جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۸ق.ظ
::آخرین مطلب 4 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

از برترین های کنکور سراسری لارستان تجلیل شد+عکس

آئین تجلیل از برترین های کنکور لارستان برگزار شد. به گزارش میلاد لارستان، مصادف با هفتمین روز از دهه مبارک پرفروغ فجر در همایشی از برترین های آزمون سراسری سال…

آئین تجلیل از برترین های کنکور لارستان برگزار شد.

به گزارش میلاد لارستان، مصادف با هفتمین روز از دهه مبارک پرفروغ فجر در همایشی از برترین های آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ و برترین های آزمون سراسری فنی و حرفه ای سال ۱۳۹۶ در تالار وحدت شهر تجلیل شد.

در ابتدای این همایش نماینده مردم‌ شریف لارستان، خنج و گراش در سخنانی با بیان اینکه در این روزها با دو واقعه مهم با عنوان شهادت جانگداز دخت پیامبر اکرم(ص) و ۲۲ بهمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مواجه هستیم، اظهار داشت: کسی نیست که نداند انقلاب ما و حرکتهایی که در سالهای ۵۶ و ۵۷ انجام شد مبتنی بر ارزش‌های دینی و اعتقادات اسلامی مردم ما رخ داده است.

جمشید جعفرپور با اشاره به اینکه محبت و ارادت حضرت فاطمه الزهرا و خاندان پیامبر و اهل بیت (ع) در عمق جان مردم ایران جا دارد، افزود: آن حرکت ها و فعالیتها و مجاهدتهایی که در سال‌های منتهی به انقلاب دیدیم ناشی از ایمان و اعتقادی بود که مردم ما به تبعیت از این ارزش ها تحت رهبری فرزندی از تبار حضرت فاطمه زهرا (س) داشتند.

وی با اذعان به اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) برای مرد و زن جامعه ما الگویی کامل است و به عنوان فردی که در کنار همه ارزش ها و وظایف فردی، در قبال همسر و فرزندان نیز وظیفه خود را به نحو احسنت ایفا می کرد، تصریح کرد: آن حضرت با حفظ کرامت و با حفظ شئونات اسلامی در مسائل اجتماعی ورود می ‌کرد و وظایف اجتماعی خویش را انجام می داد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اکنون که راهپیمایی ۲۲ بهمن در چهلمین سال انقلاب اسلامی را پیش رو داریم، جا دارد همین جا از تمام مردم شریف خطه لارستان دعوت کنم که امسال پرشورتر از ۳۹ بهار گذشته در مراسم راهپیمایی شرکت کنیم و دلبستگی خودمان را به نظام انقلاب و دستاوردهای آن نشان دهیم، ادامه داد: دستاورد بزرگ انقلاب استقلالی بود که در شعارهای مردم متجلی بود و کشور ایران از لحاظ مسائل سیاسی مستقل ترین کشور است.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشور ما چه در مباحثی که اعتقاد داشته باشیم و چه در مباحثی که پذیرای آنها باشیم در داخل کشور به آسانی تصمیم‌گیری می‌شود، گفت: از هیچ سفارتخانه و پایتخت دیگری حق ندارند و توان ندارند که به ملت ما چیزی را دیکته کنند.

جعفرپور با اشاره به اینکه در خاورمیانه که از مهم ترین نقاط دنیا است، کشور ما قدرت تاثیرگذار دارد، یادآور شد: لبنان، عراق، سوریه، یمن، همه این مناطق متاثر از سیاست‌های تهران تصمیم‌گیری می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه هیچ کس نمی تواند در این منطقه کاری راهبردی انجام دهد بدون اینکه ایران را در آن  مداخله دهد، افزود: باید دانش‌آموزان و دانشجویان ما نسبت به دستاوردهای فراوان علمی که ما بعد از انقلاب داشته ایم آگاهی و وقوف کامل داشته باشند.‌

این مسئول با اذعان به اینکه رتبه هایی که ما نسبت به قبل از انقلاب در مسائل علمی و فناوری به دست آورده ایم حیرت افراد منصف را در سطح جهان برانگیخته است، تصریح کرد: وضعیت علمی و دانشگاهی ما در عرصه های مختلف، تولید علم در صنایعی با تکنولوژی های بالا، فناوری های نوین، فناوری های هسته ای، فناوری سلول‌های بنیادی، مسائل پزشکی، در هوا و فضا و مسائل دفاعی، همه‌ اینها مواردی هستند که نمی توان چشم بر روی این واقعیت‌ها بست.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگرچه در کنار تمام این پیشرفتها و افتخارات، ما در سطح کلان جامعه مشکلات و  معضلاتی داریم ولی مطمئن باشید با پایداری و استواری و با تبعیت از رهبری از این مرحله نیز مثل موارد دیگر عبور خواهیم کرد، اضافه کرد: ما در بهمن سال آینده، یعنی در ۲۲ بهمن سال  ۹۸ شکست دیگری را به نظام سلطه و به آمریکا تحمیل خواهیم کرد و جشن چهل و یکمین سال انقلاب اسلامی جشنی مضاعف خواهد بود.

در ادامه این مراسم، معاون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن برشمردن برکات و شکوهمندی ایام دهه فجر و عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه گفت: وقتی که صحبت از انقلاب اسلامی و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به میان می آید طبیعی است که بخواهیم به نهادهای آموزشی و دانشگاه به عنوان نهادهایی که پیشکسوت این حرکت بزرگ و عظیم بوده اند اشاره کنیم.

غفاری با اشاره به اینکه در ۴۰ سالی که از پیروزی انقلاب تا کنون سپری شده همواره معلمین، اساتید، نهاد آموزش و پرورش و دانشگاه نقش بی بدیلی را در کسب افتخارات کشور داشته‌اند، عنوان کرد: همواره به نوعی این مجموعه‌ها در کنار دیگر نهادهای اجتماعی و فرهنگی و سیاسی حضور داشته اند و می توان این ادعا را داشت که اگر ما توانمندی هایی را در حوزه‌های دیگر می بینیم این توانمندی ها از وجود دانش آموختگان دانشگاه و حوزه ی آموزش و پرورش هستند.

وی با اشاره به اینکه صحبت از ۴۰ سالگی انقلاب صحبت از یک واقعیت بزرگ است که تمام جهان به بزرگی آن آگاهی دارند، تصریح کرد: تمام متفکرینی که نسبت به بحث تحولات و تغییرات اجتماعی ورود دارند همواره انقلاب اسلامی را به عنوان یک رخداد بزرگ تاریخی مورد اعتنای خود قرار داده‌اند و در خیلی از موارد بنا به رویکرد و نگاهی که نسبت به تغییرات و تحولات در فضاهای دیگر داشته‌اند.

این مسئول با بیان اینکه وقتی که در سال ۵۷ انقلاب اسلامی به پیروزی رسید ناچار شدند که در آراء و نظریه هایشان تجدید نظر کنند، افزود: رجال سیاسی با یک واقعیت تازه و جدیدی مواجه بودند طبعا ما در جهان شاهد تغییرات و تحولات و انقلاب های زیادی بوده ایم، اما انقلاب اسلامی ۵۷ یک صورت ویژه ای داشت که خیلی از رویکردها و ویژگی‌های نظریه‌پردازان را به دلیل ماهیت ارزشی که داشت عوض کرد.

معاون وزیر علوم یادآور شد: ‌انقلاب اسلامی کشور ما مورد اعتنا و ملاحظه جدی صاحب‌نظران اجتماعی و سیاسی و فرهنگی واقع شد، بخصوص در باب استمرار و دوام آن و قدرتی را که به دست آورده است.

وی با اشاره به اینکه هر دستاوردی در کنارش طبیعی است هزینه‌ها ‌و سختی‌های خودش را داشته باشد، گفت: دستآورد بدون سختی حاصل نمی شود و نمی‌توان انتظار داشت ما دستآورد و قدرت داشته باشیم و دیگران مزاحم ما نشوند.

غفاری با تأکید بر اینکه به رغم تمام فشارها شما شاید در باب کشورها و جوامع دیگر بگویید که آنها نیز با ما شروع کرده اند و به لحاظ تاریخی و زمانی هم می‌شود این همگرایی را دید ولی وضعیت ما چرا چنین است و وضعیت آنها چنان است؟، عنوان کرد: هیچ جایی در خارج از مرزها برای این کشور هیچ فرصتی را در ۴۰ سال گذشته پیش روی ما قرار نداده اند، برعکس برای ما ایجاد زحمت کرده اند.

وی با بیان اینکه این ۴۰ سال را مرور کنید یک مورد را پیدا کنید که بگویید از جانب این کشور های خارجی چه در منطقه و چه کسانی که خوی و روحیه استکباری دارند یک جایی یک فرصتی را برای این کشور فراهم کرده باشند، ادامه داد: دولت‌های مختلف را در این کشور تجربه کرده ایم و برای هیچ کدام از این دولت ها فرصتی وجود نداشته است.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه لارستان اگر در تاریخ مانده است به خاطر نیروی انسانی آن است، یادآور شد: امروز تمام دنیا روی این گزاره اجماع دارد که دانایی توانایی است.

معاون وزیر علوم با اشاره به اینکه امروز وقتی که ما به سراغ سرمایه های مختلف می رویم سرمایه‌هایی که ایجاد پیشرفت و توسعه می نمایند و ایجاد تغییر و تحول می‌کنند، تصریح کرد: در گذشته نظریه بر این بود که منابع طبیعی تعیین‌کننده است اما صاحب نظران بعدها گفتند وقتی که این منابع تبدیل به منابع فیزیکی و مالی شوند این منابع مالی تبدیل به کارخانه می‌شوند.

وی ادامه داد: بعدها گفتند ما در بسیاری موارد دیده ایم که در زمینه منابع طبیعی وفور منابع نداشته‌اند ولی کشورشان در لیست کشورهای توسعه یافته قرار گرفته است اینجا است که بحث سرمایه‌ها و نیروهای انسانی مطرح شد.

غفاری با اشاره به اینکه امروز اگر در ذهن ایرانیان این موضوع وجود دارد که لارستان تاریخ دارد، تاریخ و گذشته آن مرهون چیست؟، بیان کرد: این تاریخ مرهون نیروی انسانی است، مرهون مبارزه ای است که نیروی انسانی داشته، مرهون تلاش هایی است که نیروی انسانی ما داشته است و قطعاً ماندگاری و ارتقاء این وضعیت هم باز در گرو منابع و نیروی انسانی است.

این مسئول با یادآوری این موضوع که جا دارد به یک سرمایه مهم تر هم اشاره کنم که آن هم بسیار تعیین کننده است و سرمایه های دیگر را رونق بیشتری می بخشد، افزود: آن موضوع، انسجام و همبستگی است که از آن تحت عنوان سرمایه‌های اجتماعی یاد می‌شود.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری این همایش، گفت: این همایش نشان دهنده توجه مسئولین و بخصوص اهتمام نماینده مردم این دیار به نیروی انسانی و برگزیدگان و ممتازین در زمینه علمی است که جای تقدیر دارد.

 معاون وزیر علوم با اشاره آماری به جمعیت دانشجویی کشور، ادامه داد: جمعیت دانشجویی ایران نسبت به سال ۵۷ نزدیک به ۲۱ برابر شده و این در حالی است که جمعیت کشور ۲٫۵ برابر شده است.

وی با بیان اینکه کشور ایران در سال ۵۷ به ازاء هر ۲۵۰ نفر یک دانشجو داشته است، تصریح کرد: امروز به ازاء هر ۲۲ نفر یک دانشجو داریم.

غفاری با گلایه از این موضوع که می گویند انقلاب اسلامی به بانوان توجه ندارد، افزود: در سال ۵۷،  ۳۰ درصد از دانشجویان ما خانم بوده اند ولی امروز ۴۷ درصد بانوان هستند.

وی اضافه کرد: تحصیلات تکمیلی ما در سال ۵۷، ۱۰ درصد بود و امروز ۲۵ درصد است و مفتخریم که ارتقاء رتبه ایران در سال ۲۰۱۷ به ۲۵ کشور برتر تولیدکننده علم رسید.

 به گزارش میلاد لارستان، در پایان این مراسم از برترین های آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ و برترین های آزمون سراسری فنی و حرفه ای سال ۱۳۹۶ شهرستانهای لارستان، خنج و گراش در تالار وحدت شهر لارتجلیل شد.

خبرنگار: سحر طاهری

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۰ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “از برترین های کنکور سراسری لارستان تجلیل شد+عکس”

  1. ناشناس گفت:

    یکم زووووووووووود نبود برای تجلیل !؟ میذاشتین فارغ التحصیل بشن بعد

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین