دوشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱:۵۰ق.ظ
::آخرین مطلب 3 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

ارائه خدمات رایگان پزشکی در درمانگاه تأمین اجتماعی لارستان

مدیر درمانگاه تامین اجتماعی لارستان کلیه خدماتی که در درمانگاه تامین اجتماعی ارائه می شود از قبیل ویزیت پزشک و دندانپزشک، خدمات سطح یک دندانپزشکی شامل پرکردن وغیره، آزمایشگاه، دارو…

مدیر درمانگاه تامین اجتماعی لارستان کلیه خدماتی که در درمانگاه تامین اجتماعی ارائه می شود از قبیل ویزیت پزشک و دندانپزشک، خدمات سطح یک دندانپزشکی شامل پرکردن وغیره، آزمایشگاه، دارو و تزریقات براي بيمه شدگان اجباري تامين اجتماعي بصورت رایگان صورت می گیرد.

به گزارش میلاد لارستان، در آغازین روزهای سال ۹۷، خبر مسرت بخش بهره برداری از درمانگاه تأمین اجتماعی لارستان که یکی از دغدغه های دیرینه مردم این منطقه بود، در فضای رسانه ای این شهرستان دست به دست شد.

با وجود گذشت بیش از یک ماه از افتتاح این مرکز درمانی، هنوز سوالات زیادی در ذهن مردم درخصوص نحوه خدمات رسانی این درمانگاه وجود دارد. به همین دلیل خبرنگار میلاد لارستان مصاحبه ای را با دكتررحیم ترابی مسئول درمانگاه تامین اجتماعی لارستان ترتیب داده که در ذیل می خوانیم.

میلاد لارستان: لطفا به شکل مختصر درباره درمانگاه تأمین اجتماعی لارستان توضیح دهید:

درمانگاه تأمین اجتماعی لارستان با همت بانی خیر حاج عبدالرسول وطن پرست با اعتبار ٤ میلیارد تومان در زمینی به مساحت ١٦ هزار متر مربع و با زیربنای ٢ هزار و ٥٠٩ متر مربع ساخته شده و دارای ٢٠ اتاق در ۲ طبقه است.

درمانگاه تامین اجتماعی حاج عبدالرسول وطن پرست در مرحله اول با ۱۸ نفر پرسنل شامل ۲ پزشک عمومی، دندانپزشک، ماما، دکتر داروساز، پذیرش و اموراداری و غیره شروع به خدمت کرده است.

میلاد لارستان: در مورد نحوه پذیرش و ارائه خدمات به بیماران در درمانگاه تأمین اجتماعی لارستان توضیح دهید؟

 افرادی که دارای دفترچه تامین اجتماعی هستند می توانند با مراجعه به درمانگاه ثبت نام و از خدمات رایگان درمانگاه همانند کل کشور بهره ببرند. درمانگاه لارستان با توجه به ظرفیتی که دارد می تواند پاسخگوی همشهریان باشد و هر پزشک طی روز می تواند به تعداد مشخصی بیمار خدمت رسانی کند. در این درمانگاه اولویت با افرادی است که از قبل نوبت گرفته اند. البته افرادی که به صورت اورژانسی مراجعه می کنند قطعا در اولویت درمان قرار دارند.

میلاد لارستان: نحوه نوبت دهی چگونه است؟

در حال حاضر نوبت دهی به شکل حضوری انجام می شود اما بنا به برنامه ریزی ها در آینده نزدیک از طریق تلفن های گویا به و همچنین سیستم اینترنتی نیز امکان ثبت نوبت فراهم خواهد شد.

میلاد لارستان:  دلیل ازدحام و معطلی افراد طی روزهای ابتدایی شروع به کار درمانگاه چه بوده است؟

هر مرکز تامین اجتماعی با توجه به پرسنلی که در اختیار دارد دارای یک ظرفيت پاسخگویی است. از طرفی در استان فارس طرح پزشک خانواده در حال اجرا است که هر پزشک می تواند تعداد مشخصی زیرمجموعه بهداشتي ودرمانی باشد وفعلا ۲ پزشک عمومی در درمانگاه حضور دارند و با حداکثر توان و ظرفیت نیروی انسانی در حال پذیرش ودرمان بیماران و مراجعان هستند.

افرادی برای اینکه پزشک خانواده خود را درمانگاه تامین اجتماعی قرار دهند به مرکز رجوع کرده اند که این امر باعث ازدحام افراد در مرکز شد که البته برای خدمت دهی تمام افراد می توانند مراجعه کنند اما اولویت درمان با افرادی است که پزشک خود را پزشکان مستقر در درمانگاه قرار داده اند.

میلاد لارستان:   آیا از دکتر متخصص نیز در درمانگاه تأمین اجتماعی لارستان استفاده شده است؟

فعلا خیر، اما با متخصصین صحبت شده است تا به مرور به درمانگاه اضافه شوند. اولویت ما در این بخش با متخصص اطفال، داخلی و زنان و زایمان بوده است که صحبت هایی شده و آنها نیز اعلام آمادگی کرده اند.

میلاد لارستان:   نحوه محاسبه هزینه ها در درمانگاه تأمین اجتماعی لارستان چگونه است؟

کلیه خدماتی که در درمانگاه تامین اجتماعی ارائه می شود از قبیل ویزیت پزشک و دندانپزشک، خدمات سطح یک دندانپزشکی شامل پرکردن وغیره، آزمایشگاه، دارو و تزریقات براي بيمه شدگان اجباري تامين اجتماعي بصورت رایگان صورت می گیرد.

میلاد لارستان:  ساعت کار درمانگاه تأمین اجتماعی لارستان در طی هفته به چه صورت است؟

همه روزه بجز روزهای تعطیل و جمعه ها از ۷:۳۰ صبح تا ۱۴:۱۵ بعدازظهر در حال ارائه خدمت به همشهریان هستیم.

میلاد لارستان:   برنامه شما برای ارتقا این مجموعه چیست؟

درمانگاه لارستان دارای ظرفیت بالایی در جهت ارتقا در زمینه های مختلف است و مدیریت درمان فارس برای ارتقا خدمات برنامه ریزی کرده که به تدریج عملیاتی می شودو به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

میلاد لارستان: کلام پایانی؟

از مردم به خاطر استقبالی که از درمانگاه تامین اجتماعی لارستان کردند تشکر می کنم و امیدواریم که بتوانیم به خوبی خدمت گذار آنان باشیم.

 

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۷ق.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

5 Responses to “ارائه خدمات رایگان پزشکی در درمانگاه تأمین اجتماعی لارستان”

 1. یک دلسوز گفت:

  توشتی با مراجعه به درمانگاه ثبت نام کنید دروغ از این بالاتر چند بار مراجعه کردیم رحیم ترابی میگن پر شده دیگه ثبت نام نمیشه همش دروغ تحویل ادم میدید کی پر شد که ما نفهمیدیم

 2. ناشناس گفت:

  خواهش میکنم ریس محترم دروغ تحویل مردم نده
  منم رفتم گفتند ظرفیت پر است

 3. یک دلسوز گفت:

  اینهمه دروغ بقیه دفتر چه ها را حذف نمائید وفقط افراد خودتان رایگان کنید

 4. یک دلسوز گفت:

  میلاد واقعیت را چرا درج نمیکنی

 5. ناشناس گفت:

  مشکل مدیر درمانگاه نیست.مشکل سیستم معیوبیست که از ابتدای طرح تحول سلامت حاکم شده و هدفی جز حرکات پوپولیستی و ادعای کذب خدمات رایگان از یک سو و پر کردن جیب پزشکان متخصص با برداشت از جیب همین ملت بدبخت از سویی دیگر ندارد

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین