پنج شنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۴:۵۰ق.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

مقام بهداشتی: آزمایش‌های کرونا در لارستان دقیق است

مدیر واحد مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشکده پزشکی لارستان با تاکید بر اینکه تشخیص قطعی بیماری کرونا بوسیله نمونه‌گیری از ترشحات حلق و بینی دقیق است هر…

مدیر واحد مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشکده پزشکی لارستان با تاکید بر اینکه تشخیص قطعی بیماری کرونا بوسیله نمونه‌گیری از ترشحات حلق و بینی دقیق است هر گونه ایجاد شائبه در این آزمایش ها را رد کرد.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از ایرنا، مدیر واحد مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشکده پزشکی لارستان در پی انتشار عکس نوشته هایی از طرف اهالی یکی از شهرها مبنی بر اشتباه قلمداد کردن تست های آزمایشی کرونا در لارستان و اقدام به انجام آزمایش در بیمارستان گراش توضیح داد و افزود: تشخیص قطعی بیماری کرونا بوسیله نمونه گیری از ترشحات حلق و بینی قابل قبول بوده و سایر آزمایش های مرسوم صرفا کمک به تشخیص بالینی بیماری است و برای تشخیص قطعی ضرورتی ندارد.

خلیل صفری با بیان اینکه نمی‌توان به سایر تست ها اعتنایی جدی کرد افزود: انجام اعمالی از قبیل عکسبرداری از ریه و آزمایش خون که التهاب بدن را مشخص می‌کند، نتیجه مثبت را غالبا در افرادی که علائم بیماری داشته باشند نشان می دهد حال آنکه ممکن است شخص مبتلا اصلا علایمی نداشته باشد. هر چند نتیجه منفی در آزمایش نمونه های حلق و بینی در افراد دارای علائم و در تماس با بیمار قطعی نیاز به بررسی و حفظ و رعایت شرایط قرنطینه ای دارد.

مدیر واحد مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشکده پزشکی لارستان این اقدام پخش چنین اخبار اشتباهی را دامن زدن به انتشار بیماری و عدم توجه به توصیه های بهداشتی و قرنطینه ای دانست و اضافه کرد: افراد آلوده با این شبهه اقدام به ترک ایزوله نموده و کنترل بیماری در منطقه را سخت تر می کنند ، پخش چنین عکس نوشته هایی سبب تشویش اذهان عمومی و بی اعتمادی می‌شود.

وی تاکید کرد: با استعلامی که از علوم پزشکی گراش توسط مدیریت حراست دانشکده لارستان صورت گرفته، اصلا تست کرونایی در این مکان انجام نشده که نتیجه مثبت یا منفی گرفته باشند و صرفا تست خون و عکسبرداری ریه انجام شده ، لذا معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان از این افراد به دلایل ذکر شده شکایت کرده است.

صفری گفت: از عموم مردم خواهانیم که در خصوص این بیماری صرفا به مطالب و توصیه های پزشکان و نیروهای بهداشتی عمل نمایند و به مطالب منتشر شده در فضای مجازی یا افراد غیر متخصص اعتنا نکنند.

این مقام مسوول افزود: امیدواریم با درک و تحمل و استفاده از تجربه سایرین بتوانیم بر این بیماری فائق آمده و بتوانیم از خانواده و اهالی شهر و روستا و شهرستان خود حفاظت کنیم.

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۹:۱۶ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین