پنج شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۴:۲۱ب.ظ
::آخرین مطلب 32 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 1
فرماندار ویژه لارستان خبر داد:

اختصاص 20 میلیارد تومان اعتبارات نفت و گاز و تملک دارایی به لارستان

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان اعتبارات نفت و گاز و تملک دارایی های سرمایه ای استانی به این شهرستان خبر داد.  معاون استاندار و…

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان اعتبارات نفت و گاز و تملک دارایی های سرمایه ای استانی به این شهرستان خبر داد.

 معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: امسال از محل اعتبارات ۳ در صد نفت و گاز و تملک دارایی های سرمایه ای استانی  قریب به ۲۰ میلیارد تومان به لارستان اختصاص یافت.

 به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و  فرمانداری ویژه لارستان، جلسه کمیته برنامه­­ریزی شهرستان لارستان به ریاست جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و با حضور مهندس آرش افشاری کارشناس معین شهرستان، علی اصغرعلی پور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری وتمامی دستگاه­های اجرایی عضوکمیته برنامه ریزی شهرستان، در سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار گردید.

 در این جلسه ابتدا فرماندار ویژه لارستان سرجمع اعتبارات ۳ در صد نفت و گاز و تملک دارایی های سرمایه ای استانی در سال ۱۳۹۷ برای شهرستان لارستان را قریب به ۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از این رقم حدود ۱۵ میلیارد تومان سهم اعتبارات ۳ در صد نفت و گاز می باشد و ۵  میلیارد تومان هم از محل اعتبارات تملک دارایی های استانی به شهرستان اختصاص‌ یافته است.

گستردگی شهرستان لارستان، تعداد ۶ بخش و ۸ شهر و وضعیت آب و هوایی، مستلزم توجه بیشتر در خصوص اعتبارات است

 حسنی با تاکید بر گستردگی شهرستان، تعداد ۶ بخش و ۸ شهر و وضعیت آب و هوایی، مستلزم توجه بیشتر در خصوص اعتبارات شد و بیان نمود: براساس مصوبات شورای برنامه­ریزی و توسعه استان این اعتبارات درموضوعاتی همچون اتمام پروژه­های نیمه تمام شهرستان با پیشرفت فیزیکی بالاتر به عنوان یکی از سیاست های مهم دولت،  توزیع می گردد.

وی در ادامه تصریح کرد: این اعتبارات در سر فصل های امور عمومی، توسعه خدمات شهری و روستایی، منابع آب، برق، طرح هادی روستایی، راه، پوشش فرستنده­های رادیویی و تلویزیونی،آموزش و پرورش، نوسازی مدارس، فرهنگ و هنر، میراث فرهنگی، بهداشت و سلامت، ورزش و تفریحات،کشاورزی و منابع طبیعی، محیط زیست، دفاعی، امور عشایر، اوقاف و امور خیریه، فنی و حرفه ای، بهسازی گلزار شهدا، بنیاد شهید، بهزیستی، انرژی، صنعت و معدن، محیط زیست ، حمل و نقل و غیره هزینه می شود.

 هنر مدیران استفاده حداکثر استفاده از اعتبارات و امکانات محدود موجود داشته باشند

 معاون استاندار فارس با تاکید بر اینکه مدیریت بهینه، جلوگیری از فرسایشی شدن اقدامات و نظارت مستمر از الزامات روسای ادارات در جذب اعتبارات شهرستان است؛ تصریح کرد: هنر مدیران شهرستان در این است که حداکثر استفاده را از اعتبارات و امکانات محدود موجود داشته باشند.

مدیران جذب اعتبارات و استفاده از منابع استانی را بطور جد و مستمر پیگیری نمایند

وی با بیان اینکه پروژه های نیمه تمام، در کنار سایر الزامات قانونی از اولویت های توزیع اعتبارات است؛ خطاب به مسئولین شهرستان گفت: جذب اعتبارات و استفاده از منابع استانی را مدیران شهرستان بطور جد و مستمر پیگیری نمایند.

فرماندار ویژه لارستان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع کم‌آبی در شهرستان، این بخش را یکی از اولویت‌های کاری شهرستان خواند و تأکید کرد: اگر برای کم‌آبی شهرستان چاره اندیشیده نشود، به‌ طور قطع با مشکل جدی روبه‌رو خواهیم شد.

 در ادامه این جلسه مهندس آرش افشاری کارشناس معین شهرستان هم گفت: اعتبارات در قالب الزامات خاص و پیشنهادی شورای توسعه و برنامه ریزی استان توزیع گردیده است.

 علی اصغرعلی پور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان نیز به ارائه گزارش در خصوص نحوه توزیع سرفصل های اعتباری سال ۱۳۹۷ پرداخت.

وی اولویت اول اعتبارات شهرستان را در بحث آب، راه و بهداشت روستایی، صدا و سیما و طرح های هادی و بهسازی روستایی ،خشکسالی، مدیریت بحران، آبفاهای روستایی و شهری اعلام نمود و تصریح کرد: بر این اساس ۷۵ در صد اعتبارات ۳ در صد نفت و گاز به این موضوعات اختصاص داده شده است.

در پایان احسان طاهری رییس اداره برنامه ریزی فرمانداری هم پروژه های مصوب کمیته برنامه ریزی از محل اعتبارات ۳ در صد نفت و گاز و تملک داریی های سرمایه ای استانی سال ۱۳۹۷ شهرستان لارستان را قرائت کرد.

 

نوشته شده در تاریخ:چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۴:۰۴ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین