چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۹:۵۵ب.ظ
::آخرین مطلب 34 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 2

آنچه را باید از بزرگترین کارخانه تولید کننده ‹‹فوم›› جنوب کشور در لارستان بدانید!+عکس

بهانه نامگذاری سال ۱۳۹۷ به نام «حمایت از کالای ایرانی» ما را بر آن داشته تا روال گذشته خود مبنی بر معرفی و حمایت از کالاهای تولیدی در شهرستان لارستان…

بهانه نامگذاری سال ۱۳۹۷ به نام «حمایت از کالای ایرانی» ما را بر آن داشته تا روال گذشته خود مبنی بر معرفی و حمایت از کالاهای تولیدی در شهرستان لارستان را به شکلی منسجم تر دنبال کنیم و این بار به سراغ شرکت تولید کننده فوم به نام شرکت «لارین فوم» که کاربرد بسیاری در ساختمان سازی دارد، رفته ایم تا با معرفی آن گامی در راستای حمایت از سرمایه گذاران لارستانی و همچنین حرکت به سمت اشتغال جوانان این خطه برداریم.

میلاد لارستان: در ابتدا خودتان را معرفی نموده و مسئولیت خود را بیان نمایید؟

عبدالهادی عزیزپور مهندس برق و هم اکنون مسئول کنترل کیفیت شرکت لارین فوم هستم.

میلاد لارستان:  از چه سالی شرکت شما کار خود را آغاز و نام محصولات خود را بیان نمایید؟ 

از سال ۱۳۹۰ بصورت رسمی کار خود را آغاز نمودیم و محصولات ما در زمینه بلوک فوم، انواع ورقه های پلی استایرن و پانل های دیواری مخصوص زلزله است. در ادامه در نظر داریم اگر حمایت های لازم از ما بشود فوم های تزریقی را نیز به محصولات خود اضافه کنیم.

 

میلاد لارستان:  کاربرد محصولات شما در کجاست؟

بیشترین کاربرد محصولات تولیدی شرکت در ساختمان سازی (سقف و دیوار و….) و همچینین سد سازی، پل سازی (در قسمت بتن ریزی) کاربرد دارد.

میلاد لارستان:  بخش های مختلف شرکت را بیان نمایید؟

قسمتهای تولید، فروش و آزمایشگاه کنترل کیفیت از بخش های مختلف شرکت لارین فوم است.

میلاد لارستان: در شرکت شما برای چند نفر شغل ایجاد شده است؟

ما به صورت مستقیم برای ۱۵ نفر شغل ایجاد و سعی کرده ایم از جوانان لاری و لارستانی استفاده نماییم و به صورت غیرمستقیم بخاطر حضور نمایندگان ما در مناطق مختلف برای ۴۰ نفر اشتتغال غیرمستقیم ایجاد شده است.

میلاد لارستان:  آیا بجز شما در منطقه تولیدکننده دیگری نیز وجود دارد؟

در منطقه جنوب کشور شرکت ما (شرکت لارین فوم پویای جنوب) یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده فوم است. البته در سال های اخیر در شهرستان های هجوار شرکت های کوچک تولیدی این محصول ایجاد شده که این امر نیز فروش را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

 

میلاد لارستان:  کیفیت و قیمت محصولات خود نسبت به رقبا چگونه ارزیابی می کنید؟

کیفیت محصولات ما استاندارد های اداره استاندار را دارد که این امر باعث شده از شهر ها و شهرستان های هجوار جهت خرید محصولات به ما مراجعه کنند.

میلاد لارستان:  فعالیت شرکت شما در چه سطحی است؟

با توجه به تحریم های موجود و اینکه مواد اولیه ما بیشتر از پتروشیمی ها تامین می شود در نتیجه نسبت به گذشته فعالیت ما بسیار کمتر شده است. البته وضعیت تورم و اقتصاد نیز بر کاهش فعالیت های ما نقش داشته اند و باعث کاهش تولید و کمتر شدن کارگران ما شده است. در گذشته ما دارای دو شیفت کاری بوده ایم و تولید بالایی داشته ایم اما الان در یک شیفت کار می کنیم.

میلاد لارستان:  انتظارات شما از مسئولین و مردم چیست؟

متاسفانه حمایت کافی از تولیدات شهرستان نه توسط مسولین و نه توسط مردم صورت نمی گیرد به گونه ای که  برخی از ادارات که در زمینه ساخت مشغول هستند از تولیدات لار حمایت چندانی نمی کنند و بیشتر محصولات شهرهای دیگر را خریداری می کنند و  پیمانکاران نیز با توجه به قیمت کمتر بلوک های سیمانی بیشتر از آنها استفاده می کنند و به این نکته توجه نمی کنند که استفاده از فوم در ساختمان، در هنگام زلزله در حد زیادی از صدمات وارده به ساختمان و صدمات جانی به ساکنان ساختمان جلوگیری می کند.

مسيولین شهر نیز همکاری لازم را با تولید کنندگان ندارد و به ندرت پای درددل تولید کنندگان می نشینند البته قول هایی می دهند که اکثریت این قول ها عملی نمی شود و فراموشی سپرده می شود.

اگر مسولین بتوانند ادارات و سازمان های دولتی و غیردولتی را موظف کنند که از محصولات تولیدی لارستان استفاده کنند هم به اشتغال جوان لارستانی کمک کرده اند و هم ما را در پیشرفت کار و صنعت لار یاری رسانده اند.

میلاد لارستان:  آیا در زمینه بازاریابی نیز فعالیت دارید؟

بله، بیشتر بازاریابی ما از طریق نمایندگان فروش در شهرستان ها صورت می گیرد و آنها این کار را برای ما انجام می دهند.

 

میلاد لارستان:  آیا برنامه صادرات را نیز دارید؟

در حال حاضر بخاطر حجم زیاد فوم نمیتوان صادرات را انجام داد اما اگر حمایت ها صورت پذیرد امکان دارد بتوانبم فوم های فشاری را پس از تولید صادر نیز کنیم.

میلاد لارستان:  با توجه به شعار امسال، بعنوان یک تولید کننده راههای حمایت از تولیدکنندگان را چه می بینید؟

این شعار در واقع برای تولیدکننده نیست و برای مسئولین است که با دادن وام های کم بهره و حمایت از تولیدکنندگان باعث رونق کسب و کار شوند. ما زمانی که میخواستیم شرکت را بسازیم آنقدر ما را معطل کردند وشرایط را سخت کردند که از گرفتن وام منصرف شدیم.

کاری که ما انجام داده ایم از لحاظ نوآوری کاری جدید بوده است و تابحال تولیدی در سطح منطقه نداریم که این محصول را با این تولید کند.

میلاد لارستان:  کلام آخر؟

از مسئولین و مردم توقع می رود که نگذارند تولید کنندگان دلسرد شوند و با حمایت های خود باعث دلگرمی شوند. از ادارات مالیات و دارایی نیز توقع می رود بیشتر با ما همکاری کنند و سدها را از جلوی تولیدکنندگان بردارند.

 

 

نوشته شده در تاریخ:دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۴:۱۱ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “آنچه را باید از بزرگترین کارخانه تولید کننده ‹‹فوم›› جنوب کشور در لارستان بدانید!+عکس”

  1. ناشناس گفت:

    سلام لطفا شماره تماس جهت سفارش

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین