شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۷:۰۲ق.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

گزارش جعفرپور از راه تا فرودگاه، راه آهن، گاز و منطقه ویژه اقتصادی

نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی با حضور در نماز جمعه شهر لار درخصوص عملکرد خود طی سالهای گذشته گزارشی ارائه کرد. به گزارش میلاد لارستان جمشید جعفرپور در…

نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی با حضور در نماز جمعه شهر لار درخصوص عملکرد خود طی سالهای گذشته گزارشی ارائه کرد.

به گزارش میلاد لارستان جمشید جعفرپور در آستانه سومین سال از دومین دوره نمایندگی اش در مجلس شورای اسلامی در روز جمعه ۱۱ خردادماه ۹۷ با حضور در مسجد جامع شهر لار پیش از خطبه های نماز جمعه به ارائه گزارش عملکردش طی مدت اخیر پرداخت.

وی در این گزارش با بیان اینکه در حوزه راه  چند جهت در حال فعالیت هستیم، اظهار داشت: از سمت جهرم در حال حاضر تا دهکویه راه دوبانده شده و تلاش می شود از دهکویه تا روستای بریز نیز کار دوبانده سازی سرعت بگیرد.

اتمام حفاری تونل وحدت در جاده لار-جهرم تا پایان تابستان

نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از سرعت اجرای پروژه تونل دوم وحدت در جاده لار-جهرم، افزود: این طرح به طول ۷۷۰ متر در  حال انجام است و در واقع هر روز می توان ۳ متر تونل حفر کرد و این کار دارای روند طولانی و مشکلات خاص خود است.

جعفرپور با بیان اینکه  برای حفر این تونل بودجه ۳۷ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است، ابراز امیدواری کرد تا آخر تابستان کار حفاری تونل به پایان برسد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از اتمام حفاری تونل «بالنگستان» در مسیر بیرم تا پایان تابستان خبر داد و تصریح کرد: طی دیداری که با وزیر راه و شهرسازی داشته ایم مجور ۴۹کیلومتر محور دوبانده در این مسیر گرفته شده است و هم اینک در حال واگذاری است و انتظار می رود کار اجرای این پروژه در امسال صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه ممکن است به دلیل مشکلات نقدینگی و مطالبات پیمانکاران کار با کندی هایی روبرو شود، خاطر نشان کرد: در واقع کل مسیر حوزه شهرستان لارستان از محور جهرم تعیین تکلیف شده که بخشی از آن به بهره برداری رسیده و بخشی در حال کار و بخشی نیز در حال واگذاری به پیمانکار برای انجام کار است.

برنامه ریزی برای دوبانده کردن محور اوز-خنج

نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کار دوبانده سازی ۱۰ کیلومتر از محور بندرعباس-لار در حال انجام است، عنوان کرد: در حال حاضر بحث آزادراه محور لار به بندرعباس مطرح که باعث تحت الشعاع قرار دادن ایجاد مسیر دوبانده شده، زیرا اگر قرار بر آزاد راه باشد کار به گونه ای دیگر باید صورت پذیرد.

جعفرپور با اذعان به اینکه تمام مسیر لار به بستک که یک خواسته عمومی بود دوبانده کردن این مسیر در بودجه امسال وارد شده و می تواند این مسیر باعث رونق کسب و کار منطقه شود، ادامه داد: در حال حاضر ۳ کیلومتر از مسیر به بهره برداری رسیده و طی هفته های گذشته ۱۶ کیلومتر دیگر از مسیر کلنگ زنی شده است.

وی از انجام مراحل پایانی دوبانده شدن محور گراش-اوز خبر داد و افزود: قدم بعدی حرکت به سمت دوبانده سازی مسیر اوز به خنج است که باید با برنامه ریزی این کار صورت گیرد.

بهره برداری از ترمینال خارجی فرودگاه لارستان پس از ۱۴ سال

نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترمینال خارجی فرودگاه بین المللی لارستان که عملیات اجرایی آن از سال ۸۳ کلید خورده، اکنون به پایان رسیده و در مرحله نصب تجهیزات قرار دارد، ابراز امیدواری کرد: بعد از ماه مبارک رمضان با حضور وزیر راه و شهرسازی ترمینال خارجی فرودگاه بین المللی لارستان افتتاح و سالن فعلی نیز برای پروازهای داخلی در نظر گرفته شود.

این مسئول با بیان اینکه کار توسعه پارکینگ هواپیمایی در فرودگاه لارستان با هدف خدمات دهی همزمان به ۳  هواپیما در حال انجام است، یادآور شد: این پروژه با هزینه ای بالغ بر ۶ میلیارد تومان در حال اجراست.

پروازهای فرودگاه لارستان افزایش می یابد

وی تصریح کرد: برای افزایش پروازها با شرکت های مختلفی صحبت شده و قول ها و توافقات اولیه نیز گرفته شده و امید می رود تا پایا تابستان افزایش پروازهای داخلی و خارجی را داشته باشیم.

جعفرپور با اشاره به اینکه مجوز احداث راه اهن لار به زاهدمحمود به بخش مربوطه ارسال شده تا شرکت تامین کننده این کار انتخاب شود، خاطر نشان کرد: در گذشته مطالعات اولیه این پروژه صورت گرفته بود اما این مطالعات باید به روزآوری شود.

وی ادامه داد: کار دیگر برای تسهیل مسیر که در تابستان به پایان خواهد رسید پل ۳۰۰متری است که بر روی رودخانه شور در مسیر زاهدمحمود با هزینه ۳ میلیارد تومانی زده خواهد شد.

بیمارستان لارستان به CT SCAN جدید مجهز می شود

نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از بهره برداری از  بخش جدید اورژانس بیمارستان امام رضا(ع) لار، گفت: در بیمارستان به همت بنیادخیریه هاشمی زاده پلی کلینیکی در حال ساخت است که باید از خیرین تقدیر و تشکر کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از خرید یک دستگاه سی تی اسکن ۱۲۸ اسلاید با هزینه حدود ۷ میلیارد تومان به همت خیرین با مشارکت دولت خبر داد و افزود: مجوز تکمیل بیمارستان ۳۲ تختخوابی  جویم نیز گرفته شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری درمانگاه تامین اجتماعی لارستان به همت خیرین و با حضور وزیر رفاه اجتماعی به بهره برداری رسید، یادآور شد: این درمانگاه پس از یکسال به پلی کلینیک ویژه تبدیل می شود که در پی این مهم شاهد خدمات بیشتر و متنوع تری در درمانگاه خواهیم بود.

جعفرپور خاطر نشان کرد: کلنگ احداث بیمارستان ۶۴ تختوخوابی تأمین اجتماعی لارستان نیز با قول خیر این پروژه به زمین زده شده و امید می رود بزودی کار ساخت آن اغاز شود.

لارستان به مرکز صدور پلاسمای خون در جنوب کشور تبدیل می شود

نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر توسعه و تجهیز سازمان انتقال خون به دلیل نقش موثر آن در پشتیبانی از خدمات بیمارستانی، تصریح کرد: هم اکنون کار بازسازی عظیمی در انتقال خون لارستان در حال انجام است و هم چنین «سانتریفیوژ» جدید نیز در آنجا مستقر شده و به دنبال این هستیم لارستان را مرکز صدور پلاسمای خون در جنوب کشور تبدیل کنیم.

وی به اخذ مجوز رسمی برای دفتر خبری لارستان اشاره و تجهیز این مرکز به امکانات و دستگاه های مورد نیاز خبر داد و گفت: این اتفاق یک تحول در حوزه خبری لارستان خواهد بود زیرا از مطالبات مردم بوده است که خبرهای لارستان در کشور منتشر شود.

رادیو لارستان نیازمند تأمین بودجه است

جعفرپور از پیگیری اخذ مجوز رادیو لارستان خبر داد و خاطر نشان کرد: توافقات اولیه این کار نیز گرفته شده است ولی بدلیل هزینه زیاد آن بدنبال جذب منابع آن هستیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: کانون فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس را نیز در لارستان مستقر کردیم که بتوانیم مساجد را در حوزه انتخابیه فعال تر کنیم.

احداث ۶ چمن مصنوعی در بخش های لارستان

وی با بیان اینکه کار بهینه سازی و بازسازی ورزشگاه تختی شهرقدیم لار در حال انجام است، یادآور شد: برای اتمام خوابگاه و استخر ورزشگاه نیز قول هایی از وزیر ورزش گرفته شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه در مورد زمین چمن مصنوعی زیرسازی ها به پایان رسیده و چمن آن باقی مانده که مجموع هزینه آن بالغ بر ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است، گفت: برای احداث ۶ زمین فوتسال چمن مصنوعی در بخش های لارستان قول گرفته ایم که هر کدام بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت.

جعفرپور ادامه داد: احداث چمن مصنوعی و ورزشگاه بیرم و روشنایی آن در دستور کار امسال قرار گرفته است تا به انجام برسد.

نهایی شدن منطقه ویژه اقتصادی لارستان در ماههای آتی

وی تصریح کرد: کار گازرسانی به مرکز شهرستان صورت گرفته و گازرسانی به بخش ها نیز با هزینه ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان در حال انجام است.

نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی لارستان در گذشته به تصویب دولت رسیده و اکنون منتظر تصویب آن در صحن علنی مجلس شوراس اسلامی هستیم، ابراز امیدواری کرد: این مهم طی دو الی سه ماه آینده نهایی شود.

وی اضافه کرد: برای منطقه ویژه اقتصادی لارستان ۱۰۰۰ هکتار زمین در نظر گرفته شده است.

جعفرپور اضافه کرد: در این مدت خانه امید بازنشستگان و بهسازی هتل جهانگردی لارستان در حال پیگیری است که زمان بر است اما ما پیگیر این اتفاقات در منطقه هستیم.

رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی در پاسخ به منتقدین خود مبنی بر علت بازپس گیری طرح سوال از رییس جمهور در مورد موسسه کاسپین، گفت: طرح سوال از رییس جمهور مربوط به سال گذشته است و تابحال حدود ۹۵ درصد از افراد اصل مطالبات خود را دریافت کرده اند و حدود ۵ درصد از افرادی که بالای ۲۰۰ میلیون سرمایه گذاری کرده بودند باقی مانده اند و از طرفی بخاطر مسائل حساس امروز کشور، در این شرایط سوال از رئیس جمهور به صلاح کشور نبود.

وی در پایان از خیرین قدردانی و از مسئولین ادارات، فرماندار و امام جمعه به جهت حمایت ها و همکاری در کارها تشکر کرد.

 

نوشته شده در تاریخ:جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۵:۰۲ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “گزارش جعفرپور از راه تا فرودگاه، راه آهن، گاز و منطقه ویژه اقتصادی”

 1. عزيزالله گفت:

  جناب دکتر جعفرپور پارسال فرموديد ۱۵ميليارد تومان براي راههاي ارتباطي جهرم لار بندر در حوزه استحفاظي لارستان جذب شد ه،چرا از ۱۵ميليارد تومان کمتر از نصف ان جذب لار شد و مابقي نماينده محترم جهرم از دست لارستان خارج کردند ؟چرا فرودگاه جهرم با کمترين مسافر و با حدود کمتر از شش ماه از راه اندازي مجدد فرودگاه ،چهار پرواز هفتگي به تهران دارد و بزودي پرواز مشهد ايجاد خواهد شد و فرودگاه لار با بيش از بيست سال سابقه سه روز در هفته پرواز تهران ،مگر نميشود در روزهاي ديگر هفته با هواپيماهاي کوچکتر پرواز لار به تهران با اينهمه حجم مسافر که بليط ان هم گير نمي ايد راه اندازي کرد ؟ .لطفا توضيح دهيد چرا منطقه ويژه اقتصادي جهرم پشتيبان بندرشهيد رجايي و باهنر و مشمول بندر خشک شده است ؟ لطفا توضيح فرماييد انتقال اب از خليج فارس که براي لامرد در حال انجامد براي لار به کجا انجاميد ه است ؟به گفته کارشناسان امر مقرون به صرفه ترين راه انتقال اب از خليج فارس از طريق منطقه لارستان است .،ارتقاي دانشکده به دانشگاه علوم پزشکي و ارتقاي سه اداره کل که مصوبه ان مسکوت مانده در چه مرحله ايست؟.در بعد فرهنگي ارتقاي اداره کتابخانه لارستان به کل ، مانده به ساخت کتابخانه مرکزيست ،ارتقاي اداره فرهنگ و ارشاد به کل در دستان شماست ،و همچنين تاسيس راديو لارستان بي برو برگرد منوط به مجوز کميسيون فرهنگي و شوراي انقلاب فرهنگي که خود جنابعالي عضو ان هستيد مي باشد ،ممنون ميشوم که جواب اين سوالات را در سايت ارزشمند ميلاد لارستان که پيگير مطالبات به حق مردميست درج نماييد

 2. ناشناس گفت:

  سلام قراربودترمیتال فرودگاه ۲۲بهمن پارسال افتتاح بشه
  طرح آب ازخلیج فارس چی شد ؟
  چراشهرستان بغل دست ما محرومه ولی لارمحروم نیست چرادنبال بر کردوندن نیستید با این کمی امکانات وبدی هوا

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین