چهارشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲:۴۸ق.ظ
::آخرین مطلب 14 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0
در ديدار نماينده مردم و مدير آموزش و پرورش لارستان بيان شد:

از موانع تاسيس دانشگاه فرهنگيان تا لزوم تخريب 25 مدرسه لارستان

مدیر آموزش و پرورش لارستان در جلسه هم‌اندیشی کارکنان آموزش و پرورش لارستان با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۲۵ مدرسه باید در لارستان تخریب و…

مدیر آموزش و پرورش لارستان در جلسه هم‌اندیشی کارکنان آموزش و پرورش لارستان با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۲۵ مدرسه باید در لارستان تخریب و بازسازی شوند.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش لارستان در جلسه ای که با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و هیات همراه و با حضور رییس، معاونین و کارشناسان آموزش و پرورش لارستان و رییس اداره نوسازی مدارس لارستان در محل مدیریت برگزار شد آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه های مختلف آموزشی و پرورشی و خدماتی توسط رییس و کارشناسان مربوط تشریح و خواسته ها و مشکلات موجود مطرح شد.

در ابتدای این جلسه، مدیر آموزش و پرورش لارستان در سخنانی ضمن عرض خیرمقدم و تبریک سال نو، خلاصه‌ای از اقدامات ۳۵ روزه تصدی خود بر آموزش و پرورش لارستان را برشمرد و گفت: حضور رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در آموزش و پرورش به عنوان اولین اداره در سال جدید که مورد بازدید قرار میگیرد نشان از اهمیت دادن وی به مقوله تعلیم و تربیت است.

مهدی اسماعیلی از مجموعه همکاران اداری خود که با وجود مشکلات و تنگناها و با روحیه ایثار و فداکاری کارها را دنبال می کنند تقدیر کرد و افزود: در اولین روز کاری خود بازدید از مدارس استثنایی را آغاز کردم که بالطف الهی در همان روز و به همت یکی از خیرین توانستیم امکانات و تجهیزاتی را برای این مدارس تامین کنیم و با توجه به مشکلات خاص این دانش آموزان و هزینه های بالای درمان آنها، با تفاهم نامه ای که در شرف امضاء است کلیه دانش آموزان مدارس استثنایی تحت پوشش بهزیستی قرار خواهند گرفت و بخشی از مشکلات مالی آنها برطرف خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش لارستان یادآور شد: در همان روزهای اول کاری، بازدید از مدارس شهر و روستا در دستور کار قرار گرفت و با شناسایی کمبودها تا حدودی توانستیم تجهیزات و امکانات فراهم کنیم و در این بازدید ها مشخص شد که بیش از ۲۵ مدرسه باید تخریب و بازسازی شوند و در اولین جلسه ای که با مدیر کل نوسازی مدارس فارس داشتم وی برای تامین اعتبار جهت شروع ساخت یا تکمیل پروژه های ناتمام تاکید و در همین راستا چند پروژه، قبل از سال تحصیلی جدید به طور کامل ساخته، تجهیز و افتتاح خواهد شد.

معاون مدیر کل آموزش و پرورش فارس همچنین به انتقال دبیرخانه خیرین مدرسه ساز از وزارتخانه به استان فارس به پشتوانه خیرین لارستانی اشاره کرد و گفت: هشتمین همایش استانی خیرین مدرسه ساز با حضور مسوولان کشوری و استانی در اردیبهشت ماه امسال برگزار خواهد شد و در این ایام و در صورت حضور تمامی خیرین در منطقه، ۱۹ پروژه بزرگ آموزشی با مشارکت خيرانديشان ارجمند و اداره کل نوسازی مدارس فارس و با حمایت های ویژه مهندس موصلی مدیر کل نوسازی مدارس فارس، بهره برداری یا کلنگ زنی خواهد شد که از جمله به بازسازی دبستان شهدای فرهنگی، بازسازی دبستان دهخدا، ساختمان جدید پژوهشسرای دانش آموزی، دبیرستان امیرکبیر، آموزشگاه گشایش بنارویه و… می توان اشاره کرد.

اسماعیلی همچنین به بحث آسیب شناسی حوزه مشاوره در بحث کنکور و اقدامات صورت گرفته اشاره کرد و از برگزاري کلاسهای توجیهی و مشاوره ای برای مدارس عادی در این زمینه خبر داد و از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خواست در امر افزایش سهمیه دانشجویان بومی در دانشگاه فرهنگیان و همچنین تاسیس شعبه ای از این دانشگاه در لارستان که یکی از دغدغه ها و پی گیری های مهم این مدیریت است وی را یاری نماید.

مدیر آموزش و پرورش لارستان همچنین از اقدامات حوزه های آموزش ابتدایی، متوسطه، پرورشی و خدماتی نیز گزارشی ارائه داد و کسب رتبه های برتر توسط حوزه آموزش ابتدایی و متوسطه در سطح استان را موجب افتخار شهرستان دانست.

در ادامه نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با تبریک سال نو و حلول ماه پربرکت رجب از اقدامات صورت گرفته در این مدت یک ماهه توسط مدیریت آموزش و پرورش تقدیر کرد و گفت: با وجود تعدد رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی هنوز آموزش و پرورش در تربیت کودکان و فرزندان حرف اول را میزند و نقش معلم و مدرسه همچنان نقش محوری در جامعه ایفا می کند و اگر پیوند درستی بین خانواده و مدرسه برقرار شود تاثیرات برنامه های آموزش و پرورش مضاعف میشود و در این راستا باید ارتباط بین مدرسه و اداره با خانواده ها بازسازی شود.

جمشید جعفرپور اقدامات صورت گرفته در حوزه سخت افزاری توسط آموزش و پرورش لارستان را خوب ارزیابی و تاکید کرد که در حوزه نرم افزاری به جهت تقویت پایه های اخلاقی نیز باید اقداماتی خوب و موثر صورت گیرد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید برای تمام ایام سال به ویژه تعطیلات تابستانی طرح و برنامه داشته باشیم خواستار آن شد به آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد تعلیم و تربیت نگاه شود و از نگاههای سیاسی و جناحی دور ماند و صرفاً به توانمندی های معلمین نگاه و سعی شود با توجه به مسولیتی که بر عهده گرفته شده در جهت صحیح خود تلاش صورت گیرد.

وی با اشاره به ماجرای تاسیس دانشگاه فرهنگیان و قولی که وزیر سابق آموزش و پرورش در این زمینه دادند، از موانع اجرایی شدن آن گفت و اظهار داشت: اولاً می بایست در هیات امنای دانشگاه به رای گذاشته و تصویب می شد که متاسفانه با توجه به نظر هیات امنا مبنی بر عدم گسترش این دانشگاه، تاسیس شعبه‌ای جدید برای هیچ کدام از شهرستان ها از جمله لارستان رأی نیاورد و با توجه به این سیاست در هر استان فقط یک دانشگاه پسران و یک دانشگاه دختران در مراکز استان ها فعالیت خواهند داشت و شعبه هايي که از قبل در شهرستان ها تاسیس شده اند به تدریج جمع آوری خواهند شد.

وی در عین حال تأکید کرد با توجه به تغییر وزیر و تغییر رییس و ترکیب هیات امنای دانشگاه فرهنگیان، در این خصوص همچنان مجدانه پی گیر خواهد بود.

محمد مظفری مسئول دفتر نماینده نیز در سخنانی ضمن ابراز خرسندی و افتخار به این اینکه خودش نیز یک معلم بوده و همیشه پاکدست ترین و بی توقع ترین افراد در آموزش و پرورش وجود دارند ، پیشنهاداتی در جهت تقویت این مدیریت بیان کرد. توجه به ظرفیت شورای آموزش و پرورش شهرستان و تلاش برای تقویت ترکیب این شورا، تدوین برنامه سالانه، برنامه‌ریزی جهت ساماندهی مناسب نیروی انسانی، دقت در انتصابات در سطح مدارس و تقویت ارتباط با نماینده محترم از جمله این پیشنهادات توسط وی بود.

در پایان نیز هر یک از معاونين و کارشناسان مدیریت، ضمن ارائه گزارشی کوتاه از حوزه فعالیت خود، درخواست های خود را جهت استحضار و پی گیری نماینده محترم مطرح کردند که تأمین اعتبار جهت ساخت اردوگاه بزرگ دانش آموزی ولایت، تجهیز سالن های ورزشی، ساخت استخر ویژه فرهنگیان، کلینیک سلامت فرهنگیان و… از جمله آنها بود.

در حاشیه این جلسه با حضور یکی از خیرین بزرگوار شهرمان قرارداد ساخت دبستان شهدای فرهنگی با اعتبار دو و نیم میلیارد تومان امضاء شد که تامین تجهیزات و ساخت سرایداری این آموزشگاه نیز بر عهده اداره کل نوسازی مدارس فارس خواهد بود.

 

نوشته شده در تاریخ:جمعه ۱۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۵:۳۳ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

3 Responses to “از موانع تاسيس دانشگاه فرهنگيان تا لزوم تخريب 25 مدرسه لارستان”

 1. ناشناس گفت:

  تا اونجايي که دکتر ما ميدونيم کدوم قول شما به سرانجام رسيده ،از سه اداره کل بگير تا منطقه ويژه اقتصادي و بندرخشک و دانشگاه فرهنگيان و افزايش پروازهاي فرودگاه و ….،لازم به ذکر است اگر جنابعالي طي شش سال که امور نمايندگي را بعهده داشته ايد هر سال فقط براي احداث ۱۰کيلومتر بزرگراه جهرم لار بندر بودجه ميگرفتيد تا الان بايستي در اين محور شصت کيلومتر بزرگراه ساخته شده بود و الان شاهد تصادفات و کشتار در اين مسير پرترافيک ،نبوديم

 2. لاری گفت:

  فقط حرف
  عمل هیچ

 3. ناشناس گفت:

  جناب آقای دکتر جعفرپور ،کاش به جای گرفتن عکس در تونل در حال احداث کمی بوجه میگرفتید تا جاده لار جهرم و لار بندر زودتر به بزرگراه تبدیل میشد

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین