شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۵۱ق.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

توسعه کشاورزی فارس با اجرای سند توسعه صنایع تبدیلی

به افرادی که در اجرای طرح‌های اولویت دار صنایع تبدیلی سرمایه گذاری کنند در اسرع وقت مجوز داده می‌شود. توسعه کشاورزی فارس با اجرای سند توسعه صنایع تبدیلیبه گزارش خبرگزاری…

به افرادی که در اجرای طرح‌های اولویت دار صنایع تبدیلی سرمایه گذاری کنند در اسرع وقت مجوز داده می‌شود.

توسعه کشاورزی فارس با اجرای سند توسعه صنایع تبدیلیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز فارس ،مهدی صادقی مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی فارس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما گفت: برای رفع خلاء‌ها و توسعه هر چه بهتر و بیشتر صنایع تبدیلی در استان با هماهنگی دستگاه‌های متولی موافقت اصولی برای اجرای حدود ۶۰ طرح اولویت دار در شهرستان‌های استان کسب شده که در صورت ورود هر سرمایه گذار برای اجرای این طرح‌ها در اسرع وقت جواز تاسیس صادر می‌شود.

صادقی نامتوازن بودن روند توسعه صنایع تبدیلی در فارس را از عوامل اصلی ضعف در این بخش ذکر کرد و گفت: در حالی که کفه توسعه صنایع تبدیلی استان به سمت صنایع زراعی و دامی سنگینی می‌کند، در بخش صنایع باغی رشد چندانی نداشته ایم که برای رفع این مشکل اجرای سند توسعه صنایع تبدیلی استان را از پارسال کلید زدیم.

وی تصریح کرد: در این سند به تفکیک هر شهرستان، به میزان تولید بخش کشاورزی، تعداد واحد صنعتی که قرار است ایجاد شود، به نیاز استان به محصولات تولیدی و نیز نحوه برنامه ارایه شده توجه شده است.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی فارس تاکید کرد: بر اساس این سند مدیران جهاد کشاورزی در همه شهرستان‌ها ملزم شده اند سرمایه گذاران را به سمت اولویت‌ها و نیاز‌ها که در سند مشخص شده مثل واحد فرآوری انگور تشویق کنند که برای اجرای بهتر این سند ارزیابی مدیران هم بر همین مبنا صورت می‌گیرد.

وی نتایج اجرای سند را در ۴ ماهه نخست امسال خوب ارزیابی کرد و گفت: در همین مدتِ کم، ۱۸ موافقت اصولی صادر شده که ۴ مورد با جواز تاسیس، معرفی به بانک و تخصیص تسهیلات به سرمایه گذار همراه بوده است.

در استان فارس ۷۱۱ واحد صنایع تبدیلی دارای پروانه بهره برداری از سازمان جهاد کشاورزی فارس در بخش‌های زراعی، باغی و دامی با اشتغال زایی دایم ۹ هزار و ۶۲۷ نفر فعال هستند که بیش از ۵۵۰ تن ضایعات را در این بخش‌ها کاهش داده است.

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۳ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین