالن شهید زرگری زده شده اما تاکنون بودجه ای برای آن اختصاص نیافته است و ۳ پروژه بازسازی مدارس دهخدا، شهید قنادی و احداث پژوهش سرای دانش آموزی در دست اقدام است.

وی یکی از مشکلات پیش روی آموزش و پرورش لارستان را در زمینه نیروی انسانی دانست و عنوان کرد: ۶۰ درصد نیروهای آموزش و پرورش لارستان غیربومی هستند.

فیاض پور از جذب ۱۵۰ نیروی بومی طی چند سال اخیر به آموزش و پرورش لارستان خبر داد و افزود: هنوز در زمینه نیروی انسانی مشکلات زیادی وجود دارد.

مدیر اسبق آموزش و پرورش لارستان ایجاد مجتمع های تفریحی و ورزشی، کلینیک رفاهی، مجتمع بازنشستگان و راه اندازی دانشگاه فرهنگیان را از نیازهای اساسی فرهنگیان در لارستان دانست و تاکید کرد: برای تحقق این خدمات رفاهی نیاز به پیگیری مسوولان در سطح ملی است.

وی با تاکید بر اینکه در امورات اداری هیچگاه مسایل جناح و گرایش سیاسی را دخالت ندادم، گفت: آموزش و پرورش جای سیاست زدگی و سیاست بازی نیست و این نهاد مرکز تولید فکر، آزادی خواهی، عدالت محوری، اخلاق و معرفت اسلامی است.

فیاض پور از اختصاص ۴۵۰ دستگاه کولر، ایزوگام ۴۰ مدرسه و وعده انجام ۲۰ هزار متر دیگر ایزوگام، ۴۰ دستگاه بخاری تابشی به مدارس شهر و روستا طی سالیان اخیر خبر داد و یادآور شد: سقف وام فرهنگیان از ۴ میلیون تومان به ۱۵ میلیون تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در سه سال اخیر ۸۰۰ میلیون تومان کتاب برای مراکز کنکوری و پیش دانشگاهی خریداری شد، افزود: طی سالیان اخیر رشد قبولی کنکوری ها به لحاظ کمی و کیفی افزایش داشته اما کافی نیست.

مدیر سابق آموزش و پرورش لارستان اضافه کرد: افتتاح آزمایشگاه نانو، احداث ۲ زمین چمن مصنوعی کفپوش سالن پیام زینب(س) از دیگر اقدامات انجام شده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی  آموزش و پرورش فارس نیز در سخنانی گفت: یکی از شاخص های مهم برای تعیین توسعه یافتگی کشور ها و مقایسه آنها  ، حاکمیت نگرش علمی بر جامعه است.

غلامعلی حق شناس با اشاره به ویژگی های برخی از کشور های توسعه یافته و موفق دنیا در زمینه  اقتصاد گفت: برخورداری از منابع مختلف زیرزمینی عامل توسعه کشورها نیست، چنانچه بسیاری از کشور ها با وجود منابع سرشار ، در ابتدای راه توسعه قرار دارند .

وی با بیان اینکه ما نیز برای دستیابی به اقتصادی پایدار نیازمند حرکت در مسیر توسعه و توجه به نگرش علمی هستیم” افزود: دستیابی به توسعه پایدار حق همه مردم ، بویژه نسل  آینده است و  پایه این توسعه علم و راه رسیدن به این علم  آموزش است و این آموزش زمانی موثرخواهد بود که  منجر به تغییر رفتار و نگرش  شود .

حق شناس تاکید کرد :برخورد علمی و کارشناسی با هر مشکلی منجر به حل آن مشکل خواهد شد ، چنانچه رفتار های غیر تخصصی و غیر کارشناسی نیز مشکلات را دوچندان می کند.

وی دوران ابتدایی را اساس و آغاز آموزش عنوان کرد و گفت: برای تغییر رفتار و نگرش در جامعه باید از دوران کودکی آموزش های  افراد جامعه را در دستور کار قرار داد تا زمینه توسعه در همه زمینه ها برای کشور فراهم شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی  آموزش و پرورش فارس گفت: دانش آموزان امروز مدیران فردای جامعه ما هستند و این معلمین و فرهنگیان هستند که می توانند با آموزش صحیح ،نگرش علمی  درستی را در آینده سازان جامعه ایجاد کنند.

حق شناس گفت:نیاز امروز آموزش و پرورش ما، معلمین و انسان های توسعه یافته ای است که با وجود کمبود منابع مختلف، از امکانات موجود به نحو شایسته برای ارتقاء نظام تعلیم و تربیت استفاده می کنند.

به گزارش میلاد لارستان؛ در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات محمد فیاض پور رییس پیشین اداره آموزش و پرورش شهرستان لارستان ،علی فولادی به عنوان سرپرست این اداره منصوب شد.

 

نوشته شده در تاریخ:سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۵:۰۴ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “گزارش/فیاض پور رفت؛ فولادی سرپرست شد+عکس”

  1. لاری گفت:

    آموزش و پرورش لارستان که در اثر نبود مدیران با کفایت جایگا هش تضعیف شده بود آقای فیاض پور توانستند تا حدودی ترمیم کنند که جای تشکر و قدردانی دارد

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین