چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۶:۲۰ق.ظ
::آخرین مطلب 6 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 1

راه‌اندازی بازارچه تخصصی گیاهان دارویی

با راه‌اندازی بازارچه تخصصی به گسترش تجارت این محصولات در داخل و خارج کشور کمک می شود. به گزارش میلاد لارستان به نقل از خبر گزاری صدا وسیما، رئیس سازمان…

با راه‌اندازی بازارچه تخصصی به گسترش تجارت این محصولات در داخل و خارج کشور کمک می شود.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از خبر گزاری صدا وسیما، رئیس سازمان جهادکشاورزی فارس در جلسه گیاهان دارویی استان فارس با اشاره به لزوم اطلاع رسانی پیرامون سایت گیاهان دارویی به نشانی RHP:Herbs.sums.ac.ir فراهم شدن امکان طرح و پیگیری مطالبات فعالان و بهره‌برداران این بخش از طریق سایت را یک ضرورت قلمداد کرد.

قاسمی بر لزوم پایش و نقد و بررسی آمار بازدیدکنندگان از سایت گیاهان دارویی را یادآور و افزود: سند توسعه شیرین بیان به عنوان یک گیاه دارویی آماده شده است، اما نیازمند حرکت بهتری در راستای تدوین سند توسعه برای هر یک از گیاهان دارویی هستیم.

او گفت: باید جایگاه مشخصی برای عرضه گیاهان دارویی ایجاد شود، زیرا که با راه‌اندازی بازارچه گیاهان دارویی و تجارت آن می‌توان به توسعه کاشت و تولید و فرآوری گیاهان دارویی کمک خیلی بزرگی کرد و البته این مهم مورد استقبال افرادی که در زمینه گیاهان دارویی تجارت دارند، قرار خواهد گرفت.

قاسمی با بیان اینکه نیاز‌های بازار را می‌توان به خوبی از طریق همین بازارچه‌ها رصد و دنبال کرد، افزود: می‌توان در این بازارچه‌ها به کشاورزان اعلام کرد چه گیاه دارویی را کشت کنند و چه محصولاتی در اینجا مورد نیاز است و تولیدکنندگان می‌توانند با قیمت مناسب تری محصولات خود را به فروش برسانند و سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و سایر دستگاه‌های ذی مدخل نیز به عنوان هسته زنجیره‌ها در قالب کشت قراردادی با کشاورزان همکاری و آنان را در جهت تولید محصول، بازاررسانی، فرآوری و صادرات راهنمایی و هدایت کنند.

این مقام مسئول با تاکید براینکه میز گیاهان دارویی باید تقاضا محور باشد، دستیابی به این امررا مدیریت خوب سایت گیاهان دارویی امکان پذیر دانست و گفت: همان گونه که ما سایت سازمان جهاد کشاورزی استان فارس را به سمت سازمان مجازی سوق داده ایم، باید بتوانیم کل امور میز گیاهان دارویی را نیز به همین شکل پیاده سازی کنیم.

وی با اشاره به اینکه تولید گیاهان دارویی اکنون دستی است که احتمالا مقرون به صرفه نیست، بیان کرد: هزینه کاشت و برداشت این محصولان اکنون زیاد است و می‌توان با استفاده از مکانیزاسیون پیشرفته و پرداخت یارانه به بهره‌برداران برای توسعه تولید گیاهان دارویی اقدام کرد.

قاسمی با اشاره به اینکه فضای گیاهان دارویی فضای بسیار بزرگ محسوب می‌شود و هنوز رقابتی نشده است، تاکید کرد: ما همه یک هدف را دنبال می‌کنیم و جدا از هم نیستیم و همه ارگان‌های دولتی و خصوصی، هدف نهایی آن‌ها رونق اقتصادی و سلامت جامعه است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان فارس همچنین گفت: متقاضیان زنجیره توسعه گیاهان دارویی که در این زمینه کارآفرینی داشته باشند می‌توانند از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) تسهیلات ۴ درصدی دریافت کنند.

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۷:۳۶ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین