جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲:۲۴ب.ظ
::آخرین مطلب 17 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

معاون وزیر ورزش: افتتاح رصدخانه لارستان کار بزرگی است؛ بوم گردی در لارستان توسعه یابد

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در استان فارس نیر تشکل کارافرینی داریم که برای ۳۰۰ نفر اشتغالزایی کرده است، بحث افتتاحیه رصدخانه نیز موضوع کوچکی نیست…

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در استان فارس نیر تشکل کارافرینی داریم که برای ۳۰۰ نفر اشتغالزایی کرده است، بحث افتتاحیه رصدخانه نیز موضوع کوچکی نیست این استارت کار بزرگی است حتماً یکی از منابع حضور گردشگران در بحث های علمی و پژوهشی خواهد شد.

به گزارش میلاد لارستان محمدمهدی تندگویان در جشنواره ملی کارآفرینی، گردشگری و جوان که با حضور بیش از ۵۰ نفر از کارآفرینان برتر کشور به میزبانی شهر لار برگزار شد، با بیان اینکه استان فارس جزو استان های پر کار در حوزه جوانان بوده و هست، اظهار داشت: در ابتدای دولت تدبیر و امید ما زیر ۱۰۰ تشکل در حوزه جوانان داشتیم و امروز ۲۲۰۰ تشکل فعال در سراسر کشور داریم و امیدواریم تا پایان این دولت به مرز ۶ هزار تشکل هم برسد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی امروز کشور باعث شده ما وارد یک جنگ دوباره شویم با این تفاوت که به شدت از آن جنگ هشت ساله دفاع مقدس سخت تر است زیرا معیشت مردم را نشانه گرفته، وضعیت اقتصادی کشور را به هم ریخته و هیچ راه حلی جز حضور جوانان برای پیروزی وجود ندارد، افزود: همانطور که در دوره هشت سال دفاع مقدس کشور را جوانان اداره کردند اکنون نیر به حضور جوانان نیاز است.

معاون وریر ورزش و جوانان تصریح کرد: تمام فرماندهان شهید ما همه جوانان این کشور بودند ما در مقابل دنیا ایستادیم و پیروز شدیم، امروز هم با اعتماد مجدد به جوانها است که می توانیم این کشور را حفظ کنیم هیچ راه حل دیگری برای گذر از این بحران وجود ندارد.

این مسئول با اذعان به اینکه باید یک تغییر و تحول اساسی در کشور در حوزه اعتماد به جوان ها به وجود آید، ادامه داد: از ابتدای امسال سعی کردیم که شبکه سازی های تخصصی در حوزه تشکل هایمان داشته باشیم که شبکه ملی گردشگری جوانان شکل گرفته و در کشور فعال است.

تندگویان با بیان اینکه اگر یکی از بناهای تاریخی این منطقه در اختیار این شبکه قرار گیرد ما قول می‌دهیم که گردش پذیری این منطقه را چندین برابر کنیم، یادآور شد: برند گردشگری جوانان جهان اسلام در سطح بین المللی را به نام ایران ثبت کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه عمده گردشگری که در شبکه ما انجام می شود بحث بوم گردی است، بیان کرد: موضوعی که در این استان و در لارستان امکاناتش وجود دارد و خود جوانان ما می‌توانندامکانات را فراهم کنند.

معاون وزیر ورزش با بیان اینکه ما شبکه کارآفرینی را در حوزه جوانان راه اندازی کرده ایم و تا امروز ۳ دوره متفاوت کارآفرینی را برگزار کرده ایم که در دبیرخانه این شبکه در استان گیلان است ولی از بچه های لارستان هم در این شبکه ها حضور دارند و کار می‌کنند، تصریح کرد: از هداف ما ایجاد یک بازار کشوری برای جوانان جهت معرفی کالا ، خدمات، پژوهش هایشان و همه موضوعاتی است که در حوزه جوانان قابل عرضه است.

وی با اشاره به اینکه در استان فارس نیر تشکل کارافرینی داریم که برای ۳۰۰ نفر اشتغالزایی کرده است، بحث افتتاحیه رصدخانه نیز موضوع کوچکی نیست این استارت کار بزرگی است حتماً یکی از منابع حضور گردشگران در بحث های علمی و پژوهشی خواهد شد.

وی با اشاره به تاثیر بسزایی که خیرین در امر حمایت از کارآفرینی جوانان دارند گفت: خیرین بزرگوار که در کل کشور کار می کنند به کمک دولت آمده‌اند، قدمی که برمی دارند ممکن از لحاظ ریالی با کاری که دولت انجام می دهد برابر باشد اما به نظر من این دو قابل مقایسه نیست چراکه حرکت خیرین بالا تر از آن چیزی است که دولت بتواند انجام دهد.

تندگویان با بیان اینکه عددی‌ که خیرین می گذارند با دل و جان و از سرمایه زندگی شان است، در حالی که دولت هرچه کسب کرده از مردم است، افزود: با توجه به اینکه ما در لارستان با حجم بزرگی از خیرین مواجه هستیم می‌توانیم دبیرخانه شبکه خیرین را در این استان را قرار داده و مدیریت کشوری در بحث خیرین را به عهده جوانان این استان بگذاریم که این کار با برنامه‌ریزی در داخل استان کاملاً قابل انجام است.

معاون وزیر ورزش با اشاره به اینکه هر چه داریم از همت جوانان داریم که بدون کوچکترین درخواست به یاری دولت آمده اند، ادامه داد: در حالی که دولت حتی کوچکترین بخشی از خواسته های آنها را نمی تواند پاسخ دهد.

این کارشناس مسائل جوانان تصریح کرد: امروز در بدترین شرایط اقتصادی فعالیت های بزرگی را از سمت جوانان می‌بینیم که دولت از این جوانان عقب مانده است پس بزرگترین خدمتی که ما در این راستا می توانیم به جوانان عزیز داشته باشیم این است که کمک کنیم که فعالیت‌های این جوانان در اجرا دچار مشکل نشود

وی عنوان کرد: توصیه من به جوانان بحث تشکیل تشکل های داوطلبانه در حوزه جوانان است. جوانان سرشار از استعداد هستند اما راهکار ما که بتوانیم این پتانسیل ها را ساماندهی کنیم همین شکل گیری تشکل ها است.

تندگویان با بیان اینکه توقع من از مسئولین استانی تغییر و تحول در حوزه انتصابات برای جوانان است، اضافه کرد: کشور ما الان نیاز به یک مدیریت جوان دارد زیرا یکی از مشکلات کشور ما در حال حاضر بحران مدیریت است و  باید جوان‌ها برگردند به عرصه‌های انتصابات اجرایی کشور، و پیشکسوتان ما نیز به عنوان مشاور در کنار جوانان قرار بگیرند،آنچه مسلم است این است که ما برای برون رفت از این شرایط سخت نیاز به مدیران اجرایی جوان داریم.

خبرنگار ؛ سحر طاهری

نوشته شده در تاریخ:چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۸ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “معاون وزیر ورزش: افتتاح رصدخانه لارستان کار بزرگی است؛ بوم گردی در لارستان توسعه یابد”

  1. ناشناس گفت:

    ضمن تشکر مي بايست با توجه به اينکه لارستان مهد حضور ستاره و سياره شناسان منجمله ملازین الدین لاری موسوم به زینا علیا (٩٩٠ _١٠٥٠.هجری قمری )، مولانا منجم مظهر الدین قاری لاری و منجم شریف الدین و منجم قطب الدین عبدالحی لاری که ،معروف و مشهور ایران و جهان هستند . بناي يادبود يا لوح يادبود در محوطه رصدخانه نصب گردد،همچنين از مسوولين محترم شهر درخواست داريم که تابلوي زيباي راهنماي رصدخانه در کمربندي غربي لار نصب نمايند

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین