سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۶ق.ظ
::آخرین مطلب 11 ساعت پیش | افراد آنلاین: 3

معاون وزير بهداشت:قطعا مطالبات لارستان در اولویت کاری وزارتخانه قرار خواهد گرفت، پيشنهادات را همين هفته ارسال نماييد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت كه در لارستان حضور يافته بوده در سخناني بيان داشت: قطعا مطالبات شما در اولویت کاری وزارتخانه قرار خواهد گرفت، تا کارهای منطقه به…

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت كه در لارستان حضور يافته بوده در سخناني بيان داشت: قطعا مطالبات شما در اولویت کاری وزارتخانه قرار خواهد گرفت، تا کارهای منطقه به خوبی و به زودی به ثمر برسد و ثمراتش متوجه مردم شود. وي گفت: تلاشمان اين است كه شرمنده شما مردم خوب لارستان نشویم،

به گزارش میلاد لارستان، در روز چهارشنبه ۴ دیماه ۹۸، لارستان میزبان سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود.

این مسئول بلندپایه وزارت بهداشت پس از بازدید از پروژه بزرگ ساختمان های در حال احداث پردیس دانشگاه علوم پزشکی لارستان، با حضور در تالار کنفرانس کلینیک تخصصی و فوق تخصصی هاشمی زاده واقع در بیمارستان امام رضا(ع) شهر لار در نشست تخصصی با معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، نماینده مردم شهرستانهای لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان و جمعی از خیرین و معتمدین شرکت کرد.

در این نشست مهم، فرماندار ويژه لارستان در سخنانی بيان داشت: خدا را شکر با همت خیرین و دولت پروژه های زیاد بهداشتی و درمانی در مناطق شهری و روستایی این شهرستان احداث و یا در حال ساخت می باشد و این مهم بخاطر حضور خیرین در لارستان بوده که دولت را وادار به کار و فعالیت بیشتر نموده است.

وی افزود: برای اجرای انشعابات و تاسیسات پردیس دانشکده علوم‌پزشکی با جلسات مختلفی که با استانداری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان صورت پذیرفته، مقرر شده است که از محل اعتبارات توازن و از محل تبصره ۱۹ اعتباراتی اختصاص یابد اما متاسفانه تخصیص اعتبارات تبصره ۱۹ بسیار ناچیز است.

فرماندار ویژه لارستان در ادامه خطاب به معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: انتظار است که راهگشای مشکلات پروژه های عمرانی نیمه تمام دانشکده علوم پزشکی لارستان به خصوص پردیس دانشکده باشند و در کنار خیرین کارها را به جلو حرکت دهند، چرا که اگر انگیزه برای خیرین ایجاد شود و اگر در ادامه اجرای کارهای خیر در منطقه لارستان بزرگ بیشتر خواهد شد.

حسنی در ادامه سخنانش با توجه به اینکه دانشکده علوم پزشکی لارستان، ۵ بیمارستان را زیرمجموعه خود دارد، خواستار تسریع در اختصاص کد اعتباری برای پردیس دانشکده علوم پزشکی لارستان شد.

نماینده عالی دولت در لارستان به اجرای ۸۸ پروژه بهداشتی و درمانی در سطح شهرستان به صورت مشارکتی با اعتبارات دولتی و خیرین اشاره کرد و گفت: این کار در کمتر جایی از کشور و یا در استان انجام شده است و آنهم به دلیل هم افزایی و تعامل خوب دولت وخیرین می باشد که این پروژه ها طی دو سال اخیر شروع و به بهره برداری رسیده است.

وی اضافه کرد: بعضی از روستاهای لارستان حدنصابی که باید در آن روستا خانه بهداشت ایجاد شود، نداشته اند، اما با همت خیرین، پروژه‌ها و فضاهای فیریکی زیاد بهداشتی و درمانی در این روستاها شروع شده است که این خود باعث گردیده که در این خصوص تجهیزات، نیروی انسانی، پزشک، پرستار، بهیار و غیره توسط دولت در آن مراکز بهداشتی درمانی تامین شود.

معاون استاندار فارس وجود فرودگاه بین المللی لارستان، نمایندگی وزارت امورخارجه، گمرک تجاری و ظرفیت حدود ۱۵۰ هزار لارستانی در کشورهای حاشیه خلیج فارس و غیره را از جمله پتانسیل ها و ظرفیت های بزرگ لارستان توصیف کرد و گفت: با وجود این پتانسیل ها می شود منطقه لارستان بزرگ را به قطب توریسم درمانی، و ارتقاء دانشکده علوم پزشکی را به دانشگاه تبدیل کرد.

حسنی یادآور شد: اگر توجه دولت به نوعی معطوف خطه لارستان شود، بسیاری از مشکلات بهداشتی و درمانی جنوب کشور حل خواهد شد و رونق اقتصادی، گردشگری، فرهنگی و غیره نیز در پی خواهد داشت.

در ادامه  این نشست، منصور محتاجی رئیس مجمع خیرین سلامت لارستان در سخنانی با بیان اینکه خیرین علاوه بر فعالیت هایی که تا‌کنون داشته اند، تا ظرف ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر هم حاضر هستند که تعهدات خود را انجام دهند و در اینجا سعی کرده اند مطالبات حداقلی خود را مطرح کنند، اظهار داشت: موضوع تعیین کد اعتباری در صدر این خواسته ها قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه پس از ۷ الی ۸ سال که خیرین میلیاردها تومان اینجا هزینه کرده‌اند اکنون در زمینه کد اعتباری عنایت و توجه وزارت را می‌ طلبد، افزود: نماینده محترم ، فرماندار، ریاست دانشکده و همه دوستانی که به نوعی در این مسیر قرار گرفته اند پیگیر این موضوع بوده اند، که متاسفانه تا کنون به نتیجه نرسیده است و درخواستی که از معاون محترم وزير  داریم این است که این موضوع را مد نظر قرار دهند.

محتاجی با اذعان به اینکه حدود ۱۵ هزار متر مربع در همین مجموعه ای که امروز مورد بازدید قرار گرفت کارهای خیرساز صورت گرفته است، تصریح کرد:  در سایر نقاط لارستان و شهرستانهای اوز و خنج، چندین پروژه به همین صورت در حال اجرا است.

این مسئول با ابراز خرسندی از احداث ۸۸ پروژه مرکز جامع سلامت توسط خیرین طی چند سال اخیر، آن را نماد یک کار انقلابی و یک برند در مجموعه وزارت بهداشت برشمرد و خاطر نشان کرد: همه اینها از ثمرات تلاش‌های خیرین عزیز ما بوده که این عزیزان حاصل تلاش و دسترنج خود در کشورهای حاشیه خلیج فارس، در گرمای بالای ۶۰ درجه را خاضعانه تقدیم مردم و دولت کرده اند‌، و در مسیر ارتقاء سطح سلامت و بهداشت جامعه هزینه کرده اند و باز هم هزینه خواهند کرد.

وی با برشمردن برخی از اهم درخواست های خیرین در خطه لارستان، یادآور شد: درخواست داریم که در وزارت وقتی به ما اختصاص داده شود تا مطالبات و شرح این پروژها را تک به تک خدمت جناب عالی بیان کنیم.

در این نشست تخصصی سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، با بیان اینکه ما در هر جایی که حضور پیدا می کنیم به هر میزان شاهد فعالیت‌های مردم و فعالیت های خیرین بخش سلامت در زمینه بهداشت و درمان در کشور بوده ایم، ولی امروز بازدید از این مجموعه‌ و پروژه های خیرساز به ما روحیه داد، گفت: این اقدامت خیرین در این خطه ما را متوجه عمق بلند همتی خیرین محترم لارستانی و کارهای آموزشی و فرهنگی کرد که گویا برای ما یک درس جدید و یک تجربه موفق بود.

وی با بیان اینکه خیرین بزرگوار با ریال به ریال اندوخته خود وارد عرصه شده اند، طبیعی است که وظیفه دولت هم تکمیل و تشویق و مشارکت در این کارها است، افزود: اگر شما خیرین این کارها و فعالیت ها را انجام نمی دادید برعهده ما بود و طبیعی است که دیر یا زود دولت باید این کار را انجام می‌داد ولی نقش شما که پیش دستی کرده اید نقشی بسیار مهم و قابل تقدیر و تحسین است.

این مسئول ارشد وزارت بهداشت با اشاره به اینکه باید با شما همراه و همگام  باشیم، تأکید کرد: باید در بخش‌هایی که به عهده دولت است چه در زمینه انشعابات و چه تکمیل پروژه ها و تأمین اعتبارات مورد نیاز، برنامه‌ریزی کنیم که هرچه زودتر ثمرات این برنامه های بزرگ که اینجا دارید متوجه مردم بشود و از موهبت های وجود شما خیرین عزیز استفاده شود.

تقوی نژاد با اشاره به اینکه اکنون نیز خوشبختانه فصل تنظیم بودجه است، اگر دوستان لطف کنند پیشنهادات و اسناد و مدارک مربوطه را بیاورند تا همین هفته کارهای نهایی را انجام بدهیم، ادامه داد: به عنوان یک پیشنهاد تکمیلی از این وزارتخانه اگر هم بتوانیم از سمت سازمان برنامه‌ریزی انجام خواهیم داد و با کمال میل این مسائل را پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه موضوع انشعاب به عهده دولت است، تصریح کرد: هم مسئولان محلی و هم انسانی باید کمک و یاری کنند تا با هزینه‌های کمتری انشعاب دریافت کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره اینکه ما امسال با یک شرایط جدیدی مواجه شده ایم و نمی خواهیم ابراز ناتوانی کنیم چون این خواست دشمن است، عنوان کرد: در میان همین مشکلات اقتصادی که‌وجود دارد اما از محل اعتباراتی که از ارزش افزوده در اختیار ما قرار می گیرد مقدار کمی را توانسته ایم تخصیص دریافت کنیم گرچه قول و وعده سازمان برنامه و بودجه کشور در این است که با ارتباطات خوبی که وزیر بهداشت دارند بتوانیم اعتبارات خوبی را دریافت نماييم.

تقوی نژاد با بیان اینکه دکتر نمکی به این منطقه علاقه خاصی دارند، گفت: وزیر بهداشت احساس مثبت و درک خوبی از این منطقه دارند و از بنده خواستند که به شما ابلاغ کنم که؛ اگر فکر می کنید کاری هست که در چارچوب وظایف و اختیارات ما بوده و برای ما امکان پذیر است قطعا مطالبات شما در اولویت کاری وزارتخانه قرار خواهد گرفت، تا کارهای منطقه به خوبی و به زودی به ثمر برسد و ثمراتش متوجه مردم شود.

وی  بیان  داشت:  آن بخش هایی که در ارتباط با میزان تسهیلات بانکی است هر میزان اعتبار چه دانشگاه و چه خیرین که فکر می‌کنند مورد نیاز هست با ارتباط خیلی خوبی که در سیستم بانکی در این زمینه وجود دارد، ما در خدمت شما هستیم و از محل یارانه هایی هم که داریم در بخشی از سود مشارکت می‌کنیم و سعی داریم  بتوانیم  خوابگاه و بخش هایی که در امور رفاهی تعریف شده را هرچه زودتر به بهره‌برداری برسانیم.  وي افزود: درخواست من از مسئولین استانی و فرماندار این است که ۳ درصد از اعتبارات وزارت بهداشت مثل همه دستگاه‌های کشور کسر بشود و توقع ما این است که حداقل به همان میزان که بودجه کسر می شود به خودمان برگردد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به اینکه بخش سلامت جزو بخش‌های اولویت‌دار است، خاطر نشان کرد: دولت هم تاکنون واقعا در این زمینه اولویت را به درستی تعریف کرده است و این مدتی که بنده در وزارت بهداشت هستم هیچ پیشنهادی به دولت نبرده ایم یا موضوعی با عنوان سلامت مطرح نشده، مگر آنكه حساسیت ویژه ای  رئیس‌جمهور بر این مسئله داشته اند.

این مسئول با اذعان به اینکه البته با اصلاحاتی که خود وزارتخانه هم دارد دولت اعتقاد دارد بخشی از مشکلات ما مشکلاتی است که در دستگاه های دیگر وجود دارد، بیان کرد: رئیس‌جمهور بخصوص نسبت به بخشی که مربوط به پرسنل است، بسیار حساس است.

وی بیان داشت: بحث نیروی انسانی بحث خیلی مهمی است ولي یک سری سیاست‌های کلی هم هست، یک سری تکالیفی که برای کل کشور وجود دارد، اما زمانی که در مناطق مختلف حضور پیدا می کنیم و مسئله را از نزدیک دیده و لمس می کنیم می بینیم چیزی که در آن برنامه‌ها است با واقعیت‌ تطبیق ندارد مثلاً یکی از تکالیف که نسبت به وزارت بهداشت وجود دارد این است که؛ درصد بالایی از نیروی انسانی و تشکیلات خود را باید صرفه‌جویی کرده و کاهش دهد!، بخش‌هایی مثل آموزش، بهداشت و بخش سلامت، اینها بخش‌های خدماتی به حاکمیت دولت هستند، دولت نمی تواند موضوع سلامت را رها کند. آیا واقعا امکان پذیر است که ما ۱۵%  تشکیلات و خدمات این دستگاه‌ها را کاهش دهیم؟!

تقوی نژاد با اشاره اینکه در بخش نیروی انسانی،  اخیرا ما به زحمت ۱۰ هزار نفر استخدام داشته ایم، ضمن اینکه قول گرفته ایم تا آخر سال ۱۰ هزار نیروی دیگر هم استخدامی در سطح کشور داشته باشم، تصریح کرد: با توجه به مجموع کاهش درآمدهای دولت یک سری توسعه ها را باید در زمان های خاص خودش انجام داد، اما طبیعتاً دولت در همین منابع محدودی هم که دارد باید تعیین اولویت کند، از تخصیص نیروی انسانی گرفته تا در تحویل منابع و امکانات، و البته بخش سلامت از این بخش هایی است که مورد توجه است.

وی با اشاره به اینکه ما در تمام پروژه هایی که‌امروز در اینجا‌ دیدیم و کارهایی که تعریف شده و مشاهده کردیم به تعهدات خود وفاداریم و سعی می‌کنیم در برگشت از این سفر ، با منابعی که در اختیار داریم کاری کنیم که شرمنده شما مردم خوب لارستان نشویم، عنوان کرد: قطعاً سعی می‌کنیم که این منابع مورد نیاز شما را با شرایطی که داریم دریافت کرده و تقدیم کنیم، تا در این سفر فقط حرف نزده و عملی موثر نیز انجام داده باشیم که هم مورد رضای خداوند باشد و هم اینکه خیرین عزیزمان تشویق شده و به راه خود ادامه دهند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه قطعاً در کنار شما خیرین هستیم و متقابلا تشکر می‌کنم که شما هم در کنار مردم هستید و کارهای بزرگی را انجام می‌دهید، افزود: به یاری خدا در تهران جلسه‌ای با نماینده مردم،ریاست دانشکده علوم پزشکی، فرماندار و رئیس مجمع خیرین سلامت لارستان، برگزار می کنیم.

به گزارش میلاد لارستان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفرش به لارستان، از پروژه های عمرانی در دست اجرای دانشکده علوم پزشکی لارستان همچون پردیس دانشکده علوم پزشکی، بخش زنان، picu، پانسیون پزشکان، ساختمان قلب و عروق، درمانگاه شهر لطیفی و غیره بازدید کرد.

   

عکاس: علی یگانه لاری

خبرنگار: سحر طاهری

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “معاون وزير بهداشت:قطعا مطالبات لارستان در اولویت کاری وزارتخانه قرار خواهد گرفت، پيشنهادات را همين هفته ارسال نماييد”

  1. ناشناس گفت:

    بايستي براي توسعه درماني و لهداشتي منطقه دانشکده علوم پزشکي لارستان به دانشگاه ارتقا يابد ،بيش از پنج بيمارستان زير مجموعه ،سه شهرستان تحت پوشش ،وخيريني که شبانه روز درخدمت توسعه و بهداشت منطقه هستند وهمچنين انتقال خوني که بيمارستانهاي جنوب فارس و شمال هرمزگان را تحت پوشش دارد .هم اکنون ايرانشهر چند ماه پيش ،ارتقا دانشکده به دانشگاه علوم پزشکي ان مصوب گرديد و بايد مسوولين لارستاني در اين زمينه تلاش وافر از خود نشان دهند

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین