سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲:۰۸ب.ظ
::آخرین مطلب 1 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

 پتانسلهای گردشگری منطقه لارستان و زیرساخت های فراموش شده

با یک بررسی میدانی متوجه خواهیم شد که منطقه لارستان دارای پتانسیلهای ویژه و منحصر به فرد گردشگری (تاریخی،طبیعی و درمانی) می باشد ولی متاسفانه به جهت برخی سهل انگاری،‌برخی…

با یک بررسی میدانی متوجه خواهیم شد که منطقه لارستان دارای پتانسیلهای ویژه و منحصر به فرد گردشگری (تاریخی،طبیعی و درمانی) می باشد ولی متاسفانه به جهت برخی سهل انگاری،‌برخی بی توجهی  مسئولان کشوری و نیز اراده ضعیف خودمان  این فرصتها مغفول مانده اند و لارستان از نظر جذب گردشگر  و توریسیم سهم بسیار ناچیزی را به خود اختصاص داده است. وقتی به آمارها مراجعه کنیم رشد خوبی را نسبت به سالهای قبل می بینیم ولی با مراجعه به بازار و سهم اشتغال زایی این صنعت دقیقا نتیجه منفی و عکسی را ملاحظه خواهیم نمود.

 به عنوان مثال  برکه ها و آب انبارها خود یک نمونه از هزاران نمونه فرصت می باشند که برای گردشگران چه داخلی و چه خارجی می تواند تازگی و زیبایی منحصر  به خود را داشته باشد چرا که شاید ماهها که سالهای سال در کنار این نعمتهایی که اجدادمان برای ما به یادگار گذاشته اند سر سری می گذریم ولی غافل از اینکه برای خیلی ها جذابیت خاص خود را دارند و حاضر هستند کلی هزینه کنند که بتواند این بناها و زیباییها را از نزدیک ببیند.فلذا با توجه به تفاسیر  فوق در می یابیم با حرف به جایی نخواهیم رسید و عمل در کنار گفتار هست که می توانیم در منطقه حرفی برای گفتن داشته باشیم.

با مروری بر فرصتهای بی نظیر گردشگری در منطقه لارستان و با توجه به بررسی های صورت گرفته می توان دریافت که این منطقه از خیلی  از مراکز استانها و شهرها در حوزه گردشگر پذیری غنی تر بوده و هست. به عنوان مثال  فرصت گردشگری تنها در مورد شهر لار می تواند شامل آب انبارها،برکه ها،بازار قیصریه ،کاروانسراها،باغ نشاط و مجموعه ملحقات آن،قلعه اژدها پیکر،بافت تاریخی و قدیم شهر ، خانه های سنتی موجود در قلب شهر قدیم و.. باشد. این پتانسیل در جای جای منطقه لارستان بسیار بیشتر و گسترده تر خواهد بود

فرودگاه بین المللی که خود فرصت و نعمت خوبی جهت جذب توریست درمانی با توجه به بیمارستانهای خوب منطقه می باشد و همین طور اکوتوریسم  که بخش کوچکی از فرصتهای گردشگر پذیر این شهر می باشد همه و همه مغفول مانده و ما همیشه دنبال خلق یک فرصت برای گردشگری شهرمان هستیم غافل از اینکه فرصتهای خدادادی موجود در منطقه را پا روی آن گذاشته و نمی بینیم و به دور دستهایی نگاه می کنیم که هیچ وقت آن مدینه فاضله ای که برای آینده تجسم می کنیم محقق نخواهد شد.

با یک برنامه ریزی منسجم و کارشناسی شده (در یادداشت بعدی توضیحات و روشهای آن را توضیح خواهیم داد)  در این مسیر امید است بتوانیم از فرصتهای پیش رو حداکثر بهره برداری نموده و  بخش خصوص را در در مسیر دخیل نماییم.و این زمانی محقق خواهد شد که با برنامه زیری کوتاه مدت،میان مدت و بلند مدت در حوزه گردشگری و با توجه به پتانسیلهای موجود بتوانیم به این مهم دست بیابیم.

 

ادامه دارد

محمد رحیمی منصورخانی-

مدیر جهانگردی لارستان

 

نوشته شده در تاریخ:شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

3 Responses to “ پتانسلهای گردشگری منطقه لارستان و زیرساخت های فراموش شده”

 1. لاری گفت:

  غیب گفته این آقا…..!!!

 2. فرهاد گفت:

  گردشگران عموما به دنبال آب و ابشار و درخت و جنگل هستند

  • محمد رحیمی منصورخانی گفت:

   فرعاد عزیز اینجور نیست که گردشگران دنبال آب و آبشار و درخت هستند.آیا این را میدانید کشورهای اسکاندینوای عاشق گرمای ۵۰ درجه تابسان مکانی مثل لار هستند؟.در این کشورها با توجه به اینکه در طول شبانه روز نهایتا یک ساعت آفتاب می بینند و همین امر باعث کمبود ویتامین د در بدن آنها میشه و بهترین مکلن برای این گردشگران شهری مثل لار هست.گردشگر همیشه دنبال سبزه و درخت نیست.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین