یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۸:۳۹ق.ظ
::آخرین مطلب 39 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 0
فرمانده سپاه ناحیه لارستان مطرح کرد

از تعیین تکلیف مالکیت سپاه بر سینما آزادی تا ساخت اِلمان شهدای گمنام لار

فرمانده سپاه ناحیه لارستان درخصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در بحث سینمای آزادی، گفت: سینما آزادی شهر لار به دلیل اینکه بخشی از آن دارای شاکی خصوصی بود و این…

فرمانده سپاه ناحیه لارستان درخصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در بحث سینمای آزادی، گفت: سینما آزادی شهر لار به دلیل اینکه بخشی از آن دارای شاکی خصوصی بود و این فرد مدعی مالکیت بر بخشی از سینما را داشت که بارها با دادگاه در جهت حل این مشکل تعامل داشته ایم و اخیرا رای نهایی برای این مجموعه صادر شده و خوشبختانه رای به مالکیت سپاه داده شد.

سرگرد امیر جاهدی در گفت و گو با خبرنگار میلاد لارستان با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب می فرمایند؛ «سپاه مولود انقلاب است یعنی نهادی است که همزمان با پیروزی انقلاب به وجود آمده است و این بدان معناست که این نهاد بعنوان نهادی مستقل بدنبال حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی باید باشد»، اظهار داشت: در واقع این دستاوردها محدود به مرزهای ایران نیست و بلکه جنبه ای جهانی دارد که باید حفظ شود.

وی با بیان اینکه سپاه نهادی است که منحصر در یک بعد خاص نیست و در تمام ابعاد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و غیره برنامه و فعالیت دارد و بنظر این برنامه ها را تا به امروز به خوبی به ثمر رسانده است، افزود: شاید اگر نهادی مستقل مانند سپاه ایجاد نشده بود ممکن بود در برخی سرفصلهای انقلاب با مشکل روبرو می شدیم که این نشان از درایت و هوشیاری امام خمینی(ره) دارد.

هدف آمریکایی ها از وضع تحریم ها، ایجاد شکاف بین مردم و نظام اسلامی است

فرمانده سپاه ناحیه لارستان با یادآوری تحریم های صورت گرفته توسط دشمنان به ویژه آمریکا طی ۴۰ سال گذشته علیه ملت ایران، تصریح کرد: موضوع تحریم افراد، شخصیتها و مردم ایران چیز جدیدی نیست و از زمانی که انقلاب اسلامی پیروز شد وجود داشته است.

این مسئول با اذعان به اینکه هدف امریکاییها از تحریم ها این است که بین مردم و آرمان های انقلاب و نظام اسلامی شکاف و تفرقه ایجاد و از این راه به انقلاب اسلامی ضربه وارد کنند، خاطر نشان کرد: اینکه ایالات متحده آمریکا دست به تحریم شخصیت های سیاسی ما می زند نشان از ضعف و سردرگمی آنها دارد که حتی می آیند وزیرخارجه یک کشور را تحریم می کنند.

وی با اشاره به اینکه آمریکاییها با حرکات خود به دنبال ایجاد دودستگی بین مسئولین جمهوری اسلامی نیز هستند که خوشبختانه با هوشیاری مردم و مسئولین این اتفاقات خنثی خواهد شد، عنوان کرد: طبق نظر امام خمینی(ره) راه عبور از این مشکلات مقاومت کردن، ایستادگی و مبارزه خواهد بود و باید با استکبار مبارزه کنیم.

جاهدی با تأکید بر اینکه بسیج و سپاه دارای یک سرفصلی از کارهاست که عمدتا بر روی مسائل فرهنگی تمرکز می کند، یادآور شد: هر چند به برخی حوزه های اقتصادی با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی ورود کرده اما سرفصلهای فرهنگی، اقتصادمقاومتی، روشنگری، اردوهای جهادی، آموزش نظامی، تعلیم وتربیت بسیجیها و غیره از جمله وظایف سالانه ای است که ما بدنبال آن هستیم و در قالب های مختلف آنها را اجرایی می کنیم.

حمایت از مشاغل خانگی توسط بسیج سازندگی لارستان

فرمانده سپاه ناحیه لارستان با بیان اینکه برخی برنامه ها با توجه به مقتضای بومی منطقه و با توجه به شعار سال به صورت ابتکاری مانند پشتیبانی از مشاغل خانگی و مشاغل کوچک در حوزه بسیج سازندگی در حال انجام هستیم و سعی کردیم با امضای تفاهم نامه با ادارات مرتبط در این خصوص همکاری هایی داشته باشیم، تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات، امسال به سمت روشنگری مخصوصا در حوزه دانشجویی و محلات روی آورده ایم و این بخش از فعالیتهای بسیج نیز با جدیت در جریان هستند.

وی با اشاره به اینکه یکی از صنایع نوینی که به تازگی به راه افتاده، بحث تولید برق با استفاده از پنل های خورشیدی از طریق پشت بام خانه هاست که وامی را از طریق سازمان بسیج در اختیار محرومین قرار می دهیم تا بتوانند این پنل ها را خریداری و با تولید برق به یک درآمدزایی دست یابند، بیان کرد: بیشتر نگاه ما بر روی تقویت مشاغل خانگی است زیرا وام های ما در سطح کلان نیست.

جاهدی حمایت از مشاغل کوچک و خانگی را دارای بازخورهای خوب دانست و ادامه داد: در سطح کلان با نگاه به محرومین می تواند باعث توانمندسازی افراد آسیب پذیر شود.

راه برون رفت از مشکلات اقتصادی موجود تمرکز بر توانایی های درون کشور است

فرمانده سپاه ناحیه لارستان با استناد به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه راه برون رفت از مشکلات اقتصادی موجود تمرکز بر توانایی های درون کشور است، تأکید کرد: ما دارای ظرفیت های استفاده نشده زیادی در حوزه اقتصاد در جامعه هستیم که اگر با ابتکار و خلاقیت به حوزه صنعت نگاه کنیم و دولت و دستگاه های اجرایی مشکلات اداری موجود را از جلو پای سرمایه گذاران بردارند و همه پای کار باشند موجب می شود تا از این اوضاع خارج شویم.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر اگر سرمایه گذاری پای کار بیاید، وقتی بروکراسی های اداری موجود و تلاطم موجود در اقتصاد کشور را می بیند پا پس می کشد، تصریح کرد: حل بخشی از مشکلات بر عهده دولت است که باید با تمام توان پای کار باشد و بخشی دیگر باید مردم و جوانان بجای نگاه بر روی استخدام در دستگاه های دولتی با تفکر خلاق خود پاشنه همت را بکشند و مشکلات را حل کنیم.

جاهدی شعار «ما می توانیم» را شعاری دانست که همت مردم را می طلبد زیرا حل این مشکلات کار سختی نیست و شدنی است، افزود: اگر ظرفیت های موجود در کشور را ببینیم و به جوانان جامعه اعتماد کرده و از آنها حمایت کنیم راه موفقیت را طی خواهیم کرد.

وی تأکید کرد: باید بر پایه سخن رهبری اقتصاد را مردمی کنیم و در مردم احساس تکلیف و تحرک به وجود آوریم که البته این نیازمند شفافیت کارها و تسهیل مسیر مردم از طرف دولت خواهد بود.

ایجاد پایگاه علمی-پژوهشی برای حمایت از نخبگان در لارستان

فرمانده سپاه ناحیه لارستان با بیان اینکه یکی از سرفصل های گام دوم انقلاب در کنار مسائل دیگر گفته شده بحث علمی پژوهشی بوده است که ما بر این اساس طی سال گذشته پایگاه یاران امام در مسجدالنبی لار را با توجه به ظرفیت علمی و نخبگی موجود در این پایگاه بعنوان پایگاه علمی به مرکز استان معرفی کردیم، گفت: عمده نگاه پایگاه علمی بحث پژوهش است که البته این اعتقاد وجود دارد که با توجه به تازه بودن آن هنوز به پختگی کامل نرسیده ایم و از طرفی کارهای پژوهشی نیازمند هزینه هایی است که هنوز این هزینه ها نیز جذب نشده است.

احداث ۴ سوله صالحین و ۱۱ سالن ورزشی در نقاط مختلف لارستان

جاهدی با اشاره به اینکه طی برنامه ۵ ساله قبلی در شهر لار باید ۴ سوله صالحین احداث می شد که فقط یکی از آنها ساخته شده و سه سوله دیگر نیمه کاره باقی مانده است ودر  حال حاضر با توجه به عقب بودن از این برنامه، پروژه عمرانی جدیدی نخواهیم داشت و به دنبال اتمام آن هستیم، تصریح کرد: تا بحال ۷ سالن ورزشی در شهرهای بیرم، بنارویه، اوز، جویم و بخش مرکزی ساخته شده است.

وی از احداث ۴ سالن ورزشی در منصورآباد جویم، عمادشهر و لار خبر داد و گفت: عمدتا پروژه های بسیج بصورت مشارکتی است و به خاطر نوسانات اقتصادی با مشکلات مالی دولت روبرو شد به همین دلیل ما نیازمند کمک های مردمی نیز هستیم زیرا بسیج هزینه های تعهدی خود را تقریبا داده است و بخش دولتی و مردمی نیز باید پای کار باشند تا پروژه ها به اتمام رسد.

برای شهدای گمنام پارک شهر اِلمان و مقبره احداث می شود

فرمانده سپاه ناحیه لارستان با بیان اینکه در مکان شهدای گمنام روبروی پارک شهر با کمک خیرین و قولهایی که شهرداری داده است به دنبال آن هستیم که اِلمان شهدا را بسازیم و یک فضای تربیتی و فرهنگی در آن مکان ایجاد کنیم، ادامه داد: از شهرداری و شورای شهر تقاضا داریم که با توجه به قولهایی که قبلا داده اند فضای تفریحی برای مردم با محوریت شهدا در آن مکان احداث کنند.

این مسئول از خیرین تقاضای کمک های مالی در جهت احداث این مکان را مطرح کرد و افزود: ما بدنبال آن هستیم مدرسه ای منصوب به سپاه را در آن مکان احداث کنیم تا در کنار سالن های ورزشی و مکان های فرهنگی در این محل، تحولی را در آن مکان به وجود آوریم.

مالکیت سینما آزادی لار به سپاه رسید

فرمانده سپاه ناحیه لارستان درخصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در بحث سینمای آزادی، گفت: سینما آزادی شهر لار به دلیل اینکه بخشی از آن دارای شاکی خصوصی بود و این فرد مدعی مالکیت بر بخشی از سینما را داشت که بارها با دادگاه در جهت حل این مشکل تعامل داشته ایم و اخیرا رای نهایی برای این مجموعه صادر شده و خوشبختانه رای به مالکیت سپاه داده شد.

جاهدی با بیان اینکه یکی از دلایلی که مجموعه سپاه در این مکان هزینه ای نمی کرد وجود شاکی خصوصی برای این مکان بود، یادآور شد: طی چندماهه گذشته با همکاری نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی دیداری با معاونت پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد انجام شد و موضوع سینما را با این مسئول مطرح کردیم.

وی با اذعان به اینکه با همکاری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مقرر شد سرانه ای به سینما آزادی اختصاص یابد، تصریح کرد: در صورت تحقق این پول و هزینه ای که از بودجه شهرستان اختصاص داده شده است ما بهسازی فضای درونی سینما را آغاز خواهیم کرد و پس از پایان آن طبق قول ها تجهیزات و امکانات مورد نیاز از طریق سازمان سینمایی جذب خواهد شد.

اختصاص کداردوگاهی به اردوگاه سیدالشهدا(ع) لارستان

فرمانده سپاه ناحیه لارستان با اشاره به اینکه یکی از آرزوهای دیرینه ما بهسازی اردوگاه سیدالشهدا(ع) لارستان از یادگاران شهید نجفعلی مفید است، عنوان کرد: امسال پس از ۴۰ سال این اردوگاه دارای کداردوگاهی در بسیج شده و اعتباری جهت ساخت حمام و سرویس بهداشتی تخصیص داده شده است.

جاهدی با بیان اینکه با تخصیص این کد از این به بعد سالانه اعتباری برای این مکان در نظر گرفته می شود که به مرور بهسازی این مکان نیز صورت خواهد گرفت، اضافه کرد: ما بدنبال این بودیم که اردوگاه به مرکز آموزش ارتقا یابد اما متاسفانه این اتفاق نیافتاد اما به دنبال آن هستیم و این مهم نیاز به پیگیری بیشتر مسئولین دارد.

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:سه شنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲:۲۸ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین