شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲:۱۸ق.ظ
::آخرین مطلب 7 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

رئیس ستاد نماز جمعه لارستان: به طور قطع نماز جمعه فردا در شهر لار برگزار می شود

رئیس ستاد نماز جمعه لارستان گفت: به طور قطع نماز جمعه فردا در شهر لار برگزار خواهد شد. به گزارش میلاد لارستان، در شب گذشته بود که خبر برگزاری مراسم…

رئیس ستاد نماز جمعه لارستان گفت: به طور قطع نماز جمعه فردا در شهر لار برگزار خواهد شد.

به گزارش میلاد لارستان، در شب گذشته بود که خبر برگزاری مراسم نماز جمعه پس از هفته ها تعطیلی به دلیل بحران کرونا از سوی پایگاه خبری میلاد لارستان به نقل از دفتر ستاد نماز جمعه لارستان منتشر شد و در پی اعلام شدن وضعیت سفید شهر لار در این اطلاعیه خبرنگار میلاد لارستان موضوع را از رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان جویا شد که این مسئول سفید بودن شهر لار به لحاظ کرونایی را تکذیب کرد و این مهم منجر به بروز شائبه ای در عامه جامعه در زمینه برگزار نماز جمعه شد.

در ادامه این پیگیری ها، خبرنگار میلاد لارستان گفت و گویی را با ابراهیم روشن ضمیر، رئیس ستاد نماز جمعه لارستان ترتیب داده است که عین مصاحبه در ذیل می آید:

میلاد لارستان: آیا نماز جمعه در لار برگزار می شود؟

روشن ضمیر: انشاءالله به طور قطع نماز جمعه فردا دوم خردادماه به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر موسوی خرم اقامه خواهد شد.

میلاد لارستان: مردم می پرسند بنا به اعلام مسئولان دانشکده علوم پزشکی لارستان که وضعیت لار سفید نیست، چرا نماز جمعه برگزار می شود؟

روشن ضمیر: تصمیم برگزاری نماز جمعه بر اثر سفید بودن وضعیت لار، یک تصمیم کشوری بوده که براساس تفاهم نامه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با وزارت بهداشت اخذ شده است.  در لیست دریافتی، اسامی شهرهای گراش، ارد، لار، جویم، خور، لطیفی، بیرم، بنارویه، عمادشهر، دهکویه و غیره به عنوان شهرهای سفید اعلام شده است که این هم به طور قطع حاصل زحمات عزیزان دانشکده علوم پزشکی است که به طور مستمر گزارشها را به استان و از استان به وزارت بهداشت برای اخذ تصمیم و ابلاغ ارائه شده است و هم اکنون ابلاغ گردیده است.

میلاد لارستان: در مصاحبه حاج آقا ملک مکان رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان فارس با خبرگزاری ایرنا، نام شهر لار در بین شهرهای سفید وجود ندارد که خود تأیید برای این است که شهر لار سفید نیست. آیا با این حال می توان شهر لار را سفید اعلام کرد؟

روشن ضمیر: بنده با حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا ملک مکان، مدیر محترم نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان فارس در ارتباط بوده و همین سوال را پرسیده ام، ایشان گفت: نام لار در لیست هست و خبرنگار اشتباه کرده است. در ادامه در پاسخ به سوال اینجانب که پرسیدم؛ پس در لیست اسامی شهرهای سفیدی که می توانند نماز جمعه اقامه کنند، نام لارستان هست؟! حاج آقا پاسخ داد: بله شک نکنید و در ادامه این فرمایش، اصل اطلاعیه را هم که نام لار در آن بود، برایم ارسال کرد و این اطلاعیه را در فضای مجازی منتشر کرده ایم تا ابهام برطرف شود.

میلاد لارستان: در چه نقاطی از لارستان امکان برگزاری نماز جمعه وجود دارد؟

روشن ضمیر: در اطلاعیه ای که محضر شریف مردم عزیز عرض کردم، حاج آقا ملک مکان به شهرهایی که قبلاَ اعلام گردیده، اشاره داشتند که بنده این اطلاعیه را ندیده و مطلع نیستم و در اطلاعیه جدید نام لار، بیرم، بنارویه و جویم درج شده است اما در لیست دریافتی، جاهایی مثل خور، لطیفی، عمادشهر و غیره نیز درج شده است.

میلاد لارستان: علت دوگانگی موضع گیری دانشکده علوم پزشکی لارستان و ستاد نماز جمعه لارستان در خصوص وضعیت سفید بودن یا نبودن لار چیست؟
روشن ضمیر: مردم لارستان بزرگ، مسئولین و به ویژه دفتر امام جمعه محترم قدردان زحمات شبانه روزی کلیه کادر درمانی از صدر تا ذیل و همه جهادگران عرصه سلامت هستند و همین جا از تک تک آنها تشکر و قدردانی می کنیم. اما اینکه کمی دوگانگی احساس شده به نظر من محصول این است که همانگونه که عرض شد حاصل زحمات این عزیزان در دانشکده علوم پزشکی لارستان در ارائه گزارشهای دقیق به وزارت بهداشت، اعلام وضعیت سفید بوده اما از امروز یکم خردادماه  طی نامه ای مسئولین محترم دانشکده علوم پزشکی لارستان درخواست کرده اند که وضعیت لار زرد اعلام شود. ضمن اینکه به طور قطع مدارک و مستندات را ضمیمه خواهند کرد تا وزارت بهداشت بر مبنای بررسی های استانی، نسبت به اخذ تصمیم و ابلاغ اقدام نماید.  شاید همین موضوع کمی شائبه دوگانگی ایجاد کرد وگرنه بحمدالله همه نهادها و ادارات شهرستان همراه و همدل هستند و مخصوصاَ که برای مسئولین رده بالای شهرستان نیز احترام دیگر قائل هستند.

میلاد لارستان: توضیحات تکمیلی دیگری اگر هست بفرمایید
روشن ضمیر: خدای متعال را سپاسگذاریم که توفیق ارتباط عاشقانه را در شبهای قدر به این مردم فهیم و مومن عنایت فرمود و از این که بعد از مدتها تشنگی و انتظار، باب پربرکت نماز جمعه را هم به روی ما گشود، خدای منان را شاکر هستیم. فردا در نماز جمعه منتظر قدوم مبارک مردم عزیزمان هستیم.

 

میلاد لارست توصیه می کند افرادی که قصد شرکت در نماز جمعه دارند حتما تمامی موازین پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۱ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “رئیس ستاد نماز جمعه لارستان: به طور قطع نماز جمعه فردا در شهر لار برگزار می شود”

  1. ناشناس گفت:

    وما تابع وزارت بهداشتیم همانند رهبر فرزانه

  2. ناشناس گفت:

    ستاد نماز جمعه لار نه لارستان

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین